Teisėjas-„legenda“ Kalainis nebevadovaus Šiaulių apygardai

Rimantas Varnauskas | Alfa.lt

Teisėjų taryba atsižvelgė į prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymą ir iš Šiaulių apygardos teismo pirmininko pareigų, pasibaigus paskyrimo į šias pareigas terminui, atleido Boleslovą Kalainį, kuris išgarsėjo Valstybės saugumo departamento (VSD) prašymu dalijęs leidimus klausytis visuomenininkų, politikų, žurnalistų. Visuomenininkas Darius Kuolys teigia, kad situacija nėra iš esmės pasikeitusi.

KURIE ŽURNALISTAI – VSD AKIRATYJE?

TEISĖJŲ TARYBA: KALAINIS TURĖTŲ DALYVAUTI ŽURNALISTŲ SEKIMĄ TIRIANČIOS KOMISIJOS POSĖDYJE

2009 m. kilo skandalas, kai keli žurnalistai, VSD priskirti vadinamųjų „Vanagų“ grupei, ir visuomenininkas Darius Kuolys pareiškė, kad slapta klausomasi jų pokalbių telefonu. „Žurnalistinis tyrimas atskleidė, kad Šiaulių apygardos teismo pirmininkas B. Kalainis automatiškai išdavinėja leidimus klausytis ir verslo žmonių, ir politikų, ir nevyriausybinių organizacijų atstovų. Tai buvo daroma VSD prašymu. Paviešinus šią informaciją, į Operatyvinės veiklos priežiūros komisiją kreipėsi tuometinė Seimo pirmininkė Irena Degutienė. Komisija pradėjo tyrimą. Teisėjas B. Kalainis pats patvirtino žurnalistų surinktą informaciją. Tuo prisipažinimu visas tyrimas ir baigėsi“, – tuo metu sakė D. Kuolys.

Po trejų metų jau pati I. Degutienė neformaliame susitikime, kurio detalės buvo paskelbtos prieš 2012 m. Seimo rinkimų kampaniją, skundėsi, kad jos pokalbiai yra įrašinėjami. „Mano visos giminės klausosi. Iki mano senos motinos, kuriai yra 85 metai. Tai tipiškas kagėbistinis metodas man baimę įvaryti“, – apgailestavo Seimo pirmininkė.

Pasak D. Kuolio, šie liudijimai turėjo sulaukti atsakingų institucijų dėmesio, tačiau reakcijos nebuvo: „Jei šita valstybė būtų civilizuota, po tokio Seimo pirmininkės pareiškimo kiltų labai rimti aiškinimaisi.“

Daugiau skaityti ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top