Teisėsauga dvejus metus dangstė Švėkšnoje vykusią prekybą vaikais

Iškilus viešumon faktui, kad Švėkšnos specialiojo ugdymo centre valstybės globojami vaikai pardavinėjami ir verčiami teikti prostitucijos paslaugas, ima aiškėti šokiruojančios šio nusikaltimo aplinkybės.

Centro direktorė Laima Navickienė žiniasklaidai prasitarė, kad dėl jos globojamų mergaičių seksualinio išnaudojimo policijai per dvejus metus yra parašiusi net 18 pranešimų.

Centro psichologė Rosita Katauskienė „Veido“ žurnalistei Jūratei Kiliulienei atskleidė dar daugiau Švėkšnoje vykusių nusikaltimų detalių. Jos teigimu, pirmąkart į policiją buvo kreiptasi dar 2013 metų vasarį, kai centro darbuotojai sužinojo apie vienos mergaitės patirtą seksualinį išnaudojimą. Po to centro direktorė nuolat kreipdavosi į teisėsaugą, pranešdama apie svetimų vyrų viešnages įstaigos teritorijoje, apie mergaičių dingimą.

Psichologė R. Katauskienė liudija: „Vien dėl dviejų vyriškių, kuriuos galėjome įvardyti vardais ir pavardėmis, kreipėmės septynis kartus. Ir jie, ir visi kiti vyrai – ne vietiniai, atvažiuodavo iš Kauno, Klaipėdos ir kitų miestų, dažnai ir gana brangiais automobiliais“. Pasak jos, dalis klientų elgdavosi agresyviai – įvažiuodavo į centro teritoriją, naktimis verždavosi į bendrabutį. Tokių atvejų buvusi daugybė – centro darbuotojai daug kartų kviesdavęsi policiją. Psichologės teigimu, centro direktorė buvo perdavusi policijos pareigūnams kai kurių klientų pavardes, jų mobiliųjų telefonų numerius, automobilių, kuriais buvo išsivežami parduoti vaikai, numerius. Tačiau Šilutės policijos komisariatas net nepradėdavęs ikiteisminių tyrimų.

Akivaizdžiai vilkino nusikaltimų prieš vaikus tyrimą ir 2014 metų liepą jo kontrolę perėmusi Klaipėdos apygardos prokuratūra. Šios prokuratūros prokuroras Ruslanas Ušinskas mėgino „Veido“ žurnalistei pateisinti policijos neveiklumą: „Gal jiems trūko kokių nors duomenų, gal neapibendrino visos gautos medžiagos. Kol kas man sunku atsakyti, kodėl pareigūnai delsė“.

Šioje prekybos vaikais istorijoje stebina ne tik teisėtvarkos, bet ir Lietuvos politikų bei aukščiausių pareigūnų elgesys. Prezidentė Dalia Grybauskaitė dėl padarytų šiurpių nusikaltimų kreipėsi ne į generalinį prokurorą Darių Valį, ne į generalinį policijos komisarą Liną Pernavą, ne į vidaus reikalų ministrą Saulių Skvernelį, bet į visuomenininkus bei Švietimo ir mokslo ministeriją.

D. Grybauskaitė viešai susirūpino ne nusikaltimų ištyrimu, bet skubiu Švėkšnos ugdymo centro perdavimu Švietimo ir mokslo ministerijai bei jo pertvarkymu. Tiesa, žiniasklaidai prezidentė pareiškė, kad Švėkšnos centre vykdavusios prabangios politikų puotos, tačiau ten lėbavusių politikų pavardžių visuomenei neatskleidė.

Kodėl į policijos ir prokuratūros nusikalstamą aplaidumą iki šiol nekreipia dėmesio Seimo Teisės ir teisėtvarkos, Žmogaus teisių komitetai, piliečiams tenka tik spėlioti. Kaip policijos ir prokurorų veiksmus dangstant šiurpius nusikaltimus vertina S. Skvernelis ir D. Valys, „Veido“ žurnalistė, matyt, nedrįso paklausti. Patys prokuratūros ir policijos vadovai iškalbingai tyli.

Iš Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjos Aurelijos Kosmauskytės žurnalistei vis dėlto pavyko sužinoti, kad dvi draugių pardavinėjimu įtartos mergaitės neseniai buvo pašalintos iš Švėkšnos ugdymo centro. Informacija apie prabangių automobilių savininkus, kurie pirkdavę vaikus ir juos seksualiai išnaudodavę, kaip Lietuvoje tokiais atvejais įprasta, į viešumą neprasismelkia.

* * *

Daugiau apie Švėkšnoje vykusią prekybą vaikais ir apie šį nusikaltimą tylėjusius specialistus skaitykite kitoje Tiesos.lt publikacijoje:

Linas Slušnys: Dėl vaikų patiriamos seksualinės prievartos negalėjau niekur kreiptis

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
59 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
BIJO

TYli Valys ,tyli Skvernelis ,visi tyli ,reiskia BIJO . Bijo,kad galimai ir patys nuvaziuodavo iki Sveksnos .

Tai čia toks prokuroro paaiškinimas?

…„Gal jiems trūko kokių nors duomenų, gal neapibendrino visos gautos medžiagos”…
Tyrėjai tiriantys skundus turi naktimis nemiegoti, o viską išsiaiškinti. Jeigu iki šio laiko neišaiškino, tai jie turėjo būti seniai atleisti iš darbo ir paskirti nauji, kaip ir pats prokuroras dangstantis tinginius tyrėjus.

ojojoi

Būtų Venckienė Lietuvoje,šie visi išgamos sėdėtų prie asfalto,su kapeikinėm vinimis prikaltais kiaušiais.

vai me

Nenustebciau suzinojęs, kad dvi apkaltintos sąvadavimu mergaitės, staiga nusizudytų iš gėdos. Kokiu idiotu, reikia būti, kad patikėti, jog rajono policija ir garantuoju, prokuratūra, slėpė, kazkokių nepilnamecių ,daromus nusikaltimus.Ne tas lygis.Aiškiai, bandoma pridengti, tikruosius sutenerius ir pedofilus.

VaidasVDS

Bijo, tyli.
Tyli, bijo.
Ir taip iki begalybės.
Ir taip vargšės baimės perkreiptos sielos, tarnaujančios ne tam „šeimininkui”, keliauja į savo pražūtį.
Nei prasmės, nei laimės, vien tik baimė, baimė, baimė.
Tikri nelaimėliai.
O dar juk tuo visos bėdos nesibaigia, kada nors ateis tie, kurie išsiaiškins tai, gal net iš tos pačios ES, o gal ir NATO vis tik gins Lietuvą ir neišeis karui viską nurašyti…
Tad bijokite, bijokite, bijokite, vargšai nelaimingieji…

stebiu

Ar Grybauskaitė bent už šį Lietuvos vaiką stos ginti taip kaip palaitį,valį,griną.
Tuos kadrus ji apgynė.

Yra nustatyti

nusikalteliai (bent jau du)-turi prasideti tyrimas.Ir nepilnametes suteneres zinomos-ko dar reikia tyrimo pradziai ?Visuomene seks ivykius.

Grybauskaitė BIJO?

Paminėjo tik IKRUS,bet kas juos ėdė nepasakė.Tyrimo nėra.
Kas suėdė ikrus?

Beta

Užuominomis kaltinama TT partija, nes, atseit, Švėkšnos specialiojo ugdymo centro direktorė yra TT narė. Kaip visada, nusikaltimą panaudos susidorojimui su konkurentais ir nutils.
Kodėl Seimo TTK tyli, reikėtų klausti Šedbaro ir Sakalo bendrapartiečio Sabatausko. Manau, galai ten.

Diedukas

JOB ŠIK MATJ! Kas gi čia darosi? Žmooooonės jūūūūs, ar ne žmooooonės? Ar ne laikas 17 dieną rinktis ne 20 žmonių, o 20000?

Trupmenas

vai kaip pigiai sumanė išsisukti. Apkaltins TT ir visi galai į vandenį. Tokią antelę jau šįryt paleido į eterį per Žinių radiją Makaronovaitė. O bjauriausia yra tai, kad Švėkšnos pedofilijos skandalą įkyriai mėginama pridengti kitu – Norvegijos vaiko skandalu, kurie tarp savęs nieko bendra neturi. Su garliava išdegė, dabar nebeišdegs. per daug rimta, per daug jau lavonų ir nutildytų. Kuznecovaite, „pedofilijos Lietuvoje nebuvo ir nėra” tai juk tamstos tema – auksinė gysla. Ko tyli, kaip rašalo į žobtus prisėmusi? Šįkart juk negalėjo tos pedofilijos nei Kedys, nei Venckienė sugalvoti? tai buvo, ar nebuvo? Gal Grina žino, nežiniukas? O gal ir Matrioška kažką žino, kad panikoj puolė įkalčius naikinti? Žino, tikrai žino. Ir politikų pavardes, ir visą brigadą švonderių, kurie Garliavos… Skaityti daugiau »

eik tu sau

gynusieji Garliavos Deimantę vadinami violetiniais, o kaip pavadinsite tuos kurie gins Švėkšnos nelaimėles

VA VA

Kaip lietuvoj pedofilu nera…chacha juokas tik ima…atseit Deimante Kedyte prisigalvojo ir dar apkaltino senukus Kedzius ir netpacia Venckiene..Kai tuo tarpu tie zmones norejo apginti maza mergyte nuo pedofilinimo.Prezidente jau ilga laika neiseina i aikste su zmonemis pakalbeti ..nors galetu.Bet manau toks galingaas klanas ,kaip kad prezidente net sake .,kad politikai tame dalyvauja…Tik idomu kada viskas isaiske s..o tada galbut ir del DEIMANTES KEDYTES paaisketu kas nors?

to Diedukas

Labai keista ,kai i menoakcija neina zmones ,nors juk tai del vaiku..juk vaikai tai tvirkinami lietuvoj.

vasia

nusiraminkit,skandalo nebus.paprasciausia jo nera kam tirti.

Ale

Jau yra garliavos patirtis,- tyrė, tyrė,,, ir ištyrė: kalti tie, kurie kreipėsi…

nuomonė

tai kiek dar leisim išgamom pedofilam siautėt Lietuvoje,kuznecovaite ,lavaste ,ko tylit,ko nekurpiat straipsnių,prezidente ,ar ilgai dar tęsis šitas bardakas mažoje mūsų Lietuvėlėje,reikalaujam viešint pavardes visų dėdžių dalyvavusių orgijose,jeigu dar turit nors kiek sąžinės

Tomas

Mažiausiai įtikina policijos pasaka apie dvi mergaites suteneres, kuerios vienos internete du metus suko prostitucijos verslą.

taigi

venckienės žinojo pedofilų pavardes.Gėda,kad ji juos paslėpė.Tokia kovotoja kaip ir prezidentė.Svarbiausia-savo kailį sveiką išnešti.

Marija

Grybauskaitės tylėjimas darosi amoralus. Iš tiesų, kur jos paskirti Skvernelis ir Valys. Tylėjimas yra bendrininkavimas.

rasa

na ir ko cia stebetis,negi neuzteko Garliavos istorijos,nes dauguma patikejo ir patvirtino,kad pedofilijos nebuvo ir tie beprasmiu mirciu.Valdziai nei pirma rupejo,nei dabar,nes jie visi is to pacio lizdo ir globoja tokius pat iskrypelius.Nelaukit niekas nepasikeis kol sis gyvaciu lizdas egzistuos

Pensininkas > taigi

Sveikas, „taigi”. Vėl gavai darbo? Vadinas, į Švėkšnos istoriją giliai įklimpę stambūs dėdės ir riebios tetos.

Mokytoja

Lietuvos valdžia nebeturi nei gėdos, nei sąžinės. O žmonės vilties ką nors pakeisti. Vis dėlto tai, kas vyksta yra nebenormalu. Nutylėdama vaikų kančias degraduoja visa visuomenė.

Nebūtinai

tie, kurie atvažiuodavo, tvirkino vaikus. Jie galėjo būti nuvežami „ponams”, dėl to ir bus visi galai į vandenį.
O dabar bus leidžiama dūmų uždanga, bet tai kol kas, nes „nieko nėra paslėpto, kas nebus atidengta”, ponai.

Liepa

Dveji metai Žmogaus gyvenime yra didelis laiko tarpas.. tai net 730 dienų !!!//Kas galėtų nurodyti,koks tada yra skirtumas tarp išvardytų oficialių teisėtvarkos pareigūnų ir nusikaltėlių?

taigi

prezidentė kreipėsi į švietimo ministeriją, o ne į teisėsauga, vadinasi kažkodėl nori paslėpti visus galus, visada, ji skelbiasi svieto lygintoja, o darbai visai kitokie jos.

to taigi

LYSK į būdą,šunie

VALDAS

MES mokame verkslenti,bet pirsta pajudinti BIJOME…Musu Tauta serga APATIJA…Sveikoje visuomeneje visokios grybauskaites seniai TUREJO buti istorijos SIUKSLYNE…

bauginimas teroru

Venckiene ir jos seima ziauriai nukentejo uz paviesintus faktus. Manau, kd sis baisus bauginimas ir teroras paveike ir kitus, net jei ir buvo nusiteike netyleti.

Vat sakot

Jie sąžinės neturi, kaip gi neturi, turi, bet su savim ne nešioja, bijo pamesti.

Balys

Kodėl nieko negirdėti apie aukščiausių šalies pareigūnų atsistatydinimą,ką reikia atskiro paprašymo ponams?Gana Garliavos trasgedijos.

Trupmenas

Rimtai įklimpę į š. parazitai. Lindi srutų bačkoj, galvos nekiša. Aūū… kurgi ta garsioji jūsų retorika ir etiketės apie violetinį marą ir patvorinius. Jei mes patvoriniai, tai jūs šūdbačkiniai. Kiškit šūdinas marmūzes.

ZUOSIA

UZ VAIKU ISNAUDOJIM SEKSUALIAI AR ATSAKIS KAS NORS.AS TEISCIAU GRIBAUSKAITE NES JAI MES VISAI NE RUPIM JI RUPINAS SAVIMI IR UKRAIS IS KUR ATSIRADO SITA BOBA KAS JA ATVEDE PAS MUS KAS JOS GLOBEJAS?????????????????

Letas Palmaitis

Lojalūs esamai tvarkai demokratijos gerbėjai atkakliai vadina savivalę „teisėsauga”, t.y. kad ji „saugo teisę”. Nikas nedrįsta pavadinti jos tikru vardu: neteisėsauga. Kas trukdo? Ogi tikėjimas demokratine religija, kad va per KITUS rinkimus… bus kaip Amerikoj. O kaip Amerikoj? Juk „demokratijos tvirtovė”, ar ne? O Amerikoj lygiai taip, kai Prancūzijoje arba Izraelyje – iki orvelizmo viršūnių tobulinami masoniški robespjerų laimėjimai, kada valdantieji satanistai save ir renka per idealiai veikiantį durninimo mechanizmą. Deja, vis dar nepavyksta susodomodemokratinti viso pasaulio – islamas nepaklūsta. Todėl reikalinga isterija, teroro aktai, musulmonų ir nemusulmonų supriešinimas, o tuo jau pasirūpina profesionalios demokratinės spectarnybos su klusnių įmitusių 240 policininkų pagalba. Pagal naujausią scenarijų, teroristai (t.y. policijos provokatorių suieškoti mulkiai) būtinai turi būti nušauti, kad per teismą kartais neišplauktų… Skaityti daugiau »

Zuosei

O tamstos, koloradinės lervos čia niekas nekvietė. Jei gali sau leisti vartoti „UKRAI”, tave sutraiškyti maža.

nuomonė

Lietuvos teisėsauga vykdė svarbią valstybinę užduotį – persekioti ir sutriuškinti Venckienę, paversti ją pedofile, nusikalstamos bandos ir valstybinio perversmo organizatore. Tokių šventų žygių akivaizdoje rūpintis kažkokios ten Švėkšnos globos namų prievartaujamais vaikais – per menkas reikalas. Ar ne tam reikėjo susidoroti su Venckiene, kad būtų nuslėpti Lietuvoje tarpstantys nusikaltimai prieš vaikus? Juk Venckienė ir kovojo prieš tokius, prabangiomis mašinomis važinėjančius iškrypėlius.

Tai

Gal toks ponas sa…eckas apie kuri dabar apraso laisvaslaikrastis ,galetu kanors pakomentuoti apie tvi…inamus vaikus?

to nuomone

Pritariu jums…N.Venckiene pajudino ta lizda ir jiems tai labai nepatiko ir pradejo jie kurpti straipsnius garbingai buvusiai teisejai…bet tik lietuvoj jie gali sitaip mandravoti…uzsienyje tokie dalykai nepraslys.Tures visus faktus pateikti ,jei rengs ekstradicija..Bet nerengs jie ..jiems ir taip gerai ..jiems dar geriau ,kad Venckiene isvyko.Bet ka kalbejo D.Kedys ir N.Venckiene viskas pasitvirtina su kaupu.

Tai va.

Kaip Prezidentė gali kreiptis į teisėsaugą, jei pati teisėsauga organizavo brutalų ir priverstinį vaiko pagrobimą, kad nebūtų atskleisti nusikaltėliai-pedofilai, nuskriaudę mažas mergaites. To niekas nepaneigs, nes brutalaus „Garliavos pogromų” – teisėsaugos žygdarbių – faktai yra užfiksuoti vaizdo įrašuose. O teisėsauga – sudedamoji valstybės valdymo struktūrinė dalis.

Letas Palmaitis nuomonei , tonuomonei, Taivavui ir

Tai „Lietuvos teisėsauga” ar „Lietuvos neteisėsauga”?

J-D

„Hermenegilda, kom”

siaubas

siaubas kokia duobė ta Lietuvėlė

D-J

Sąsiuviniuose tikrinsiu…

Botagas

O kur Vlad Maželis? Auuuuu…..

to Ale

Garliavoje niekas netyrė kas buvo Garliavos pedofilų viešnamio klientais.Teisė tik Drąsiaus Kedžio draugą Bendoraitį, viešnamio savininką, kurį labai gynė Aidas Venckus ir norėjo išsukti nuo bausmės.

to ojojoi

Netoli Venckienės namų buvo Garliavos pedofilų viešnamis, į kurį, pasak žmonių, pas savo draugą, viešnamio savininką, užsukdavo Venckienės brolis, nes tas pardavinėdavo dar ir narkotikus.

to nuomonė

Garliavos šeima ir buvo mergaitės tvirkintojai, tik kažkodėl vaikių teisių tarnybos į tai nekreipė dėmesio. Matyt, dėl to, kad ta šeima buvo turtinga ir įtakinga.

5.29-5.34 šlykštynei

Atkreipkit dėmesį,taip pasimetė ponai”vaikučių mylėtojai”,kad tik trečioj dienoj,tiksliau nakty,drįso iškišt savo smirdincius nasrus į eteri.Aisku kaip diena tas patsai braizas Garliavoje,tas pat Svekšnoje,tai irodimas apie organizuota nusikllstama sistema.

geras

geras V.M.Valunienės komentaras.Ačiū drąsiai pilietiškai išsakytai nuomonei.

59
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top