Teisėsaugos pareigūnai reikalauja ištirti prezidentės iškelto FNTT vadovo veiklą

Antradienį Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) išplatintame pareiškime teisėsaugos pareigūnai reikalauja VRM ministrą nedelsiant ištirti žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl galimai nusikalstamos FNTT vadovo Kęstučio Jucevičiaus veiklos, o aukščiausius šalies vadovus imtis reikiamų veiksmų užtikrinant visos vidaus reikalų sistemos skaidrumą

Primename, kad FNTT direktorius K.Jucevičius buvo tapęs buvusio advokato Juzefo Kozubovskio ilgą laiką trukusio slapto sekimo objektu – per Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentų operaciją sulaikytas nelegalus seklys teigė pritrūkęs dviejų dienų, kad atskleistų generolo korupciją.

„Aukščiausių šalies vadovų ir vidaus reikalų ministro nereagavimas į pateiktą informaciją išties kelia abejonių dėl šešėlinės FNTT vadovo veiklos, todėl tyrimas turi būti pradėtas nedelsiant. Net jei tai ir nepagrįsti duomenys, kaltinimai turi būti viešai paneigti. Dėl kylančių įtarimų, manau, būtų tikslinga imtis net poligrafo, kitaip sakant – melo detektoriaus, ir patikrinti FNTT direktoriaus parodymus. Juk rizikuojame visos tarnybos reputacija“, – pabrėžė NPPSS vadovas Vladimiras Banelis.

Pareigūnų susivienijimas primena, kad vadinamojoje banko „Snoras“ istorijoje, kurios aukomis tapo tuometiniai FNTT vadovai Vitalijus Gailius ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas, buvo elgiamasi visiškai kitaip: tąkart pareigūnai buvo nušalinti vos įtarus, kad galėjo nutekinti informaciją dienraščiui „Lietuvos rytas“.

Dabartinio FNTT vadovo K.Jucevičiaus atveju nematyti ne tik tiesioginio vadovo VRM ministro Dailio Alfonso Barakausko, bet ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės principingos pozicijos ir siekio ištirti esamą padėtį.

„Panašu, jog ministras, pats turintis kovoti prieš korupciją, pateisina šešėlinio darbo elementus. Tuo tarpu Prezidentė, daug ir garsiai kalbanti apie juodąjį viceministrų sąrašą, nepastebi ir kitų svarbių dalykų“, – sakė V. Banelis.

NPPSS atstovų teigimu, būtina nedelsiant inicijuoti tarnybinį patikrinimą dėl Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovo K.Jucevičiaus ir, kol vyks tyrimas, nušalinti jį nuo pareigų. NPPSS reikalauja imtis veiksmų ir dėl Vyriausybės programoje numatytos FNTT reorganizacijos pabaigos, kuri niekaip nesibaigianti.

„Jau seniai akcentuojame pareigūnų atliekamų funkcijų dubliavimąsi, veiklos neefektyvumą ir lėšų švaistymą. Norėdami to išvengti, turime imtis nemažų pertvarkų visoje Vidaus reikalų sistemoje. Tačiau tam, visų pirma, trūksta palankios pačio „tvarkiečio“ Dailio Alfonso Barakausko pozicijos. Panašu, jog pastarasis kol kas tik stengiasi pataikauti savo partijos vadovams“, – savo poziciją dėstė V. Banelis.

* * *

Daugiau apie naujausią skandalą Lietuvos teisėsaugos sistemoje skaitykite kitose publikacijose:

Prezidentės iniciatyva V. Gailių pakeitęs FNTT vadovas A. Jucevičius reketavo įtariamąjį?

Šešėlinio Lietuvos Snowdeno byla: Kryževičius sako, kad su Kozubovskiu bendravo ne kaip teisėjas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top