Teisiamas D. Trumpas: vyksta raganų medžioklė

laikmetis.lt

Donaldui Trumpui pateikti baudžiamieji kaltinimai yra platesnės politinės raganų medžioklės, kuria siekiama diskredituoti jo kandidatūrą kitų metų prezidento rinkimuose, dalis, antradienio vakarą, praėjus kelioms valandoms po pasirodymo Niujorko teisme, savo šalininkams Mar-a-Lago dvare sakė buvęs JAV prezidentas.

Per 45 minutes trukusį teismo posėdį Manhatano baudžiamųjų bylų teisme D. Trumpas ištarė vos devynis žodžius – du iš jų buvo „nekaltas“ – atsakydamas į 34 kaltinimus sunkiais nusikaltimais, įskaitant kaltinimus, kad buvęs prezidentas klastojo verslo dokumentus, siekdamas nuslėpti rinkimų įstatymų pažeidimą.

Tačiau D. Trumpas netrukus grįžo į rinkimų kampaniją ir savo valdas Floridoje, kad išlietų pyktį ant politinio režimo, kuris, jo teigimu, naudojasi įstatymais, kad sužlugdytų jo galimybes sugrįžti į Baltuosius rūmus.

„Niekada nemaniau, kad Amerikoje gali nutikti kas nors panašaus“, – sakė jis auditorijai, kurioje buvo jo šeimos nariai, politiniai sąjungininkai ir karščiausi šalininkai.

„Vienintelis nusikaltimas, kurį padariau, yra tas, kad be baimės ginu mūsų tautą nuo tų, kurie siekia ją sunaikinti. Ši suklastota byla buvo iškelta tik tam, kad sutrukdytų artėjantiems 2024 m. rinkimams, ir ji turėtų būti nedelsiant nutraukta“, – sakė jis miniai.

„Jie negali mūsų nugalėti prie balsadėžių, todėl bando mus nugalėti per įstatymą. Tačiau tai šalis, kurioje dabar gyvename. JAV yra betvarkė, o virš mūsų mylimos šalies tvyro labai tamsus debesis“.

Jis pridūrė, kad, nepaisant vykstančių teisinių procesų, tebėra įsitikinęs, jog sugebės „padaryti Ameriką vėl didžią“.

Manhatano apygardos prokuroras Alvinas Bragas po posėdžio išliko toks pat iššaukiantis ir spaudos konferencijoje pasakė: „34 melagingi pareiškimai buvo pateikti siekiant nuslėpti kitus nusikaltimus. Niujorko valstijoje tai yra sunkūs nusikaltimai, nesvarbu, kas jūs esate. Mes negalime ir nenorime normalizuoti sunkaus nusikalstamo elgesio“.

Suprantama, kad D. Trumpas bandė perkelti teismo posėdį už Manhatano ribų į Stateno salą, baimindamasis, kad apygardoje, kurioje, jo teigimu, vyrauja demokratams palankios pažiūros, jis nesulauks teisingo teismo.

Bet koks baudžiamosios bylos nagrinėjimas gali užtrukti mažiausiai metus, o tai gali sukelti rimtų komplikacijų, jei D. Trumpas laimėtų respublikonų nominaciją varžytis kituose prezidento rinkimuose, kurie numatyti 2024 m. lapkričio 5 d.

Šaltinis: Remix News

3 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top