Teisinė ir politinė nomenklatūra rūpinasi savimi ir griauna socialinį solidarumą

Kaip ir Konstitucinis Teismas, taip ir Seimas neatsispyrė pagundai būti teisėjais savo pačių bylose. Vakar Seimas atmetė pasiūlymą dar metams pratęsti Seimo narių ir kitų politikų algų sumažinimą – neva toks Seimo narių ir kitų politikų algų įšaldymas prieštarautų Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatai, jog „kiekvienas žmogus […] turi teisę […] gauti teisingą apmokėjimą už darbą“ bei Konstitucinio Teismo suformuluotai doktrinai dėl atlyginimų mažinimo.

Tokią Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadą palaikė 56 parlamentarai, prieš balsavo 29, susilaikė 8.

Kaip rodo balsavimo rezultatai, sprendimas priimtas valdančiųjų frakcijų atstovų – socialdemokratų, „darbiečių“, „tvarkiečių“ – balsais. Tik Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai balsavo prieš.

Dėl tokio sprendimo Seimo nariai ir tie politikai, kurių atlyginimai nebuvo padidinti nuo š.m. spalio 1 d., nuo 2014 m. sausio 1 d. gaus apie 30 proc. didesnes algas.

Dar metams pratęsti valstybės politikų pareiginės algos koeficientų sumažinimą siūlę konservatoriai ragino savo kolegas elgtis solidariai. Kaip teigė Andrius Kubilius, šalies ekonomikos pagerėjimą pirmiausiai „turi pajusti šalies pensininkai ir mažiausiai uždirbantys tarnautojai, pareigūnai bei kiti viešojo sektoriaus darbuotojai“, ne politikai.

Tokias konservatorių kalbas apie solidarumą socialdemokratai įvertino itin skeptiškai: Algirdas Sysas jas pavadino pigiu populizmu, o Algimantas Salamakinas pareiškė, kad projekto teikėjai yra laisvi patys atsisakyti būsimo maždaug 2 tūkst. litų algos padidėjimo.

Turint omeny, kad diena anksčiau Konstitucinis teismas paskelbė, jog sprendimas nekompensuoti nuo 2010 metų sumažintų tėvystės pašalpų nėra diskriminacinis ir neprieštarauja Konstitucijai, nes, tėvystės pašalpa, skirtingai nei, tarkim, teisėjų algos, esanti terminuota finansinė parama ir todėl ji priklauso nuo valstybės bei visuomenės išgalių, tokia teisinės ir politinės nomenklatūros skuba pasirūpinti savo gerove rodo, jog visos kalbos apie socialinį solidarumą ir teisingumą jau seniai yra tuščios.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top