Teisininkas Dominykas Vanhara. Patarimas: jei nerandate norimos geros partijos, visuomet galima ir reikia balsuoti už mažiausią blogybę

Jau šį sekmadienį įvyks savivaldos rinkimai. Jiems artėjant, iš savo skaitytojų sulaukiu tam tikrų klausimų, todėl pagalvojau, kad prieš rinkimus padarysiu dažniausiai pasitaikančių klausimų ir atsakymų į juos įrašą (Q&A).

„Nemanau, kad savivaldos rinkimai yra svarbūs, todėl neketinu juose balsuoti“.

Labai labai neteisingas ir negeras požiūris. Savivaldos rinkimai yra vieni svarbiausių rinkimų. Visų pirma dėl to, kad būtent savivalda yra valdžios dalis, kuri yra arčiausiai žmonių ir kurioje priimti sprendimai tiesiogiai liečia žmonių gyvenimus.

Seime ar Vyriausybėje priimti sprendimai dažniausiai su konkrečiu žmogumi nėra labai susiję, o va sprendimas, ar asfaltuoti gatvę, remontuoti / nutiesti šaligatvį, ar gal tuos pinigus panaudoti „harmonizuojant“, t.y. susiaurinant gerą ir puikiai veikiančią gatvę, žmones liečia tiesiogiai.

Savivalda yra ypač svarbi ir nacionalinei valdžiai, kadangi nesąžiningos partijos, turinčios konkrečioje savivaldoje valdžią, panaudoja ją kaip administracinį resursą Seimo ar Europos parlamento rinkimuose.

Vienas kolega gerai pastebėjo: kai prieš metus buvo išankstiniai rinkimai į Trakų rajono mero postą, buvusi LRLS merė Rudelienė, kartu su pačia Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte – Nielsen vaikščiojo nuo durų iki durų, agituodamos už LRLS kandidatą į merus Šatevičių. Galiausiai, į šią rinkiminę kampaniją LRLS naudai net Tapinas buvo pajungtas. Taigi, jei LRLS išankstiniai rinkimai į Trakų mero postą buvo tokie svarbūs, kad partija metė į juos absoliučiai visas savo turimas pajėgas, įskaitant ir Seimo pirmininkę, vadinasi, šie rinkimai yra pakankamai svarbūs, kad šį sekmadienį skirtumėte kažkiek laiko ir ateitumėte prie urnos išreikšti savo pilietinės pozicijos.

Galiausiai, jei neketinate ateiti į šiuos rinkimus, žinokite, KAD TS-LKD PARTIJOS RINKĖJAI PRIE URNŲ TIKRAI ATEIS! Ir būtent TS-LKD partijai yra labiausiai palanku, kad rinkėjų aktyvumas būtų labai mažas. Nes jos rinkėjai, kaip jau minėta, balsuoti tikrai ateis, o jei neateis kitų partijų rinkėjai, vadinasi, TS-LKD vėl dominuos. Kaip ir per praeitus Seimo rinkimus: už TS-LKD balsavo iš viso apie 12 proc., rinkėjų, bet, kadangi aktyvumas buvo labai mažas, nuo atėjusių rinkėjų TS-LKD surinko beveik 25 proc. and here we are…

Norite, kad fanatiški konservatorių rinkėjai vėl nulemtų rinkimų baigtį ir TS-LKD vėl visur dominuotų? Ne? Tai jau žinote, ką turite daryti šį sekmadienį.

„Žinau, kad savivaldos rinkimai yra svarbūs, bet mano savivaldybėje, kurioje esu registruotas, elementariai nėra už ką balsuoti, todėl rinkimuose nedalyvausiu“.

Dažniausiai tokį teiginį išgirstu iš tų skaitytojų, kurie yra registruoti Vilniaus rajone. Tai paanalizuokime, kas šioje savivaldybėje dalyvauja rinkimuose. Kandidatus į merus šioje savivaldybėje iškėlė tokios partijos: LLRA, TS-LKD, Darbo partija, socdemai ir LVŽS. Jei jus tenkina, kaip savivaldybė veikė iki šiol – balsuojate už LLRA.

Įdomus pastebėjimas, bet iš savo skaitytojų esu gavęs informacijos, kad ši savivaldybė bent jau komunalinių paslaugų teikimą ar statybos leidimų išdavimą organizuoja visai neblogai. Tai jei jus tai tenkina – braukiate kryžių ties LLRA. Netenkina – renkatės iš likusio sąrašo.

Jei manote, kad Ingrida Šimonytė yra geriausia, kas tik galėjo nutikti Lietuvai, esate ištikimas žurnalo „Valstybė“ prenumeratorius, manote, kad pedofilijos skandalas yra Kremliaus darbas ir ne kitaip – balsuojate už TS-LKD.

Taip nemanote? Tuomet belieka rinktis iš DP, socdemų ar LVŽS. DP siūlyčiau braukti iš karto, kadangi ši partija turi neišspręstų „iššūkių“ su skaidrumu, nepotizmu ir teisėtumu, tai gal nereikia. O dėl likusių dvejų partijų aš asmeniškai mesčiau monetą arba tiesiog balsuočiau už LVŽS.

Taigi, kaip matote, visuomet yra už ką balsuoti. Jei nerandate norimos geros partijos, visuomet galima ir reikia balsuoti už mažiausią blogybę, nes kitu atveju rizikuojate gauti didesnę blogybę.

„Negaliu pakęsti propedofilinės TS-LKD, bet neturiu savo favorito šiuose rinkimuose. Už ką patartumėte balsuoti, kad mano balsavimas būtų kuo nepalankesnis TS-LKD?“

Labai geras klausimas. Rinkimuose galima balsuoti ne tik už ką nors, bet ir prieš ką nors. Šiuo atveju – prieš TS-LKD. O kaip padaryti, kad balsas, atiduotas už ką nors, atneštų TS-LKD kuo didesnę žalą?

Jei esate registruotas Vilniuje, Kaune, Trakų ar Ignalinos rajonuose, atsakymas labai paprastas – reikia balsuoti už partiją Nacionalinis susivienijimas.

Nesenai atlikta Vilmorus apklausa Vilniaus mieste atskleidė, kad už partiją Nacionalinis susivienijimas linkę balsuoti buvę TS-LKD partijos rinkėjai, nusivylę šia partija. Taigi, Nacionalinis susivienijimas tiesiogiai ima balsus iš TS-LKD.

Antra, TS-LKD per kelis dešimtmečius pasistengė, kad visame Lietuvos politiniame lauke neliktų jokios kitokios partijos, už kurią galėtų balsuoti dešiniųjų pažiūrų rinkėjai, apart pačios TS-LKD. Ir, kai tas buvo padaryta, TS-LKD maksimaliai suliberalėjo (suleftėjo).

Artimas konservatoriams žmogus yra sakęs, kad partija turi būti maksimaliai liberali, kad imtų liberalių rinkėjų balsus, o konservatyvūs rinkėjai vis tiek niekur nepabėgs, nes jiems tiesiog nebus už ką daugiau balsuoti.

Tai va, dabar alternatyva konservatyviems rinkėjams atsirado – Nacionalinis susivienijimas. Šie rinkimai yra galimybė padaryti Nacionalinį susivienijimą labiau matomą ir labiau žinomą, kad apie jį sužinotų ir visi TS-LKD rinkėjai.

Jei Nacionalinis susivienijimas tampa matomu ir žinomu, TS-LKD atsidurs tarp dvejų girnų – tarp 2 liberalių partijų, kurios ims liberalius rinkėjus, ir tarp Nacionalinio susivienijimo, kuris ims konservatyvius rinkėjus.

Jei esate registruoti kitose savivaldybėse, kur Nacionalinis susivienijimas nedalyvauja – tuomet reikėtų balsuoti arba už Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“, arba už LVŽS. Nes šios partijos su TS-LKD turi priešiškiausius santykius ir TS-LKD su šiom partijom būtų sunkiausia susitarti.

Nežinau, ar šis įrašas yra politinė reklama, bet tai, tegul būna…Niekieno neužsakyta ir niekieno neapmokėta.

4.6 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top