Teismas leido suimti buvusią teisėją N. Venckienę už organizuotos grupės subūrimą bei nusikalstamas veikas

Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra, spalio 21-ąją Kauno apylinkės teismas patenkino Kauno apylinkės prokuratūros pateiktą prašymą „skirti įvairiomis nusikalstamomis veikomis įtariamai N. V. (Neringai Venckienei – Tiesos.lt) kardomąją priemonę – suėmimą“.

Pasak prokuratūros išplatinto pareiškimo, „pagrindiniai įtarimai N. V. šioje byloje yra siejami su neteisėtu informacijos apie privatų asmenų gyvenimą rinkimu, jos viešinimu bei kitomis nusikalstamomis veikomis, kurios, kaip įtariama šiuo metu, galėjo būti įvykdytos 2010 metais kartu su kitu asmeniu suburiant organizuotą grupę“. Nesant galimybės įteikti pranešimo apie įtarimą, N. Venckienė pripažinta įtariamąja prokuroro nutarimu. Kitu prokuroro nutarimu yra paskelbta šios įtariamosios paieška.

Priimdamas sprendimą dėl šios kardomosios priemonės skyrimo teistumo neturinčiai įtariamajai teismas konstatavo, kad N. Venckienė nuo 2013 m. gegužės 10 d. yra paieškoma kitame ikiteisminiame tyrime, kaip asmuo, įtariamas padaręs kitas nusikalstamas veikas, ji negyvena deklaruotos gyvenamosios vietos adresu Kauno rajone, Garliavos seniūnijoje, po ištuokos nėra saistoma šeiminiais ryšiais, pastaruoju metu Lietuvoje nebedirba ir neturi kito teisėto pragyvenimo šaltinio.

Teismas, įvertinęs šių bei kitų prokuroro pareiškime dėl kardomosios priemonės skyrimo nurodytų aplinkybių bei duomenų visumą, pripažino, kad toks prašymas pagrįstas, „nes švelnesnės kardomosios priemonės šiuo atveju nebus veiksmingos siekiant LR BPK 119 str. numatytų tikslų (užtikrinti įtariamojo dalyvavimą procese, netrukdomą ikiteisminį tyrimą, bylos nagrinėjimą teisme, nuosprendžio įvykdymą, taip pat siekiant užkirsti kelią proceso trukdymui)“.

Šią teismo nutartį per dvidešimt dienų suimtoji N. Venckienė ar jos gynėjas gali apskųsti Kauno apygardos teismui.

Prokuratūra taip pat praneša, kad „artimiausiu metu bus priimtas sprendimas dėl papildomų tarptautinių teisinių procedūrų, kurios leistų šią įtariamąją perduoti Lietuvai“.

Deja, prokuratūros pranešime nutylima, kodėl dėl kardomojo suėmimo į teismą kreiptasi tik dabar ir būtent šioje byloje – juk Seimas leido suimti N.Venckienę jau 2013 metų balandžio pradžioje, kai buvo nuspręsta panaikinti parlamentarės teisinę neliečiamybę? Nesuprantama ir tai, kodėl pusantrų metų atidėliojamas sprendimas dėl N. Venckienės ekstradicijos, nors pats generalinis prokuroras Darius Valys visą tą laiką tvirtino, jog naujoji V. Venckienės gyvenamoji vieta prokuratūrai žinoma?

Dar prieš metus, 2013-ųjų lapkritį, iškviestas į Seimo valdybą pasiaiškinti, kodėl stringa N. Venckienės paieška, generalinis prokuroras D. Valys teigė, kad „siekti N.Venckienės ekstradicijos būtų neadekvatu“, nes ji įtariama padarius nesunkius nusikaltimus. „Įtariamoji N. Venckienė galimai padarė nesunkius nusikaltimus, todėl toks procesas, koks vyko prieš keletą metų (Gintaro Petriko ekstradicija), akivaizdžiai būtų neadekvatus. Manau, kad nuosekliai prokurorai veiks, nustatys gyvenamąją vietą, imsis priemonių apklausti ir taip toliau“, – kalbėjo prokuroras Seime prieš metus.

Kokie nutikimai ir kokie strategai šiandien privertė prokurorą D. Valį radikaliai pakeisti savo poziciją? Kokias papildomas veikas padarė įtariamoji N. Venckienė, kad jos buvę „nesunkūs nusikaltimai“ staiga tapo sunkūs? Ar atsakymai į šiuos klausimus yra žinomi prezidentei Daliai Grybauskaitei, neseniai be Seimo pritarimo sugrąžinusiai p. D. Valį į generalinio prokuroro pareigas?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pedofilų kontrapuolimas

vis tik kvailoki tie pedofilai-kgbistai.
mano, kad su pasivogtais pinigais gali absoliučią valdžią turėti.
rusiška mokykla 🙂

Taigi

Nelaimingos tos beretės, jas vis kažkas puola: tai pedofilai, tai rusai, tai vėl pedofilai.

Kažkas čia ne taip

ir kodėl mūsų ” valdžios ” banditai taip skuba sunaikinti šią tragiško likimo nuskriaustus žmones , beskaitant , net juokas paėmė , pasirodo , kad prie Ūso keturračio žmonės matė ne Šimašių , ne Kraujutaitienę , bet tą aklą Ivanauską . Tokia nuojauta , kad pas juos kažkas vyksta ne pagal jų planą .

nunu

Kurpia bylas Venckienei..nunu kazin ka jie ten prikurpe per tiek laiko…o Venckiene kaip tik savo laiske is parase ,kadjilaukia ekstradicijos bylos..

vilte

Issigimeliai ! „Suimtoji Venckiene”…

arturas

ar tik nebus koki nors teisema zmogu sioje byloje priverte melagingai liudyti pries Venckiene.As galvoju,kad kuri nors teisema zmogeli priverte melagingai liudyti,todel ir rado preteksta kaip prasyti ekstradicijos.Juk lietuva degradavusi teises atzvilgiu.Kliunka pats sake,duokit zmogu,o straipsni kaip pritaikyti rasim

kai

parveš,uždaryti ją į narvą su užrašu,,IŠGAMA”ir viešai eksponuoti.Tokių antžmogių viso pasaulio mąstu nedaug tėra

Išprievartavo mergaitę

apšaukti senelius.Daugiau seneliai jos nematys.Seneliai kalbėkit.Gal ir gyvos jau jos nėra,gal komoje?

Valdžia bijo rusų ir

bando mus įtikinti,kad pedofilijos nebuvo ir kad mes taptume patriotais , bei atiduotume gyvybę už prigrobtus valdžios milijardus.Kokia naivi valdžia.

Juo valdžia labiau

šakojasi,juo labiau ja netikime.O jei netikime,tai anksčiau ar vėliau tik Dievui žinomu būdu bus teisiama pati valdžia.Mums nieko daryti nereikia,tik pasimelsti už tikrą Tiesą.Valdžią išduos tie,kurie taip pat valdžioje ir nekenčia viso šios chuntos.Jie laukia savo meto.

ula

Klausiate, kas privertė Valį pakeisti nuomonę apie Venckienės „nusikaltimų”sunkumą?Ogi mergaitės kukčiojimas, nesiorientavimas aplinkoje, Kedžių pagalbos šauksmas…Ar nepastebėjote, kad prieš tokius „sos”signalus visada suaktyvėja puolimas ? Negi dar yra padorių žmonių, kurie tiki tais prokurorais,šiandien nustačiusiais naujus Venckienės „nusikaltimus”,o vakar nenustačiusiais, kad plikis nešė mergaitę?Ar tiki žmonės tokia prokuratūra, kuri nevykdo AT sprendimo pareikšti kaltinimus stankūnaitei , o ją dargi padaro valstybės paslaptimi? Venckienės „nusikaltimai”,pasak prokurorų, yra sunkūs,nes ji rinko medžiagą apie privatų asmenų gyvenimą,organizavo žudynes…Kieno privatų? Tų, kurie nekreipė dėmesio į 200 gautų laiškų,ar tų, kurie laižė jos brolio dukrą? Klausti pūlinių, ar ne gėda kurpti tokias nesąmones, yra beviltiška. Sakyti, kad geriau ieškokit tikrųjų žmogžudžių yra beviltiška…Ar kas galėjo pagalvoti, kad mūsuose yra tokios gajos pedofilizmo šaknys? Anksčiau galvojau… Skaityti daugiau »

nuuu

Taijei rengs ekstradicojos byla ,tai N.Venckiene aisku ,kad uzgincys..o tada ir praside…reikialaukti ..tos ekstradicijos bylos ,,bet nemanau kad paruos prokurorai…nenores didelio skandalo ir gedos..juk flmuota medziaga tures buti pateikta ir ne 12sek.

PER DAUG

šioje negražioje istorijoje lavonų, per daug dalyvių ir per daug melo, kad ji neišaiškėtų…

Kaip sakė prof. Gylys gal po penkių metų, o gal ir anksčiau……

Taigi

Nelaimingos tos beretės, jas vis kažkas puola, o aš dar nelaimingesnis, net baretės neturiu, tai gal ir iš galvos išgaravo viskas, ką turėjau. Taigi…

=((

skaitai panasius kliedesius ir baisu darosi vien nuo minties,kokiame beprotisko melo ir slykscios demagogijos DURNIU LAIVE, mes visi esame priversti gyventi :(((

cley

perspective economy months time parties check credit score online public markets brokers

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top