Teismas: V. Švanio veiksmai padėjo pašalinti pavojų, gresiantį piliečių teisėms ir laisvėms

Šiandien, liepos 23-iąją, Klaipėdos apylinkės teismo teisėja Jurgita Grigonienė paskelbė nutartį, kuria nutraukiama Vytauto Švanio administracinio teisės pažeidimo byla, iškelta pagal ATPK 207 str. 6 dalį neva už parašų rinkimo tvarkos pažeidimus.

Savo nutarimą teisėja motyvavo tuo, kad dalies inkriminuoto pažeidimo V.Švanys nepadarė, be to, trūkumų šalinimo lapą pasirašė ne todėl, kad būtų turėjęs tikslą suklastoti šį dokumentą ar pažeisti parašų rinkimo tvarką. Atvirkščiai, jis taip pasielgė rūpindamasis, kad „referendumo iniciatyvą rėmusios P. Žemgulienės pilietinė valia būtų įgyvendinta užskaičius ir jos parašą“. Štai kodėl teismas padarė išvadą, kad V. Švaniui inkriminuotas „pažeidimas buvo padarytas esant būtinajam reikalingumui – siekiant pašalinti pavojų, gresiantį piliečių teisėms ir laisvėms, kuris negalėjo būti pašalintas kitomis priemonėmis, o padarytoji žala yra mažesnė negu išvengtoji“.

Klaipėdos apylinkės prokurorė Danutė Rudienė, pateikusi medžiagą apie baudžiamosios bylos nutraukimą ir administracinės bylos iškėlimą, teisme prašė skirti V. Švaniui įspėjimą. Ar prokurorė pasinaudos teise skųsti šią nutartį, paaiškės per 20 dienų.

Kaip Tiesos.lt jau rašė, šį ir kitus referendumo „Tautos valia“ rėmėjų politinius persekiojimus inicijavo Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja, laikinai ėjusi pirmininko pareigas Laura Matjošaitytė – ją į VRK delegavo Lietuvos teisininkų draugija.

Piliečiams smalsu, ką ši draugija mano apie VRK ir jų pačių deleguotą jos narę L. Matjošaitytę, dėl kurių veiksmų blokuojant referendumo iniciatyvą ir keliant politines bylas, skirtas įbauginti Lietuvos ateičiai neabejingus piliečius, buvo ir vis dar yra iškilusi grėsmė tūkstančių Lietuvos piliečių laisvėms ir teisėms?

* * *

Daugiau apie valdžios kovą su referendumo organizatoriais skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Vytauto Švanio baigiamoji kalba teisme: Ši byla politinė, atlikau savo pilietinę pareigą ir nesigailiu

Teisiama referendumo talkininkė apskundė prokurorų nutarimą kelti jai bylą

Spaudos konferencija Seime: Ar apginsime Konstituciją nuo Konstitucinio Teismo? (papildyta video)

Vytautas Švanys: „Baimė – daugumos būsena“

Referendumo talkininkė Z.Čepeliauskienė teisiama už tai, kad piliečiai… surinko reikiamą parašų kiekį – mat VRK turėjo tikrinti parašus

Teisiamas referendumo talkininkas: „Aš pats įsitraukiau – mano giliu įsitikinimu, tai buvo būtina“ (papildyta teismo nutartimi)

Dalius Stancikas. Man gėda

Už atliktą pilietinę pareigą – teismas

Valdžia tęsia karą prieš tautos referendumą

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top