Telkiamės Konstitucijai, piliečių ir tautos teisėms ginti (tiesioginė transliacija)

Piliečių forumo „Už valstybę be melo“, susirinkusio 2014-ųjų vasario 9-ąją Vilniuje,

REZOLIUCIJOS

Projektas

1. Mes, skirtingų pažiūrų piliečiai, telkiamės Lietuvos Respublikos Konstitucijai ir joje įtvirtintiems laisvos tautos – valstybės suvereno – gyvenimo principams ginti. Kad apsaugotume konstitucinę valstybės santvarką ir Lietuvos piliečių teises nuo vis stiprėjančios valdžios savivalės, mes:
– kursime piliečių santalkas Konstitucijai ginti;
– neleisime valdžiai paminti konstitucinės piliečių teisės tiesiogiai dalyvauti valstybės valdyme, inicijuoti referendumus nacionalinės svarbos klausimais ir juose išsakyti savo valią;
– priešinsimės valdžios pastangoms paversti Konstitucinį Teismą savivalės įrankiu ir sieksime šio teismo funkcijas perduoti Aukščiausiajam Teismui.

2. Mes esame už savivaldžią tautą. Todėl sieksime Lietuvoje įtvirtinti tikrą, europinę savivaldą, o Seimą paversti tikra Tautos atstovybe: piliečiai turi patys rinktis seniūnus ir/arba seniūnijų tarybas, o jų išrinkti seniūnai privalo tapti savivaldybių tarybų nariais.

3. Mes už skaidrų ir atsakingą Lietuvos viešųjų finansų tvarkymą. Todėl sieksime:
– kad piliečiai būtų įtraukti į savivaldybių ir valstybės biudžeto formavimą;
– kad valstybės ir savivaldybių įstaigų biudžetai, jų išlaidos taptų visiems piliečiams matomos elektroninėje erdvėje.

4. Mes už teisėtvarką, kuri gintų teisingumą ir žmogų, jo teises ir laisves, o ne sistemą. Todėl sieksime užtikrinti visuomenės dalyvavimą vykdant teisingumą:
– korupcijos, piktnaudžiavimo tarnyba ir kitose visuomenei svarbiose bylose privalo dalyvauti tarėjai;
– piliečiai turi įgyti teisę kreiptis į teismą su ieškiniu gindami viešąjį interesą;
– ypatingoms byloms tirti Seimas turės skirti ypatingąjį prokurorą, o tokias bylas nagrinės prisiekusiųjų teismas;
– privalo būti išskaidrinta aukščiausios ir vidurinės grandies teisėtvarkos pareigūnų atranka – kandidatai į šias pareigas skiriami tik po viešųjų klausymų.

5. Mes už kūrybingą ir gyvybingą tautą. Todėl sieksime Lietuvos politikai sugrąžinti tikrąjį turinį – politika privalo rūpintis tautos likimu ir išlikimu:
– švietimo ir kultūros politika negali likti valstybės gyvenimo paraštėje, o informacinė erdvė užvaldyta – nacionaliniu prioritetu turi tapti kryptingas tautos kūrybinių galių stiprinimas ir tautos, jos kalbos bei kultūros, ilgaamžiškumo užtikrinimas;
– valstybė turi imtis veiksmingų priemonių emigracijai ir neigiamoms demografijos tendencijoms stabdyti;
– socialinės atskirties mažinimas turi būti vienas svarbiausių valstybės tikslų.

6. Mes už darnią Lietuvą, už pagarbų ir atsakingą visuomenės santykį su žeme, su gamta ir jos ištekliais, su per amžius sukauptu kultūros paveldu. Todėl sieksime tvarios, savarankiškos ir atsakingos ūkio plėtros, kurios neiškreiptų monopolijų savivalė ir valdžios korupcija.

7. Mes už suverenių valstybių Europą – už demokratinę, savivaldžių tautų ir tradicinių vertybių bendriją. Todėl sieksime, kad Europa būtų piliečių ir tautų aktyviai kuriama, o ne liktų biurokratijos pasisavinta ir jos direktyvomis valdoma.

Mes veiksime kartu šių siekių telkiami ir kviečiame Konstitucijai ištikimus visų pažiūrų piliečius veikti drauge.

* * *

Konferencijos „Už valstybę be melo“ programą skaitykite ČIA.

Tiesioginė vaizdo transliaciją nuo 11 val.:

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
34 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nora

Siekiai geri. Galėtų suvienyti daug žmonių ir organizacijų. Gal ir gerai, kad pradedama ne nuo bendro kandidato, bet nuo bendrų siekių.

laikas turėti ir bendrą kandidatą

laikas turėti ir bendrą kandidatą. Tai būtina padaryti!!!!!!!!!!!!

Canada

Kandidatas, kursai nezaistu Grybauskaites zaidimo, butu gerai. Bet ar imanoma? Kas toks galetu ne klounu pabuti, o su sistema pakariauti?

Pragmatikas

Pirma- siekiai. Pirma- vertybės. Pirma – priesakai ir savitarpio pasitikėjimas. Tik tuomet įmanomas bendras kandidatas. Gana politinių žaidimų ir suktybių. Prisižiūrėjom, prisiklausė,” atsikandom” sisteminių patyčių iš Tautos.

Kritikas Pikčiurna

Gerbiamieji, Konstitucinės santvarkos Lietuvoje ir Nepriklausomybės griovimo darbai yra nuėję per toli, kad vien šiuo referendumu ar regioninėmis ar kitokio pobūdžio dalinėmis konferencijomis galėtume sustabdyti šį procesą. Manau, kad yra labai teisingas siūlymas rengti visos Lietuvos visų kraštų, regionų bei miestų atstovų konferenciją, analogišką tai, kuri buvo surengta 1918 m. prieš skelbiant Nepriklausomybės Aktą. Delegatai turi atstovauti ne partiniu ar ideologiniu bet teritoriniu principu, kad neiškreiptai ir tolygiai atstovautų visus socialinius sluoksnius. Konferencija turėtų galiojančios Konstitucijos pamatinių straipsnių pagrindu numatyti naują vietos savivaldos, Seimo, galbūt ir teisėjų rinkimų tvarką bei teisėtvarkos sistemos reformą, numatyti visų šių institucijų neeilinių rinkimų laiką. Verslas iš esmės yra Konstitucijoje neįvardinta ekonominė valdžia, todėl neatskirta nuo kitų valdžios šakų. Verslas, susiliedamas su vietos valdžia, didina… Skaityti daugiau »

taigi,

šiandien sąmokslininkai posiedžiauja Vaišvilos prichvatizuotoje biblotekoje Kaštonų gatvėje?

hmm...

sąmokslininkai prieš Eyropos sąjungą jau kuria mums kelią į Muitų sąjungą? Valioooo

ot įdomu

ar tame Vaišvilos sąmokslininkų prieš Prezidentę susirinkime ir Tomaševskis bus?

Juk Rusijos ambasadoriaus paliepimas kuo greičiau priimti tautinių mažumų įstatymą kaip tik dar kartą įrodė, kad tomaševskininkai globojami kremliaus. Lietuva yra pasirašiusi tautinių mažumų Konvenciją su Jungtinėmis tautomis. Pasirodo, kad to kremliui neužtenka. Dabargi „skirtingų pažiūrų” piliečis Dubnos auklėtinis telkia „konstitucijai ginti” naikinant tą pčią konstituciją… būtent keičiant 147 konstitucijos straipsnį… ir ką jie nori apmulkinti?

ot įdomu

visi kiti punktai tarsi nurašyti nuo Prezidentės senai pristatrytų planų.

To hmm...        2014-02-9 10:27

Kelią į Muitų sąjungą tiesia Lietuvos žemių pardavėjai.
Nereikia apsimesti, kad negirdėta kaip Malta parduoda ES pilietybes rusams, kurie mielai perka, taigi jiems nupirkti Lietuvą vieni juokai.
Lipk iš medžio ,nusiimk berete ir mąąąąąąstyk 🙂

Gerbiamieji lietuviai

Lietuvoje yra įvairiausių Susivienijimų, Sąjungų, Asociacijų, Sąšaukų ir visi ir visos už Lietuvą, už jos gerą ateitį, tai:
Keturių partijų susivienijimas „Už LIetuvą Lietuvoje” su išlaisvinimo armija.
Lietuvos Tautinio Jaunimo Sąjunga, kurie kviečia į Vasario 16-tosios eitynes Kaune.
Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija,
Lietuvos Tautinis Centras.
Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga.
Piliečių sąšauka „Už dorą ir tautą” , visų ir neišvardinsi, bet tai jų visų bėda, kad jie veikia kas sau.Jokio bendravimo tarpusavyje, o tai didelė jėga, tik reikia susijungti į vieną kumštį ir susidarytų didelė jėga. Bet ar lemta tokiam susijungimui?

pensininkas

Pagal Rezoliuciją sprendžiu, kad Forumas tik garui nuleisti. Pamatysim. Forume turi būti pristatytas ir prisaikdintas Vienintelis kandidatas nuo Forumo į prezidentus. Tai turėtų būti tik Zigmas vaišvila, jokio konservatoriaus Puteikio ar R.Paulausko.

suprasi.

This website ( http://www.komentaras.lt ) attempled to access image data on a canvas. Since canvas image data can be usad to discover information about your computer, blank image data was returned this time.

Nieko nuostabaus „dvasių” šalyje.

Betukui. Ten buvau ne aš . Man neleidžia rašyti. Bet viskas normalei . Stebėk , kad nebuvo taško . Neapsigauk. Linkėjimai Odinui. Kada valgysim grybus ?

Juozas

laikas ir apie bendra kandidata kalbeti, o juo gali buti tik saziningas, turintis savo nuomone zmogus. Tai N.Puteikis. Nepurkstaukit, o gerai pamastykit.

jaunuolis

Baikit nusene zmones tempti Lietuva atgal.

to suprasi

du girnos šunys nusivijo nuvažiavusį traukinį.

akela. (rimas.)

Jaunuolė jaunuoliui

O į kokį priekį norite Lietuvą tempti? Gal išdėstykite?

vel kartojasi???

tikri patriotai, samdyti patriotai(atrodantys rimciausiai), gatves patriotai(reksniai, uzsitarnave eiliniu zmoniu pasitikejima rekavimu sukiais)…Reikia sugebeti atskirti juos. Nepasitikiu nei Puteikiu(samdytas?), nei R.Paulausku(ir samdytas, ir gatves?). Tai mano nuomone. Atsargiai siulant bendra kandidata i prezidentus. Tada geriau Rope, ar net Balcytis. Pastaraji galima priversti dirbti Tautai, as manau.

to jaunuolis

vertybes yra amzinos. Negali buti senu vertybiu ir staiga atsiradusiu nauju. Senatas visada turi valdyti, o ne geltonsnapiai. Net tarp zveriu tokia tvarka. Jaunelis briedis turi isminties, patirties ir jegos igyti.

O jums

tiesioginis transliavimas irgi uzdarytas su VSD dektuku dezute?

dauguma

cia rasineja varvanosiai,net kariuomenej netarnave.gaila,kad dingo tiesiogine transliacija,bet as manau,kad tai bus antras sajudis.

visa tai realu

tik reikia musu visu pastangu ir vienybes.

vilte

Kada bus galima pamatyti tiesiogines transliacijos irasa ?!

Gerb. A. Patackas ragina kelti   N. Puteikį

Gerb. A. Patackas palaiko Puteikio kandidatūrą…
Kam šis garbingas ir doras žmogus yra autoritetas, turėkite omenyje- jis ragina pasirinkti Naglį Puteikį …
Dėl kitų asmenų tinkamumo atstovauti pilietinei visuomenei prezidento rinkimuose jis turi pagrįstų abejonių.
Tai išgirdau iš jo telefonu ir jo pozicijai , kaip patyręs nepartinis visuomenininkas, pritariu…

pensininkas

Patackas ne Dievas ir kod4l pats nepasisako. Mūsų Tautos (ne eurofilų) prezidentu turi būti nepartinis signataras Zigmas Vaišvila. Puteikis puikus žmogus, bet jis konservatorius, nekritikuoja nei patriarcho, nei kubiloidų, nepasisako rimtai dėl Referendumo ir euro, ir negina tokių kaip aš nuo konservatorių. Rinkau parašus už ŽR, nenoriu euro, tai aš pagal konservatorius esu Kremliaus agentas ir dar apmokamas. O pats buvau tremtinys ir politkalinys. Puteikiui reikėjo dar prieš Kūčias išeiti iš tos partijos demaskuojant ją valstybės griovimu, tai tik tuomet galėtų pretenduoti į nesisteminį kandidatą. Kodėl neišstoja? Gal yra slaptieji protokolai ir juodosios ar minkštosios technologijos?

Kur dingo

T.Dapkaus laida per LNK?

Ar ne dėl to V.Landsbergis

balsavo Es parlamente už sušvelnintą rezoliuciją seks.mažumų klausimu,kad sušvelninti sąžinės priekaištus ir net neva įprasminti Garliavos terorą?Apgauti save?

Ir kokia mums iš tos

rezoliucijos nauda?.Reikia politinio veiksmo.Gal dar bus?

Rezoliucijos projektas.

Ją įgyvendinti nereikia daug -tik neurolingvistinio programavimo,-t.y. vizualizacijos.Tai matyti savo svajonėse.Ir taip bus.Tuo keliu eina pažangios,kuriančios valstybės….Kitas kelias -prievarta ir diktatūra.Apie ją geriau čia net nekalbėti.

"Tikinčiam

viskas galima.”(Mk 9,23)

Ar dalyvaujantieji

pasiryžę aukotis?Vienas kitą paremti?Nes kiekvienas iš jų yra geriau,nei dabartinė dabartinė nomenklatūra.

rimas.

Jau jie suvedė matyt, visus mano naudotus žodžius.

dar turiu kelis atsargoj : PVZ: mein liebling.

Bet to aš šunims neatiduodu.

rimas.

kad būtų aiškiau. KK ,LR.

gerb.

A.Patackas vis dar atsidavęs matyt V Landsbergiui ir konservatoriams.Matyt mano prabus ryte ir visos konservatorių ir šviesiausio nedorybės bus išnykę kaip sapnas.

34
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top