Tie-SOS! – ragina prezidentė D.Grybauskaitė

BNS, bernardinai.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė iškilminguose renginiuose masiniams trėmimams 1941 m. birželio 14 d. paminėti pabrėžė, kad tik tiesa ir atvirumas gali padėti išvengti manipuliavimo istorija, atremti informacinio saugumo grėsmes, sustiprinti pasitikėjimą vieniems kitais ir savo valstybe.

Pati D.Grybauskaitė iki šiol nėra atskleidusi visų savo biografijos detalių sovietmečiu, jos oficialioje nuolat keičiamoje biografijoje vis dar lieka neatsakytų klausimų, kodėl ji dirbo okupacinėje struktūroje Lietuvai paskelbus nepriklausomybę 1990 m., už ką tuo metu gavo paaukštinimą komunistų partijos aukštojoje partinėje mokykloje ir kada oficialiai pasitraukė iš Sovietų sąjungos komunistų partijos.

„Istorija palieka faktų, liudijimų, galimybių interpretuoti. Tačiau šiandien, stovėdami čia ir prisimindami okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukas, mes visi privalome liudyti tiesą, net jeigu ji kažkam atrodo nepatogi ir nereikalinga“, – sostinės Aukų gatvėje vykusioje okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų pagerbimo ceremonijoje sakė prezidentė D.Grybauskaitė.

Per visą tremčių laikotarpį iš Lietuvos išvežta daugiau kaip 280 tūkstančių žmonių.

„Tai buvo konkretūs žmonės, išplėšti iš savo šeimų, namų, sukišti į vagonus ir pasmerkti mirčiai. Tačiau šie žmonės visomis išgalėmis laikėsi įsitvėrę gyvybės – buvo kartu, dalijosi paskutiniu kąsniu, troško sugrįžti į Lietuvą ir padėti jai prisikelti“, – sakė šalies vadovė.

„Birželis visada mums liks ir vilties mėnesiu. Ką tik paminėjome viltį laisvai gyventi dovanojusio Sąjūdžio 25-metį. Šiandien prisimename tuos, kuriems viltis padėjo išgyventi nežmoniškas sąlygas tremtyje, lageriuose ir kėlimuose. Todėl šiandien mes visi turime stengtis ir dėl kiekvieno iš mūsų, ir dėl tiesos laisvės. Stengtis, kad niekas jos neuždarytų į kalėjimą. Esame kone vieninteliai iš buvusių sovietinių valstybių, kuri masiškai ir viešai nepabijojo ir pradėjo skelbti KGB dokumentus. Taigi tik tiesa ir atvirumas gali padėti išvengti istorijos manipuliavimo pagundų arba atremti informacinio saugumo grėsmes ir iššūkius“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Prezidentė taip pat dalyvavo minėjime Seime ir valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijoje prie Parlamento.

Lietuvoje penktadienį ir šeštadienį vyksta Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienų minėjimo renginiai, skirti tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti.

1940 metų birželio 15 dieną Sovietų Sąjunga, sulaužydama tarptautines sutartis, okupavo Lietuvą. 1941 metų birželio 14-osios naktį prasidėjo pirmasis masinis Lietuvos gyventojų trėmimas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top