Tik faktai. Skelbiami išankstiniai duomenys apie 2020 m. mirusių Lietuvos gyventojų mirties priežastis

hi.lt

Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Mirties atvejų ir jų priežasčių stebėsenos skyriaus specialistų parengtame leidinyje „Mirties priežastys 2020 (išankstiniai duomenys)“ pateikiama apibendrinta išankstinė informacija apie 2020 m. mirusių nuolatinių Lietuvos gyventojų mirties priežastis.

Mūsų šalyje pernai mirė 43 547 gyventojai (21,3 tūkst. vyrų ir 22,2 tūkst. moterų). Nuo kraujotakos sistemos ligų mirė daugiau kaip pusė, t. y. 52,7 proc. visų mirusiųjų, nuo piktybinių navikų – 18,9 proc., dėl išorinių mirties priežasčių – 5,8 proc., nuo COVID-19 ligos – 5,2 proc. ir nuo virškinimo sistemos ligų – 5 proc. visų mirusiųjų.

Leidinį „Mirties priežastys 2020 (išankstiniai duomenys)“ galite rasti Higienos instituto interneto svetainės www.hi.lt skiltyje „Leidiniai“ -> Sveikatos statistikos leidiniai“ -> „Mirties priežastys“ arba atsisiųsti čia.

Išankstine 2020 m. informacija papildyta statistinių duomenų apie mirties priežastis paieškos priemonė.

Daugiau informacijos gali suteikti Mirties atvejų ir jų priežasčių stebėsenos skyriaus vadovė Rūta Ustinavičienė tel. (8 5) 277 3304, el. paštu ruta.ustinaviciene@hi.lt.

Apibendrinti išankstiniai 2020 m. mirties priežasčių duomenys žemiau infografikuose:

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Šiaip.

Aišku, čia nėra nurodyta, kiek ištikro mirė nuo kovido, nes mano namo 2 kaimynai mirė ne nuo kovido, bet mirties liudijime buvo už kaip tik ta priežastis.

Tvankstas

dėl kovido – paprastai tiriant atvejus nuo kovido, tai jie nesiekia 5 nuošimčių eilėje šalių, o kiek skrodimų buvo atlikta kovido atvejais ? NULIS
Ši statistika yra MELAS, MELAS ir dar kartą MELAS.

Tvankstas

Profesorė Dolores Cahill (Airija) tyrė 1500 mėginių su nustatytu kovidu. Išvada : tik gripo A ir B atvejai, kovido – NULIS.

O. G

Tiesiai šviesiai reikia sakyti, kad vyksta biologinis karas prieš žmoniją, prie kurios nusikaltimų prisideda mūsų valdžia.

AČIŪ

už statistiką. Iš jos aišku, kad lietuviai miršta ne nuo pandemijos. Tvankstas pernelyg įsijausmino, rašydamas ,,melas, melas ir dar kartą melas”. Negi Tvankstui prireikė daugiau kovidinių? Juk jų visai mažai. Dažną žiemą turbūt nuo gripo ir jo komplikacijų mirdavo daugiau žmonių. Ši statistika nėra nei šimtaprocentinis melas, nei šimtaprocentinė tiesa, kaip ir viskas mūsų netobulame pasaulyje, bet iš jos kiekvienas gali susidaryti vaizdą apie tikrą padėtį. Kodėl negali būti 100 proc. tiesos? Pavyzdžiui, 92 m. močiutė numirė nuo insulto, bet į statistiką įtraukta kaip mirusi nuo kovido. Nes prieš tai ji persirgo kovidu ir pasveiko. Bet kovidas šiek tiek pakenkė jos inkstams, o tai galėjo pagreitinti mirtį nuo insulto. Kiek pagreitino? Metais, dviem? Mėnesiu? To niekas nežino. Bet žmonės juk… Skaityti daugiau »

garnys

Statistikos departamentas turi absoliučiai kitokius skaičius. Tad kuo tikėti???

Užbalės bilijonieriai

paskelbė karą baltųjų ubagynui. Konkurentę Europą reikia dar kartą sudrapalint.

Garny,

tikėk savo protu, savo stebėjimais.

Kol kas dar daug

priešlaikinių mirčių sekasi paslėpti po coronos diagnoze,-netoli tas laikas,kai tai padaryti bus sunku ir skaičiai badys akis ir kels siaubą.Nes medicina degraduoja ne dienom ,o valandomis.Pavyzdžiui deklaruojama,kad ligonis gali vykti gydytis,kur nori,tačiau yra nerašyti įstatymai ir kitame Lietuvos krašte jo negydys.Tiesiog atsikratys po begale įvairių priežasčių,nes jau netiria ligonių,o reikalauja atsivežti tyrimus,kurie gali būti jau ir seni,pasenę,bet taip atsikrato,nes ligonis neatsivežė išrašų.Iš kur jam juos turėti?Tiesiog dabar gydytojai gauna algą už nieką,o turėtų už išgydytų ligonių skaičių.Geresnių laikų,kaip ši pandemija medikai jau neturės,o paskui bus baisios pagirios tiek daktarams,tiek pacientams.Bus stovima prie lietuviškos medicinos griuvėsių,-jokios savigarbos,pagarbois,pasididžiavimo,atradimų,išgelbėtųjų skaičiaus…

Tuoj Lietuvoje

gydys tik vėžį,nes ši liga pelningiausia.Todėl neverta kitų gydyti,kol jos nevirsta vėžiu.

nesupratau paskutinio grafiko

vyrai,
is viso,
moterys.
kaip is viso (vyr ir mot) maziau nei tik vyrai? gal dalis vyru transgenderiai?

> 20:46

,,Iš viso” skaityk kaip ,,vidurkis”. Čia juk ne absliutūs skaičiai, o kiek tenka 100000 gyventojų. Paprasta aritmetika. Jei vieno ha miškelyje gyvena 5 kiškiai, o kitame tokio pat dydžio miškelyje gyvena 3 stirnos, tai 5+3=8. 8 daliji iš 2 (nes yra 2 ha) ir gauni, kad vidutiniškai 1-me ha miško gyvena 4 žvėrys. Ir jokių transkiškių! 🙂

Į slaugą atiduoti

seneliai užmigdomi.

Rasa

Taip medicina griaunama ir degraduoja iš vidaus. Kas turi rimtų ligų patyrė šita siaubą ant savo kailio. Beje šitą nusikalstamą darbą pradėjo Veryga, o Dulkys tęsia. Įdomu būtų pamatyti 2019, 2018 metų statistiką.

crates saddle archives

Good post! We will be linking to this particularly great post on our site. Keep up the great writing

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top