„Tikri vyrai“: LRT taryba kartu su kariuomenės pulkininku aptarė kontrpropagandos būdus

Interneto portalas lrt.lt praneša, kad šį antradienį, spalio 21-ąją, susirinkusi LRT taryba kartu su generaliniu direktoriumi Audriumi Siaurusevičiumi ir Lietuvos kariuomenės pulkininku Sauliumi Guzevičiumi aptarė priemones, kurių vadinamasis visuomeninis transliuotojas ėmėsi ir ketina imtis, atremdamas Rusijos propagandą. Kaip pažymėjo p. A. Siaurusevičius, viena tokių priemonių – kariuomenę propaguojanti ir patriotizmo jausmą žadinanti LTV laida „Tikri vyrai“.

Supažindiname su visu LRT pranešimo tekstu:

Rusijos valstybinės propagandos pastarųjų metų tendencijos parodė, kad šioje pasaulio dalyje dabartinio Kremliaus režimo sąlygomis taika yra tik sąlyginė. Daugiau nei 20 metų Lietuvoje nėra okupacinės kariuomenės, tačiau sunku prisiminti bent metus, kai į Lietuvą ir kitas Baltijos valstybes Maskva nebūtų nukreipusi priešiškos dezinformacijos srautų.

Kaip reikėtų stiprinti Lietuvos informacinę erdvę ir ką šioje srityje daro Lietuvos nacionalinis transliuotojas? Šios temos dominavo antradienį vykusiame LRT tarybos posėdyje.

Administracijos manymu LRT, kaip ir dera visuomeniniam transliuotojui, buvo ir yra pastangų atkreipti dėmesį į Rusijos propagandos ir dezinformacijos keliamą pavojų priešakyje. LRT naujienų tarnybos apie tai nuolat kalbėjo dar gerokai anksčiau, nei sąvoka „informaciniai karai“ atsirado politikų žodyne ir buvo įtraukta į Vyriausybės darbotvarkę. LRT atvėrė pirmąjį langą objektyviai informacijai iš Ukrainos peržengti šios šalies sienas. Televizijos kanalas LRT Kultūra dukart per dieną transliuoja Ukrainos penktojo kanalo žinias rusų k., o jų peržiūrų skaičius portale LRT.lt rodo, kad jos jau rado savo auditoriją.

LRT indėlį sklaidant Rusijos propagandos kuriamus mitus sveikino ir posėdžio svečias, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento vadovas plk. Saulius Guzevičius, LRT tarybos nariams pristatęs įžvalgas apie Rusijos skverbimąsi į Lietuvos informacinę erdvę. Pasak S. Guzevičius, valstybės gynybos sėkmę grindžia dominavimas savo informacinėje erdvėje. Tai įmanoma, kai piliečiai geba kritiškai vertinti informaciją, atskirti melą nuo tiesos ir yra atsparūs smegenų plovimui. S. Guzevičiaus teigimu, mažiausiai 14 proc. Lietuvos gyventojų yra Rusijos televizijų auditorija.

Kaip vienas iš būdų ugdyti žiūrovų kritinį mąstymą, LRT tarybos pirmininko Žyginto Pečiulio manymu, galėtų būti kontrpropagandinės laidos LRT televizijoje atsiradimas.

LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius teigė, kad nacionalinio transliuotojo pastangos pateikiant alternatyvą Kremliaus propagandą jau pastebimos visuomenėje: be žinių iš Ukrainos, LRT televizija kasdien darbo dienomis transliuoja „Laisvės radijo“ parengtas žinias („Dabar pasaulyje“) rusų kalba iš Prahos. Be to, geriausiu laiku pradėta transliuoti kariuomenę populiarinanti ir patriotiškumo jausmą ugdanti laida „Tikri vyrai“ ir t.t.

Akivaizdu, kad ieškant alternatyvos Kremliaus skleidžiamai propagandai, į informacijos sklaidą svarbu integruoti tautines bendrijas. Posėdyje dalyvavę LRT laidų tautinėms bendrijoms kūrėjai teigė, jog norint auginti žiūrimumą būtinas didesnis finansavimas. Laidų autorių teigimu, nemaža dalis tautinėms bendrijoms skirtų laidų žiūrovų – lietuviai, todėl sveikintinas yra šį sezoną pradėtas laidų titravimas lietuvių kalba.

Kitas LRT tarybos posėdis vyks lapkričio 18 dieną.

lrt.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Anupras

Liaudiškai tariant, pyyy…iec. Ir nepagydomai. Žemiau kristi nėr kur.

Primena

Rusiją.Lietuva puiki Rusijos auklėtinė.Komjaunuoliškas raugas.

Nu kam ta kontrpropaganda ?

Rodykit ir rašykit teisybę ir bus geriau ir bus pigiau.

patriotizmas

Juokinga. Dvidešimt su viršum metų LRT ir kitos televizijos Lietuvoje „gamino” supratimą, kad „patriotas lygu idiotui”, dabar praregėjo, keps, kaip blynus keptuvėje – patriotus. O, kad taip būtų paprasta auklėti žmones. Bet svarbiausia sumanymo idėja – turi padidinti finansavimą.

Kai žmogus

pradeda meluot ir tarnaut kaip šuniukas,tai pradeda ir tukt.Tai yra jau bausmė.Nuotraukoje išdribęs pilvas.

ruta

Pagrindinis siu pseudo patriotu akcentas ,tai ‘reikia padidinti finansavima , kad augtu ziurimumas ‘.. Neziurime to dezinformacinio , vienpusisko siauro sud* , ir kol tokie subjektai , kaip siauras , miliutes , pumpreckaites , jakilaiciai ten tupes – neziuresime !Pirmaujant valstybei korupcijoje , nepades nei propaganda , nei melas , kad Tauta patiketu isverstskuriams , kurie baigia suzlugdyti Lietuva . Pirma issikopkite visa komunistini -KGB bruda ir jo liekanas , o kad vagys ir zulikai turi tupeti kalejime , zino visi , tai pirmyn , valykite politinius korupcionierius ir valdininkus , ne zodziais , o darbais .Pinigu Lietuvoje yra pakankamai , tik , deja, vietoje pramones , zemes ukio atgaivinimo , vyksta paprasciausias pinigu plovimas per projektus , kurie niekur… Skaityti daugiau »

Nuobodžiai brežneviškas,

stagnacijos pelėsiais atsiduodantis kanalas.

Beta

Aha, ėmėsi priemonių- išvaikė visus galinčius profesionaliai komentuoti įvykius Ukrainoje. Dapkus, Girnius, Aleknonis- visi išvyti.

Uzuojauta

el.skydines tv pastumdelio kepenims beigi inkstams. Reiks aniems isijuosus darbuotis, po eilenes dozes „atpalaiduojanciu”. Kuriuos nesaikingai vartos po tokiu „pokalbiu”.

senis

Kanados mokslininkai nustate, kad Lietuvoje zmones zudosi todel, kad priversti ziureti LRT, taip pat nustatyta, kad pateikiami faktai iskrype, melagingi, netgi oru prognoze pateikiama pasiziurejus i lubas. Taip pat nustatyta, kad pinigai, skiriami is biudzeto, kaip tokiai valstybei, yra neadekvaciai dideli ir panaudojami, didziaja dalimi, LRT vadovu neteisetam praturtejimui. Yra pasiulymas sumazinti finansavima keturis kartus, perduoti pinigus LR tv, uzraukti LRT kaip KGB rezervistu baze. Dauguma veikeju pasodinti, kitus i prieslaikine pensija. Visu turta konfiskuoti valstybes naudai.

PARADOKSAS

NKVD VADOVO GENEROLO A GUZEVIČIAUS SŪNUS SAULIUS GUZEVIČIUS KONSULTUOJA LRT TARYBĄ, KAIP KOVOTI SU RUSIJOS IMPERIJA , KURIAI VADOVAUJA NKVD PULKININKAS PUTINAS.

ups

perspective volatility tandem time gathering where to check credit score public markets companies

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top