Timothy Snyder. Kodėl Rusijos propaganda veikia?

Delfi.lt

Tiesos.lt siūlo JAV istoriko pokalbį su DELFI portalo redaktore Monika Garbačiauskaite-Budriene, kuriame amerikiečių mokslininkas aptaria Rusijos propagandos poveikio Vakarų visuomenėms priežastis.

Ar ne panašios aplinkybės lemia ir Lietuvos valdžios propagandos poveikį lietuvių visuomenei?

[…]

Kurios Rusijos propagandos žinutės buvo veiksmingos, o kurios – ne? Kokių dar įvykių Kremlius sumodeliuos Vakarams?

Rusijos propagandą reiktų traktuoti kaip politinę rinkodarą, jos autoriams visiškai nerūpi nei tiesa, nei pasekmės, nei rinkėjų nuomonė apie skleidžiamą melą.

Pirmasis efektyvus Rusijos melas buvo tas, kad visi Ukrainos revoliucionieriai – fašistai. Tai, žinoma, visiška nesąmonė ir neturi nieko bendra su realybe, tačiau tai keletui mėnesių suklaidino žiniasklaidą, ypač Vokietijoje.

Antrasis paveikus melas, kad tai – geopolitinė kova. Jei tai geopolitinė kova, tai reiškia, kad į ją įtrauktos tik Rusija irJAV, o apie ukrainiečius galima pamiršti. Tai buvo paranku ir todėl, kad dauguma europiečių nenori imtis atsakomybės už savo kaimynę Ukrainą, tai, jų manymu, turėtų padaryti JAV.
Manau, kad šie du dalykai bus kartojami dar ilgai. Ukrainos įvykiai neturi poveikio Rusijos propagandai, nes ji grįsta ne įvykiais, o trokštamomis įvykių versijomis, kurios galėtų iššaukti Europos reakciją.

Kalbant apie reakcijas – kodėl Rusijos propaganda ar netgi politika randa rėmėjų tarp europiečių – politikų ir intelektualų, arba bent jau rasdavo prasidėjus Rusijos agresijai?

Pirma, po Krymo aneksijos žmonės buvo šokiruoti ir kurį laiką sutrikę, kad Europos tvarka gali būti taip suardyta – juk viena Europos šalis užpuolė kitą.

Kalbant apie propagandą, Kremliui buvo svarbu ne įtikinti savo tiesa, o užkardyti būdus greitai veikti. Kol jis akivaizdžiai melavo, kad Kryme vyksta pilietinis konfliktas, kad ten nėra Rusijos karių, o žmonės tai virškino, aneksija buvo baigta. Tuomet europiečiai suprato, kad apsikvailino ir nebenorėjo grįžti prie šio klausimo.

Be to, Rusijos propaganda nukreipta į jautrius taškus. Rusai daug geriau supranta mus, amerikiečius, nei mes juos, ir žino mūsų jautriausias vietas. Viena iš tokių – kad visa tai esą amerikiečių kaltė. Rusai dar daug kartų kartos, kad JAV atsakinga už tai, kad įvyko Ukrainoje. Amerikiečiams tai painu, o europiečius tai tarsi nušalino nuo klausimo – jie gali nieko nedaryti ir taip pat dėl visko kaltinti amerikiečius.

Ketvirtoji priežastis, kodėl Rusijos propaganda veikia, yra vakarietiški žiniasklaidos standartai: Vakarų žurnalistai tiki, kad yra dvi pusės, ir jei ukrainietiška versija yra silpna (kaip, deja, ir nutiko), o Rusijos – daug stipresnė, tai nugali stipresnė, nors ji ir visiškai nutolusi nuo realybės. Vakarų žurnalistai kartais nesuvokia, kaip jais pasinaudojama, kad jiems pateikiama ne kita pusė, o politinė versija ir propaganda.

O paskutinė priežastis, nors dabar jau ir nebeaktuali, yra ta, kad į Kijevą nuvyko per mažai Vakarų žurnalistų ir savo akimis neišvydo tikrųjų įvykių.

Ar Europa išmoko Rusijos pamokas? Ar bus atsargesnė ir greitesnė?

Manau, kad taip, nors Rusijos propaganda tebėra viską užtvindžiusi. Kremlius nėra visiškai suvaržytas jokių etikos normų, nuomonės įvairovės principų ir įstatymų, taigi gali visą energiją skirti taktikai bei technikoms, ir pasiekti puikių rezultatų. Tačiau Krymo propagandos atvejo pakartoti nepavyks, nes žmonės jau žino, kad Rusijos propaganda egzistuoja.

Žinoma, galima apkvailinti, tačiau prieš pusmetį europiečiai apskritai nesivaizdavo, kad tokia propaganda egzistuoja.

Be to, visa Europos politinė klasė suprato, kad Rusijos propaganda ir jos elgesys – tai du skirtingi dalykai. Tai kenksminga Rusijai: nors ji tebeveikia viešąją nuomonę, bet Europos politikai ja nebepasitiki. Tačiau svarbiausia, kad Europai labai sunku pripažinti, kad šis konfliktas – ne dėl Ukrainos, jis dėl Europos: Rusija iš tiesų juk mėgina susilpninti Europą.

Ar Putinui vis dėlto pavyko pasiekti savo tikslų, suskaidyti Europą, priversti abejoti ją savo galia ir vertybėmis?

Dar anksti pasakyti, į ką išvirs Rusijos pastangos, tačiau dorodami Ukrainą jie pažemino Europą ir parodė jos trūkumus. Be to, jie nuosekliai remia euroskeptines politines jėgas Europoje, separatistinius judėjimus, kaip kad rėmė separatistus Ukrainoje, jie įtraukia vidurio Europos šalis į energetinius projektus. Tikiuosi, kad Europos lyderiai supras tai kaip iššūkį ir permąstys Europos energetinę nepriklausomybę, jos ateitį. Tačiau visiškai neaišku, kuo viskas baigsis, juk naikinti – lengviau nei kurti.

Rusijos prezidentas neseniai teigė, kad dabartinė pasaulio tvarka naudinga tik JAV ir niekam daugiau. Jis taip pat tvirtino, kad Ukrainos konfliktas – pasaulio galių balanso praradimo išdava. Kartais Kinija irgi teigia, kad JAV diktuoja pasaulio tvarką. Ar, jūsų manymu, regime nepatenkintų valstybių, mėginsiančių pakeisti galios balansą, bloką?

Galios balansas kinta nuolat, tai natūralu, tačiau nerimą kelia įsitikinimas, kad pasaulio tvarka, tarptautinė teisė ir JAV galia yra tas pats dalykas. Iš to daroma išvada, kad nebereikia paisyti tarptautinės teisės, nes tai – ne teisė, o kažkokie amerikiečių išrasti dalykai.

Tai pavojinga pirmiausia tiems, kam tarptautinė teisė naudinga, o tai yra, beveik visoms valstybėms.

Putinas pamynė tarptautinę teisę ir valstybių suverenumą ir tai veda pasaulį į anarchiją, kuri niekam nenaudinga, galiausiai netgi pačiai Rusijai. Jos rytinė siena su Kinija nėra tikra siena ir ji vykdo su šia šalimi tarptautine teise apibrėžtą prekybą.

Man atrodo, tokie teiginiai pirmiausia daug labiau žalingi Rusijai nei pačiai Kinijai. Įdomu tai, kad netgi ne rusai, o kinai išbando, kiek jie gali laužyti taisykles, tačiau apie tai nesigiria ir išnaudoja rusus, kurie mėgsta apie tai garsiai kalbėti. Rusai net nesuvokia, kaip jais Kinija naudojasi, kad jie ne lyderiauja, o žaidžia kitos valstybės primestą žaidimą.

Delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
46 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Straipsnis – tai ištisa amerikiečio propaganda. Vietoje Rusija įrašiau JAV ir gavau teisingą vaizdą. Toks šio propagandinio straipsnio poveikis.

Nu jo

Viskas aukstin kojom, ko pats issitepes to ir kitus tepa! Noriu ji paklausti kaip istorika-kas laimejo WW2?:)

Strelkovi intervju!

youtube.com/watch?v=1A_fxiuJLn4#t=325 …

pipec kaip rusai sako!

Из выступления конгрессмена Рона Пола: Я думаю русские проснулись. Не просто проснулись, а стряхнули с себя весь пепел своей прошлой истории. Забыли политиков-предателей типа Горбачева, Ельцина и прочих, и просто живут заново. Знаете, вот эта новая русская армия, которую мы все видели в Крыму — я должен признаться, это нечто. Русские демонстрируют образец собранности и сосредоточенности. Обеспечили целому полуострову безопасность без единого выстрела, как вам это? Яуверен, что сейчас штабные генералы НАТО и в Пентагоне сидят и теребят стопки бумаг с отчетами, пытаясь понять, как целый регион ушёл у них изпод носа. Знаете, я аплодирую тому, как Путин смог поднять патриотический дух своей страны. Я уверен, что русские начинают обретать ту уверенность, которая была у них раньше. Я говорю не… Skaityti daugiau »

O kas dar sustabdis kowboju?

theguardian.com/commentisfree/2014/oct/29/counterweight-us-power-global-necessity-conflicts-spread arba rusiskai-Если Россия станет противовесом США, мир ее поддержит (The Guardian, Британия)

velnias vs Kristus

velnias melo tėvas.
Vakariečiai – krikščioniško mentaliteto – nelabai supranta, kad žmogus gali būti melagiu – dėl savo naudos.
Todėl ruskeliai – velnio valdomi – taip lengvai kvailina vakariečius.
Possovietinės aukos gerai supranta velnio-komunistų-bolševikų veikimą, nes pas juos dar velnias valdo (Lietuvoje – komunistai-pedofilai).
Melsti reikia už nelaimingą rusiją ir ruskelius…

Bet > pipec kaip rusai sako!

Pipec tai tame, kad tokio Rono Polo JAV Kongrese iš viso nėra. Yra Ronas Paulas, tačiau jis tikrai taip nekalbėjo ir niekada nekalbėtų. Čia toks pat rusų propagandistų feikas kaip ir Putino Rusiją garbinantis, tačiau realybėje neegzistuojanti vokiečių profesorius. 😉

>Bet

„The former Republican congressman and three-time presidential candidate Ron Paul has launched a scathing attack on what he calls a US-backed coup in Ukraine, insisting the Crimean people have the right to align their territory with Moscow and characterising sanctions against Russia as “an act of war”.”
http://www.theguardian.com/world/2014/mar/15/ron-paul-crimea-russia-sanctions-act-of-war

ruta

Nereikia buti nei pranasu , nei intelektualu , reikia tik tureti smegenys , istorine atminti, gyvenimo patirti ir gebejima mastyti ir analizuoti, kad matyti ,suprasti Rusijos izulios propagandos kiseliu .Vien propagandai Rusija atseikejo i metus smi /valstybiniam sektoriui/ 48.65 milijardo rub. ,’ Rusija Today’-11 milijonu rub , ‘Golos Rosiji’ -4,4 milijonas ,NTV ,1 kanalas ,TK Peterburg- po 5 milijonus …
Personalinis stalino auku sarasas -42, 6 milijonu
Mao-Czedunas -37, 8 milijono auku
Hitleris- 20,9 milijonu auku .
Pasauliniai teisiniai Rusijos isipareigojimai buvo priimti 1994 metais , kurie garantavo Ukrainos teritorijos vientisuma ! Daugiau diskutuoti nera apie ka – Rusija yra agresorius ir varvaras , kuris nesugeba vykdyti savo isipareigojimu , kaip ir hitleris .

Beta to 10:08

O dabar palygink tai ką čia pateikei paėmęs vertimą iš kažkokios ru laikraštienos ir The Guardian starpsnio originalą!
Senas propagandistų triukas- ištraukia kelis sakinius iš konteksto ir pateikia- tikėkit, nors viskas iškraipyta tiek, kad nieko bendra su autoriaus mintimis net neturi.

Is sios dienos realiju to ruta

O ar gali paskaicioti,kiek auku pakabins po 5 metu ant Porosenkos?Jau dabar aisku kad ji pakeis Jaceniukas.Bet naivu butu ne paklausti kas tai finansavo? Taip pat idomu,kas finansavo Revoliucijas Rusijoje ir kas galejo bet ne sustabde Gitlerio?Na o Mao-Czedunas tai aisku kreatura is Stalino,bet ne apie tai.Man idomu placiau suzinuoti apie rezisierius-finansistus?

je je

geopolitine kova – tai Rusijos energetinis karas. Jau ir Turkija prispaude savo Gasprom dujom. Jei saldys ziema Ukraina, tai ir Turkija duju negaus. Iki siol Turkija bande meilintis Rusijai del duju, bet rods is tu duju liks tik bezdalas.

Lukoilas siubia nafta Irake ir kuria „islamo valstybe”. Stai kas laimejo po Buso karo Irake O ka mes apie tai zinome?

Kadafis verzesi buti Afrikos sajungos vadovu. Putinas jam state atomine mainais uz karine baze prie Vidurzemio juros. O ka mes apie tai zinome?

Ir is kur mes ka galejome zinoti, jei pats Kremlius stato mums ziniu agenturas ELTA ir BNS?

politine rinkodara

labai tikliai Snyder viska apibudino. Tikriausiai pasauli galima skirstyt i sveiko ir nesveiko proto valdoma. Kremlius aiskiai atstovauja nesveikam. Uztenka paziuret „24 val” per tv, kad suprastum kokiam lygmeni tebera Kremliaus politik, siekianti dominuot pasaulyje per savo energetinius karus.

:-(

Todėl, kad taigisai negauna beržinės košės.

Įdomesnis

klausimas būtų kodėl nieks nesvarsto – kodėl neveikia ( arba veikia prastokai ) Vakarų propaganda. Kaip suprantu , tikrai laisvų piliečių ir tikrai laisvų meninkų nuomone, tokios iš viso nėra (o yra tik teisinga informacija ) ir todėl nieks čia tos problemos ir neaptarinėja ?

rusijos propagandoje

daugiau tiesos.Todel ja zmones daugiau ir tiki.

Man

Rusijos propoganda arciau tiesos,nei delfi su Grybauskaite rusai puola

Dainuška arba častuška

Пропоганда, пропоганда до чего ты довела, что и девочка Рамуте в пропогандский лес пошла.

:-(

Gerbiama redakcija, pastatykite filtrą kirilicai, nes teršiama komentarų skiltis.

Gal netiesa ir

gal nesusiję,bet klausant žinių,kaip pas džihadistus neįtikėtinais mastais plūsta gyventojai iš viso likusio pasaulio,gal tik prielaida,bet galima daryti išvadą ,kad gamta ginasi nuo sekso kulto,palaidūniškumo,vienos lyties santykių ne tik propagavimo ,bet ir prievartavimo jiems.Iš visų ekranų ir žiniasklaidos priemonių liejasi komercinis seksas,apsinuoginimas,iškrypimų rūšys.Žmonės nesąmoningai bėga nuo to,žinoma ne ten,kur reiktų.Visai ne ten.Bet ar jie turi pasirinkimą?Vakarų politikai,ir Lietuvos taip pat, turėtų apie ką pamąstyti ir tiesiog siūlyti visai kitą televizijų laidų kokybę.Pasitarus su žmonėmis.
Sovietmečiu turėjome gerą kultūrą.Štai kur reikia grįžti…Smegenų plovimas turi pasekmes.Ir Rusija yra pasekmė.Kultūra kiekvieno sieloje,ne tik elitui.Tada ir Rusija gal keisis.

Letas Palmaitis Galnetiesai

Bėga nuo moralinės tuštumos į tradicijos tvirtovę. Bėga pas „džihadistus” todėl, kad išsigimusiame pasaulyje sunaikintas tikėjimas. Dar trūksta tik Vatikanui įteisinti sodomitų santuokas – daugelis „krikščionių” juk jau įteisino, o sodomiją iškėlęs į demokratijos prioritetus Tony Blair perėjo būtent į katalikybę, deja. Negirdėjau, kad jis prieš tai būtų viešai atgailavęs. Snyderis puikus analitikas, gerai supratęs Ordą, bet jis yra tos pačios pagonių DDDemokratijos su KKKonstitucija ir TTTelevizoriumi atstovas (DDD, KKK, TTT – stabmeldžių dievaičiams priderančios trijų eilučių aukščio garbės raidės D, K, T).

kas nutiko Tiesos portalui

kad pradejo delfi isterija skleisti?,gal buvot lezbianturoje apsilanke???

VaidasVDS

Vargšas Letas vis dar bando neigti Jėzaus evangeliją. Jis vis dar gręžiojasi į apokaliptiečių sektą, kuri veikė ir Jėzaus pamokslavimo laikais, tik kad Jėzus apie apokalipses nieko nepamokslavo. Jau ne pirmas kartas, kuomet Letas šiek tiek užslėptai bando teisinti visiškų bepročių – IS valstybės kovotojų veiksmus, vadindamas juos „tradicijos tvirtove”. Tai jokia ne tradicijos tvirtovė, o tik apgailėtina fanatizmo beprotybė, kuri į nieką gero, o tuo labiau į Dievą atvesti negali. Todėl, kaip ir bet koks kitas blogis, taip ir IS valstybės beprotiškas fanatizmas yra pasmerktas žlugti, ir nėra jokio skirtumo ar jį sunaikins gėris ar kitos rūšies blogis. Ganėtinas absurdas yra ir remtis neva tarybine gera kultūra. Ji iš tiesų panaši ir į dabartinės Rusijos, ir į dabartinės Lietuvos… Skaityti daugiau »

:-(

Jei žaisti žodžiais, tai komentaro 2014-10-31 14:45 vardas geriau tiktų ne Man, o čmo (homo-sovietikams reikšmė suprantama).

Diedukas

O štai Jums eilinė propadandonijos auka: –
http://ru.tsn.ua/blogi/themes/politics/i-vse-horoshee-v-sebe-doistrebili-394312.html
Viliuosi, kad ateis laikas, kai tokiems ir pan.(Lietuvoje) veikėjams bus gėda nosį į lauką iškišt…

Kodėl,

sovietmečiu ir ne sovietmečiu rašė a.a.Granauskas,Marcinkevičius,Geda,Martinaitis,Ozolas…Ar blogai rašė?Ant šių pamatų tvėrėsi Sąjūdis?Kad ir Norvegija,soti ir bijo protestuoti prieš vaikų privatizavimą.Trūksta vertybių kultūros?Užtat iš ekranų vos ne į kambarį griūna apsnuoginę ar visai nuogi asmenys…Ar tai laisvė?Todėl ir siautėja kraštutinumai,-nuogybės ir fundamentalizmo rytuose apgaulingas paprastumas.Tiesiog padorumo ne tik pramogose,bet pirmiausia kasdieniškame gyvenime.

Taigi

Tinklalapiai ua ne tik propagandonijos aukoms, bet ir mažiems vaikams, kurie tiki fantazijomis ir pasakomis.

Taigi tam Kodėl

Norvegijos visuomenė turi savo mentalitetą: jeigu norvegams tinka toks vaikų auklėjimas, jei jie mano, jog toks auklėjimas išaugins geresnės kokybės visuomenę, tai jų reikalas. Atvykėliams į jų šalį su vaikais reikia elgtis pagal Norvegijoje galiojančias taisykles arba priimti netinkamo elgesio pasekmes.

Taigi

Kur Spiečiaus propaganda? Tiek gyrėsi, o rezultatas nulinis – tauta rašo prorusiškus komentarus.

Taigi Dėdulei

Tai tik nevykęs pasiteisinimas, nors iš tikrųjų neturite efektyvios propagandos.

Letas Palmaitis dėl urantiečių paistalo

Urantiečiai dėsto iš savęs „kitą Evangeliją”(Gal 1, 8-10), pvz., neva Viešpats JHS nekalbėjo apie apokalipsę, kaip skaitome Mt 24, 4-31. O dėl IS „kovotojų veiksmų” ne kartą viešai sakiau, kad jie prieštarauja sunitų džihado esmei, nes prieštarauja šariatui (skaitykite Kavkazcentre ir vėl Jordanijoje į kalėjimą mesto Abu Muhamado al-Makdisi tekstus). Visai neslepiu savo nuoširdžiausių simpatijų tikriems salafitams, sukilusiems į kovą prieš globalinį banditizmą, svajodamas, kad ateis diena, kada jie kovos sąjungoje su tikrais krikščionimis. D-ve padėk!

VaidasVDS

Letai, giliai įkvėpk ir nusiramink. Mato evangelijoje Jėzus nekalbėjo apie apokalipsę. Jis kalbėjo apie būsimą Jeruzalės sugriovimą. Įspėjimai daugmaž tokie pavaizduoti ir Mato evangelijoje. Tad tai, ką pranašavo Jėzus jau tikrai išsipildė. Na pagražino Izidorius ar dar kas nors Mato evangelijoje ir atsirado ten antrojo Jėzaus atėjimo paspartinimas ir dar mistine forma. Ir visi pradėjo to antrojo atėjimo laukti. Pagal mano paskaičiavimus dar apie 8000 metų to atėjimo tikrai neturėtų būti, o gali praeiti ir visas 100000 metų. Tau daug, man irgi. Tad aš tikrai nelaukiu, kad Jėzus ateitų į tokį balaganą, koks yra dabar. O dabar aš tau nurodysiu dar vieną klaidą Biblijoje. Laiške efezijiečiams (4-8,9) Paulius po savo vizijos apie Jėzų rašo: „Kildamas aukštyn, nusivedė sugautus belaisvius ir… Skaityti daugiau »

VaidasVDS

Pasitaisau:
Pabaigoje turėjo būti:
(4-14,15,16) – va ten tikra tiesa parašyta: aukime meilėje…

išvada

Kiek nedaug nepriklausoma Lietuva butolo nuo vyresniojo brolio – tie patys metodai, ta pati mokykla.

 kacius taigiui

efektyvi propaganda reikalinga jums, bekišantiems keptą ropę sau į subinę, galvojant, kad ji pralįs – nepersistenkit!

Vargšasletas dėl nevargšų urantiečių

Mt 24 ne vien apie Jerušalaimo sugriovimą, bet ir apie pabaisą Šventykloje (romėnai sudegino ir sugriovė ją be jokios pabaisos, kuri atsiras, ko gero, kada bus ATSTATYTA šventykla). Pasakojimas apie Jerušalaimą pratęsiamas pasakojimu apie Antrąjį Atėjimą ir Pabaigą, kada Evangelija bus paskelbta visoje žemėje (Mt 24, 14 – ar buvo paskelbta 70 m. visoje žemėje?), o tai ir yra apokalipsė, plg. Luką 21. Dėl „balagano” plg. būtent dabarčiai tinkamą Lk 18, 8. Didžiosios pranašystės dažniausiai dviplanės.

Liepa- taigiui iš Tundros(2014-10-31 20:38 )

…Jergutėliau, tik pažiūrėkit, kaip taigi’s keistai, gailestingu balseliu užkaukė..// Kas nutiko, nabagėli? Šeimininkas maisto davinį drastiškai sumažino ar su lenciūgu per pakinklius nesigailėdamas šniojo?// Iš kur čia tas susirūpinimas Spiečiaus veikla? //
Seniai viską paaiškinom: kuo vardu ir kas iš tikrųjų esi, kuo gyveni ir vardan ko taip uoliai loji neužsičiaupdamas.// Nuo kada troliuojantys elemantai, sakyk, patapo „tauta”? Juk jums net žodis „Tiesos” skamba kaip žodis”mėsos”. Ten pas jumis, Trolijos šaly, viskas atvirkščiai, ne kaip pas žmones.// O Tauta,taigi’ai negali gyvuoti be Tiesos, Tikėjimo, Doros, Darnos, Sąžinės,..//
Žodžiu, tarp mūsų ir”jūsų”nėra nieko bendro, tad susišnekėt nepavyks-jokių šansų…// Geriau nesispardyk ir pasinaudok puikiu Kaciaus patarimu: tik,aišku, vienos ropės tamstai neužteks..

VaidasVDS

Letai,
tavo problema yra tavo fariziejizme ir dogmatizme. Įsitikinusį tik viena tiesa žmogų neįmanoma perkalbėti, kaip ir neįmanoma su juo diskutuoti. Urantijos Knyga detaliai aprašo tiek Jeruzalės sunaikinimą (kaip labai panašiai kalbama ir Mato evangelijoje) tiek ir išsamiai apie kitą ar kitus Jėzaus atėjimus. Tik niekas niekada negali pasakyti, kada tai bus, bet daugiausia galimybių, kad tik tada, kada Jėzaus evangelija bus ne tik žinoma visoms tautoms, bet ir gyvenama pagal ją.
Kadangi pasaulis jau baigia pamiršti tą evangeliją, o Jėzaus mokymai yra labai smarkiai iškraipyti, tai tam ir kai kam daugiau buvo apreikšta Urantijos Knyga.
Gali toliau iš baimės susigūžti ir bijoti net pažvelgti į tą taip baisią tau knygą, bet gyvenimas baimėje nėra tikras dieviškas kelias…

Lesbas

Ir is kur Lietuvoje,21a.priviso tiek daug tikinciuju, biblijos „komentatoriu” ir „zinovu”?Geriau vietoj jos pasiskaitytu literatura apie siuolaikini moksla!Dabar atrodo,lyg jie viduramziais tebegyvena!

Apokalipsė, kurią neigia kitos Evangelijos melagia

Mt 24, 36-44: „Tos dienos ir valandos niekas nežino, nei dangaus angelai, nei Sūnus, o vien tik Tėvas. Kaip yra buvę Nojaus dienomis, taip bus ir Žmogaus Sūnui ateinant. Kaip dienomis prieš tvaną žmonės, nieko nenumanydami, valgė, gėrė, vedė ir tekėjo iki pat dienos, kurią Nojus įlipo į laivą, kai užėjo tvanas ir visus nusinešė, TAIP BUS IR TADA, KAI ATEIS ŽMOGAUS SŪNUS. Tuomet du bus kartu lauke, ir vienas bus paimtas, o kitas paliktas. Dvi mals vienomis girnomis, ir viena bus paimta, o kita palikta. Todėl budėkite, nes nežinote, kurią dieną ateis jūsų Viešpats. Supraskite ir tai: jeigu šeimininkas žinotų, kurią nakties valandą ateis vagis, jis budėtų ir neleistų jam įsilaužti į namus. Todėl ir jūs būkite pasirengę, nes… Skaityti daugiau »

Taigi

Kodėl Liepužė tokia pikta, kaip bitė.

Taigi

Niekas nežinojo tos dienos ir valandos. Ir pasirodė ji, Bestija. Apokalipsė Lietuvą užklupo netikėtai. Ir ką ten jau bepribudėsi, post factum (iš Taigio biblijos).

VaidasVDS

Nusiramink Letai, urantijiečiams nėra apreikšta to, ko net Jėzus nežino. Kad būtų nors kiek aiškiau, aš parašysiu tik dalelę (nes yra daugiau) iš Apreiškimo: „Toliau atsakydamas į Petro klausimą, Jėzus pasakė: „Kodėl gi jūs vis dar laukiate, kad Žmogaus Sūnus atsisės į Dovydo sostą, ir tikitės, jog išsipildys materialios žydų svajonės? Argi per visus tuos metus aš jums nesakiau, jog manoji karalystė nėra iš šito pasaulio? Tai, ką jūs dabar matote tenai apačioje, artėja prie pabaigos, bet tai bus naujoji pradžia, iš kurios karalystės evangelija eis į visą pasaulį, ir šitas išgelbėjimas pasklis visoms tautoms. Ir kada karalystė bus visiškai išsipildžiusi, tada neabejokite, kad Tėvas danguje jus tikrai aplankys su didesniu tiesos apreiškimu ir padidintu teisumo pademonstravimu, net ir taip,… Skaityti daugiau »

Letas dėl "žydų materialių svajonių"

Izraelio vyr. rabinas Ovadja ne per seniausiai pareiškė, kad gojai sukurti tam, kad dirbtų, o žydai ilsėtųsi. Vertinu šį pasakymą kaip antisemitinę provokaciją, skirtą gojų stereotipams, nes pasaulio uzurpatoriams naudinga nukreipti pavergiamųjų dėmesį nuo tikrų pavergėjų į pasaulį neva užvaldančius žydus. Rav Ovadja atlieka jam pavestą užduotį. Žydai romėnų laikais natūraliai laukė Mesijo, kuris atstatys valstybę. Dabar ateinantis Mesijas, kad ir kaip skirtingai jį įsivaizduotų mesijiniai ir talmudiniai žydai ar musulmonai, atstatys D-vo Tvarką pasaulyje. Musulmonai sako, neva Jis pirmiasusiai viešai sulaužys… kryžių. Hipersionistai (ne Ovadjos tipo provokatoriai) sako, kad Jis įkurs žydų imperiją nuo Nilo iki Eufrato. Mesijiniai žydai (krikščionys) – kad Jis karaliaus Tiesos pasaulyje, kuris taps D-vo Karalyste D-vo tautai, t.y. visiems, radusiems Jame Išganymą, tarp kurių… Skaityti daugiau »

VaidasVDS

Letai,
jei nebūtum toks kietakaktis, tai galėtum atverti ir naujus mąstymo horizontus.
Iš tiesų mūsų pasaulis nesivysto pagal iš anksto suplanuotą dievišką planą dėl buvusio Liuciferio maišto. Ir nors Jėzus įveikė Liuciferį savo misijos mūsų pasaulyje metu, tačiau to maišto pasekmės mūsų pasaulyje dar nėra pašalintos. Ir tikriausiai praeis dar labai daug laiko, kol jos bus pašalintos.
Galima vis laukti naujų Mesijų (bet tik dvasinių, ne materialių) ar paties Jėzaus, kurie vis tik gali pasirodyti (apsireikšti), bet tikrai nereikia visko palikti vien tik laukimui.
Esi tikrai geras mąstytojas, bet tik pats save labai apribojęs…

46
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top