Tomas Baranauskas. Tokia policija – grėsmė nacionaliniam saugumui

alkas.lt

Protingas mokosi iš svetimų klaidų, kvailys – iš savo.

Galima be galo apgaudinėti save, kad gyvename teisinėje valstybėje, o mūsų „teisėsaugos“ institucijos saugo teisę ir teisingumą, todėl abejoti jų veiksmais – tiesiog nepadoru, ir taip gali elgtis nebent tik kokie nors marginalai. Policijos pareigūnai teisūs vien dėl to, kad jie – policijos pareigūnai…

„Man pagrindo nereikia. Aš esu policijos pareigūnė. Jūs esate viešoj vietoje, mosuojate Lietuvos trispalve,“ – taip į mokytojos Astros Genovaitės Astrauskaitės klausimą, kodėl turėtų prisistatinėti, atsakė policijos pareigūnė Karina Antipova prieš ją areštuodama.

Lietuvos policijai atstovaujančią „pareigūnę” visų pirma suerzino Lietuvos vėliava. Antra, ji pasijuto visagalė ir neprivalanti ką nors aiškinti piliečiams, prie kurių be jokio pagrindo kabinėjosi. Maža to, jau ne atskiro pareigūno, o Lietuvos policijos vardu paskelbtame pareiškime vėliau buvo paaiškinta, kad esą čia viskas gerai ir teisėta.

Pareigūnai, nekenčiantys valstybės, kuriai neva tarnauja, jos simbolikos, nėra jokia naujiena. Mes jau turėjome tokių 1991 m. sausio 13-osios išvakarėse – tai garsusis Vilniaus OMON’as, kuriam atviros išdavystės ir perėjimo į okupantų pusę išvakarėse buvo patikėta nei daug nei mažai – Aukščiausiosios Tarybos pastato apsauga… Ir jie netgi vykdė šią funkciją, kai AT rūmus šturmavo jedinstvininkų minia. Tokie dalykai nenutinka atsitiktinai, todėl keista, kad niekam taip ir neiškilo klausimas, kokie asmenys (su vardais ir pavardėmis) buvo atsakingi už tokios užduoties paskyrimą būtent OMON’ui. Tikėtina, kad jie ar jų verti „įpėdiniai“ iki šiol tebedirba Lietuvos policijoje.

Kad Vilniaus OMON’o afera – tai ne praeityje likęs istorijos epizodas, liudija 2014 m. Ukrainos įvykiai. Ne paslaptis, kad tais metais kilęs nepaskelbtas Rusijos – Ukrainos karas atskleidė itin nemalonų faktą – visos Ukrainos jėgos struktūros – kariuomenė ir milicija – buvo kiaurai infiltruotos Rusijos agentų, kurie išmušus lemtingai valandai, visai kaip Vilniaus OMON’as 1991-aisiais, atvirai perėjo į okupanto pusę. Infiltracija buvo tokia gili, kad Rusijai buvo nemažas netikėtumas, kad ukrainiečiams apskritai pavyko suorganizuoti veiksmingą kariuomenę ir pasipriešinti invazijai. Iš esmės Ukrainą išgelbėjo tik greitai susiorganizavę savanoriški batalionai.

Tai, ką patyrėme savo kailiu, ir kuo ypač akivaizdžiai galėjome įsitikinti stebėdami Ukrainą, regis, visai nejaudina smulkiose intrigose paskendusios Lietuvos valdžios. Nes Vilniaus gatvėse pamačius pareigūnus, kurie nebesutvardo pykčio ir ima siautėti vien pamatę Lietuvos Respublikos vėliavą, turėtų suskambėti pavojaus varpai. Tik aklas gali neatpažinti čia šio ne kartą matyto scenarijaus.

Galbūt gali pasirodyti, kad paminėtas konfliktas tarp policijos pareigūnės Antipovos ir mokytojos Astrauskaitės sietinas tik su jau metus vykstančiu atminties karu dėl neva „prieštaringai“ vertinamų Lietuvos istorijos veikėjų Kazio Škirpos ir Jono Noreikos. Kai kas šiame konflite užima vienokią, kai kas – kitokią pozicią, o kiti gal mano, kad jiems tai – per sudėtinga ir neįdomu. Nors šio konflikto šaknys, manau, yra ten pat, kur ir Lietuvai priešiškų pareigūnų atsiradimo Lietuvos tarnyboje „paslaptis“, jį šiuo atveju palikime nuošalyje, nes jis tik nukreips dėmesį nuo to, kas akivaizdžiausia.

O akivaizdu štai kas. Jeigu policijos pareigūnai būtų tiesiog įsijautę į istorinės atminties kovas ar gavę atitinkamas instrukcijas iš aukštas pareigas užimančių šių kovų dalyvių, kaip „pamokyti“ tuos „škirpininkus“, jie galėjo rasti šimtą daugiau ar mažiau padoriai atrodančių priežasčių ir priekabių, leidžiančių ką nors iš jų suimti. Ir, protingai veikiant, nė viena iš šių priekabių nebūtų susijusi su „mojavimu Lietuvos trispalve“ naujai įvardytoje „Trispalvės alėjoje“, kas jau savaime yra simboliška ir ironiška.

Puolusi prie ją labiausiai suerzinusio objekto – Lietuvos Trispalvės – ir ją įvardijusi kaip pirminę nepasitenkinimo priežastį, policijos pareigūnė Karina Antipova tiesiog išsidavė, kas ji yra. Ji – ne akla „zadanijų“ vykdytoja, o puikiai žinanti, ką daro, ideologiškai parengta ir motyvuota. Be tokios motyvacijos neįmanomas toks spontaniškas neigiamų emocijų protrūkis, matant Lietuvos vėliava mojuojančią mokytoją.

Tai nėra eilinė policijos savivalės istorija. Tai – indikatorius. Ženklas, atskleidžiantis, kas dirba Lietuvos policijoje. Ir tai – ne ženklas apie pavienę Lietuvai priešišką pareigūnę, bet ir apie tuos aukštas pareigas užimančius asmenis, kurie ją priėmė į darbą, pasiuntė į Trispalvės – Kazio Škirpos alėją ir dabar aršiai dangsto ją po ne visai sėkmingai susiklosčiusios operacijos, kalbėdami Lietuvos policijos vardu.

Ar ir toliau ramiai ir tingiai lauksime tos valandos, kol, kaip ir 1991-aisiais Lietuvoje ir 2014-aisiais Ukrainoje, vėl nukris kaukės, ir aiškiai pasimatys, kas yra kas?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
T0mas J.

Kai Lietuvos policininkai BIJO Lietuvos valstybinės vėliavos – Policijos Generalinis komisaras privalo atsistatydinti arba turi būti PAŠALINTAS iš pareigų.

Pastaba

Atsistatydinti privalo policijos generalinis komisaras, Vilniaus meras, vidaus reikalų ministrė ir premjeras.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Kai komunistė Dalia Grybauskaitė užsirioglina ant nato tanko bei su vandalu Mariumi Ivaškevičiumi išniekina partizanus ir Gitanui Nausėdai tylint, tai l didelė grėsmė nacionaliniam saugumui.
Nacionalinis susivienijimas – Sąjūdis 2 (sukilimas)
___________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių bei panašių.
2020 sausio 6

Tai yra

šlykščiau negu šlykštu…:(((

jonas

Turbut dabar, mieleji, visiems aisku kas nenori kad butu isslaptinti kgbistai kurios isslaptino 75 m., nes pasirodis kas vadovauja policijai VSD ikitom tarnybom. O sios ponus , eidami i rinkimus rudeni isiminkite-jie balsavo uz islaptinima: 2015 m. birželio 30 d. Seimas nusprendė, kad duomenys apie prisipažinusius buvusius KGB bendradarbius bus slapta saugomi 75 metus, nors Algirdo Butkevičiaus vyriausybė siūlė juos įslaptinti visam gyvenimui. Už tokį įstatymą balsavo 80 parlamentarų, prieš buvo 12, susilaikė 17 Seimo narių. „Už“ balsavo: Mantas Adomėnas, Vilija Aleknaitė-Abramikienė, Arvydas Anušauskas, Audronius Ažubalis, Juozas Bernatonis, Agnė Bilotaitė, Stasys Brundza, Saulius Bucevičius, Vida Marija Čigrijienė, Petras Čimbaras, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Rimantas Jonas Dagys, Irena Degutienė, Sergej Dmitrijev, Larisa Dmitrijeva, Algimantas Dumbrava, Arimantas Dumčius, Vilija Filipovičienė, Vitalijus Gailius, Vydas Gedvilas,… Skaityti daugiau »

klausimas

O kad policijai vadovauja bolševiko Požėlos, Požėros ir kitų anūkai ir pranūkiai -tai čia ne indikatorius ?. Turėtų būti valstybiniu mastu keliamas klausimas dėl tokių komisarų atitikimo užimti tokias svarbias valstybės pareigūnų pareigas.
kada įvyksta toks skandalingas atvejas , atsakingas ,atsakomybę jaučiantis pareigūnas iškart reaguoja- dažniausiai pasitraukia iš tokio posto leisdamas kitiems, lojaliems savo valstybei, vadovauti.

Atsibuskim, lietuviai!
stasys

Autorius bando suasmeninti ginčą vartodamas tikras pavardes . 🙂 To daryti tikrai nereikia ..aš irgi galiu paklausti kas yra ta policija autoriui ? senu kriminaliniu „panetkiu” .. reliktas kurio taip sunku jam atsisakyti ? ar vystyk vieša tvarka palaikanti institucija kurioje dirba paprasti žmonės .? Tarpuvarčiu patriotai šiuo konkrečiu atveju man primena „juodaodžiu” problema Amerikoje ir ju santykį su policija . Tik tada tampa svarbios tokios detalės kaip per ryškiai padažytos policininkės lūpos .:))

Al.

Viskas teisinga, tik kaukės daugeliui jau nukritę.

Neosovietinis elitas

ir dezi propagandistai yra grėsmė, įslaptinę KGB su Saule. Įdomu, ką apie tai mano ES parlamentarai Mažylis su Kubiliumi?

štaziui

ruskeli, nekaišiok čia JAV policininkų. Eik, atlik minetą taip tavo karštai mylimiems rusų mentams. Atsipalaidosi, pavargai nuo šikimo komentaruose.

Nors kita vertus, štazine egentūrine utele, išsidavei: iš tavo išvedžiojimų seka, kad lietuviai savo šalyje yra „negrai”, o juos puldinėjantys, suiminėjantys be pagrindo ir daužantys policijos nuovadose rusų mentai, dėvintys Lietuvos uniformą ir davę jai priesaiką…

Na, tęsti nereikia, net toks vienaląstis organizmas kaip tu turėtum susivokti.

Deivis

Ne veltui policijos komisaru buvo paskirtas išsigimėlis komunaro proanúkis

Galų gale ir Ėlėrtė reakcija.Nuoroda:

Darius Indrišionis. Trispalvė nėra indulgencija

tiek

čia ne turgus . Atsistatydinti privalo pimieji ,atsakingi už tokią padėtį asmenys.Ta policininkė ,tikiuosi, jau šluoja gatves?

-------

—> Deivis 19.49
Jis tikrai to sušaudyto komunisto Karolio Požėlos proanūkis?

Ar jau reikia džaiugtis,

kad milicininkė iš mokytojos dar nepareikalavo „gavari pa ruski”?

kas juokingiausia

Net ir dvesiant Kremliaus režimui, visokios antipovos ir toliau demonstruoja jam šunišką ištikimybę. Lyg nežinotų Dachau apsauginių istorijos. O gal iš tikro nežino, nes tai ir neprivalu žinoti Lietuvos mentams?
Bet labiausiai liūdina, kad neatsirado nei vieno save gerbiančio žmogaus mentūroje, kuris pasakytų, kad daugiau su tokiomis antipovomis dirbti neketina ir trauksis iš pareigų.
Patarimas nukentėjusiajai: kreipkitės dėl visa pikto į VSD. Būna, kad jiems šis tas kartais pavyksta. Gal net į „Donecko Liaudies Respubliką”, kaip kokį buvusį Kauno mentą Olegą Samsoną, tą Antipovą išsiųstų. Daugiau naudos būtų visiems. Galės ten taip pat drąsiai Matą Hari vaidinti. 🙂

rusai siūlo receptą prieš tokius mentus

Nufilmuota Sibiro platybėse, kažkur prie Novosibirsko. 🙂
https://youtu.be/VuBjoRrfieI
Atsargiai! N-18! Keiksmažodžiai! 🙂

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top