kaunieciams.lt
Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija viešai kreipėsi į Jo ekscelenciją, prezidentą Gitaną Nausėdą. Šįkart rašoma dėl partnerystės įstatymo ir prigimtinių šeimos teisių užtikrinimo. Lyčiai neutralios partnerystės įstatymas, autorių nuomone, išplėstų Lietuvoje galiojančią teisinę šeimos sampratą taip, kad ji apimtų ir tos pačios lyties poras.
Kreipimosi autorių nuomone, tai aktualu visiems tėvams. Žinau, kad tai gali nepatikti tiems, kas nemėgsta ir prezidento, ir šeimos, kaip reiškinio. Kuriems atrodo, kad ožys gali būti garvežys.
Aš pats esu tas, kuris esu šeima ir tai man nėra jokia gėda, nors postmodernios mados numato kitokį požiūrį. Šiandien aš turėčiau gal gėdintis, kad turiu vaiką ir visiškai nepageidauju jokio, net minimalaus valdžios dėmesio. Bet man dėl to nėra gėda. Ačiū už kreipimąsį, kurį cituoju. Tai protingų žmonių kalba bepročiams.
„Visiems Lietuvos tėčiams ir mamoms yra labai svarbu, ką valstybė laiko šeima – visuomenės ir valstybės pagrindu, t. y. siekiamybe, kurią valstybė skatina ir stiprina savo šeimos politika. Laiško autoriai viliasi, kad tėvų atstovai bus įtraukti į diskusijas kaip lygiaverčiai dialogo dalyviai. Viešu tėvų kreipimusi buvo pasidalinta ir su frakcijų atstovais.
Visiems Lietuvos tėčiams ir mamoms, mano peticijos autoriai, yra labai svarbu, ką Lietuvos Valstybė laiko šeima – visuomenės ir valstybės pagrindu, t. y. siekiamybe, kurią Lietuvos Respublika skatina ir stiprina savo šeimos politiką.
„Svarbu, kad tėvai išsaugotų konstitucinę teisę auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus ir mokykloje vaikams nebūtų diegiama svetima pasaulėžiūra. Svarbu, kad tėvai, besilaikantys prigimtinės šeimos sampratos, nebūtų visuomenėje pristatomi kaip „atsilikę“ ir supriešinami su savo vaikais.
Nuo to, kokioje moralinėje aplinkoje augs mūsų vaikai priklausys ne tik jų ar jų draugų likimai, bet ir visos Lietuvos ateitis.
Ne mažiau svarbu, kad vaikų teisė ir interesas augti su mama ir tėčiu nebūtų paminti. Vaikas turi prigimtinį poreikį augti savo tėčio ir mamos šeimoje – kartu su tais žmonėmis, kurie yra atsakingi už jo atėjimą į pasaulį. Iš Konstitucijos 38 straipsnyje numatytų pagrindų (santuoka, tėvystė, motinystė ir vaikystė) kylanti šeima yra nepakeičiama, vienintelė tikra, prigimtinė šeima. Ši samprata apima ir vaikų neturinčius sutuoktinius, vienišus tėvus, senelius su anūkais, brolius ir seseris. Visos kitos bendro gyvenimo formos yra galimos bei vertos atitinkamos teisinės apsaugos, bet ne šeimos statusą suteikiančios partnerystės.
Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija pabrėžia, kad šis laiškas nėra pasisakymas prieš homoseksualius asmenis. Visi vaikai (ir kai kurie suaugusieji) turi būti mokomi priimti ir gerbti žmones nepriklausomai nuo jų seksualinės orientacijos. Tačiau prieš visuomenės ir daugumos tėvų valią priimtu Partnerystės įstatymu to nebus pasiekta, veikiau priešingai.
Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos atstovaujami tėvai pažymi, kad jie taip pat patiria nuolatinį žeminimą ir patyčias, kai dėl su LGBT ideologija nesutampančios pozicijos yra pravardžiuojami atsilikėliais, homofobais, smurtautojais ir t. t. Tai vyksta ne tik privačiai, bet ir itin plačiai socialiniuose tinkluose bei didžiosiose medijose,”- sakoma pareiškime.
Visi tėvai, kaip pabrėžiama kreipimęsi, turi teisę būti išklausyti lygiomis galimybėmis. Nors laiško autoriai neturi su J. E. Prezidentu asmeninio ryšio kaip su jo dukterį gydžiusia R. Račienė, tačiau viliasi, kad ir jų atstovai bus įtraukti į diskusijas kaip lygiaverčiai dialogo dalyviai.“
Tokiais žodžiais į šalies vadovą kreipiasi žmonės, kuriems neištiško nieko panašaus į beprotybę. Aš kreipiuosi panašiai ir labai mandagiai prašau nepasirašyti nieko panašaus. Iš anksto ačiū.