Tomas Dapkus. FNTT direktorius skundžia vidaus reikalų ministrą Generalinei prokuratūrai

Alfa.lt

Korupcijos skandalų purtomos Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) direktorius generolas Kęstutis Jucevičius Generalinei prokuratūrai skundžia jo patikimumą nurodžiusį tikrinti vidaus reikalų ministrą Saulių Skvernelį. Tai Alfa.lt patvirtino Generalinė prokuratūra.

Neoficialiais duomenimis, FNTT vadovas prokurorų prašo pradėti tyrimą dėl tariamo ministro piktnaudžiavimo tarnyba piktindamasis ministro pradėtu jo patikimumo tyrimu.

Generolas apskundė ministrą

Vidaus reikalų ministro S. Skvernelio įsakymu VRM generalinė inspekcija tęsia tyrimą dėl FNTT direktoriaus generolo K. Jucevičiaus, šešėliniuose sluoksniuose žinomo pravarde Balerina, patikimumo ir galimai korupcinių jo ryšių. Tyrimas pradėtas gruodžio pradžioje, FNTT direktoriui laikinai – 120 dienų laikotarpiui – sustabdyta teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija. Surinkus duomenų, leidžiančių abejoti šio generolo patikimumu ir galimybe dirbti ar susipažinti su valstybės ir tarnybos paslaptimis, nurodyta atlikti FNTT direktoriaus kompleksinį psichofiziologinį tyrimą, skirtą įvertinti K. Jucevičiaus teiginių teisingumą, naudojant poligrafą (melo detektorių). Siekiant objektyvaus tyrimo, tyrimą poligrafu nuspręsta atlikti karinės žvalgybos ir kontržvalgybos institucijoje – Antrajame operatyvinių tarnybų departamente (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos (KAM).

Praėjusią savaitę FNTT generolas atostogavo, tačiau atostogas nutraukė atvykdamas į ketvirtadienį Rotušėje vykusį Valstybės saugumo departamento (VSD) jubiliejų. Alfa.lt primena, kad būtent su VSD vadovybe K. Jucevičius sieja savo galimybę išlikti poste – VSD direktoriaus pavaduotoju dirba generolo karjerą nuosekliai globojantis Romualdas Vaišnoras. Tačiau išaiškėjo, kad skandaluose klimpstantis FNTT direktorius ir daugiau laiko skyrė savo klibančiam postui išsaugoti. Neoficialiomis, tačiau patikimomis žiniomis, aukšti VSD pareigūnai siekė daryti spaudimą VRM vadovybei, taip siekdami apsaugoti K. Jucevičių nuo tarnybinio tyrimo.

Kovo 25 dieną Generalinėje prokuratūroje gautas generolo K. Jucevičiaus skundas prieš jo patikimumą inicijavusį vidaus reikalų ministrą S. Skvernelį. Tai Alfa.lt patvirtino Generalinėje prokuratūroje.

„Dokumento turinio nekomentuojame“, – pirmadienio pavakarę Alfa.lt sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė. Pats pareiškėjas pirmadienį telefonu nebuvo pasiekiamas.

Tyrimas dėl FNTT direktoriaus K. Jucevičiaus patikimumo pradėtas po to, kai Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos atliekamame ikiteisminiame tyrime, kurį kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Justas Laucius, gauta duomenų, kad FNTT direktorius 2013 metų gruodžio 15 d. viešbučio „Neringa“ restorane apie 19 val. per nustatytą tarpininką galėjo pareikalauti didelės vertės kyšio iš tuomečio advokato Juzefo Kozubovskio, kurio atžvilgiu FNTT atlikinėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėto praturtėjimo. Surinktų duomenų nepakako, kad K. Jucevičiui būtų pareikšti įtarimai, tačiau pradėtas tyrimas dėl jo atitikimo toliau eiti užimamas pareigas.

Surinkta daugiau duomenų

Po to, kai advokatui J. Kozubovskiui tarpininkas pranešė apie reikalaujamą kyšį, pastarasis atsisakė jį mokėti ir ėmėsi neteisėtai sekti aukštus FNTT vadovus, tarp jų patį K. Jucevičių. Dėl to buvusiam advokatui pareikšti įtarimai, tačiau iki šis faktas tapo žinomas teisėsaugai, J. Kozubovskis sugebėjo surinkti didelį kiekį FNTT direktorių ir jo pavaduotoją pulkininką Šarūną Rameikį kompromituojančios informacijos. Tarp jų gali būti ir informacija apie galimus nuolatinius atlygius aukštiems FNTT pareigūnams konkrečiuose ikiteisminiuose tyrimuose.

VRM generalinė inspekcija apklausė J. Kozubovskį. Neoficialiais duomenimis, pastarasis suteikė turimą informaciją ir pats pareiškė norą būti patikrintas poligrafu, siekiant patikrinti jo suteiktų duomenų tikrumą.

Urbšys: vagie, kepurė dega

Seimo narys, buvęs aukštas STT pareigūnas Povilas Urbšys, komentuodamas FNTT direktoriaus K. Jucevičiaus skundą Generalinei prokuratūrai, sako, kad jo elgesys tik dar labiau kelia įtarimų dėl pastarojo galimai korupcinių ryšių.

„Taip, kaip šiuo metu elgiasi FNTT vadovas, norėdamas išvengti patikrinimo poligrafu, siekdamas panaikinti abejones dėl jo reputacijos, rodo, kad jis pats geriausiai žino, ką jis yra padaręs ir į kokius galimus korupcinius ryšius yra įsipainiojęs. Yra labai geras liaudiškas posakis – „vagie, kepurė dega“. Jeigu būtų kitaip, jis drąsiai leistų būti patikrinamas ir leistų panaikinti abejones visuomenei“, – Alfa.lt sakė Seimo narys P. Urbšys.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top