Tomas Dapkus: Gruzijos pasipriešinimo Rusijos agresijai lyderio Zurabo Maisuradzės areštas Rusijos prašymu – dar viena Lietuvos teisėsaugos gėda

Veidaknygė

Vienas iš Gruzijos pasipriešinimo Rusijos agresijai lyderių, buvęs antiterorizmo vadas Zurabas Maisuradzė Rusijos prašymu (!) suimtas Lietuvoje, kai atskrido iš Kijevo į Vilnių.

Suimtas dešimčiai parų. Minimum.

Niekas nieko negali padaryti, nes neva yra tarptautinis orderis ir mūsų prokurorai ir teisėjai vykdo orderius. Rusai bus atradę gerą skylę ES ir NATO, tai yra idiotus Lietuvos teisinėje sistemoje.

Panašiai jau yra buvę prieš kelis metus. Pagal panašų Rusijos išduotą orderį Lietuvoj į spastus pakliuvo buvęs Gruzijos parlamento nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas G.Targamadzė.

Tada vis dėlto teisėsauga buvo išmintingesnė – niekas jo nesuėmė ir teismai panaikino Rusijos orderį kaip politiškai motyvuotą.

Kas pasikeitė dabar? Kur užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius? Kur ta užsienio politika?

Rusai išdavinės orderius ukrainiečiams, kovojantiems prieš Rusijos agresiją, ir mes juos sodinsime į areštines?

Neabejoju, kad Z.Maisuradzė bus paleistas ir orderis panaikintas. Bet tai, kad jis buvo pažemintas Rusijos suorganizuotu areštu, jau tai yra baisi Lietuvos gėda.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis privalo nedelsiant išlaisvinti Gruzijos karininką ir atsiprašyti gruzinų ir asmeniškai Z.Maisuradzės už jo kovos paniekinimą. Ir mūsų kovos. Nes Gruzija ir Ukraina kovoja ir už mūsų laisvę.

Jau turėjom daug gėdos prieš Baltarusijos opoziciją, kai dėl tuomečio teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus kaltės vienas jų lyderių buvo režimo įkalintas.

Ko vertos kalbos apie 2 proc. biudžeto gynybai, provakarietišką politiką, jei vyksta tokie tiesiog neįtiketini dalykai, ir valdžia tyli.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top