Tomas Šernas: Aš nesu Charlie

15min.lt

Pasaulį eilinį kartą sukrėtė faktas, kad žmonės už savo įsitikinimų reiškimą gali būti persekiojami ar net nužudyti. Šį kartą nukentėjo satyrinio leidinio „Charlie Hebdo“ bendradarbiai. Rytų europiečiai per šimtmečius yra įpratę prie minties, kad piliečių varžymus vykdo valstybė. Šiuo atveju viskas atvirkščiai – nepatenkinti ekstremistiški piliečiai patys varžo kitus ekstremistiškus piliečius ir tokį ekstremizmą toleruojančią valstybę. Nepaisant to, faktas išlieka toks pats – žmonės šiuolaikinėje Europoje gali nukentėti dėl to, ką jie skelbia. Televizija parodė, kaip grupės žmonių išreiškia užuojautą ir solidarumą rankose laikydami žvakeles ir užrašą „Je suis Charlie“ (Aš esu Charlie).

Šioje vietoje noriu paskelbti – aš nesu Charlie. Kodėl? Nes aš nesitapatinu su Charlie. Aš – krikščionis. Aš myliu Charlie, o meilei reikalinga distancija, reikalinga, kad būtų meilės subjektų perskyra. Dar daugiau už „Charlie Hebdo“ atminimą myliu nacių Vokietijos liaudies švietimo ir propagandos ministro Josepho Goebbelso atminimą.

Jie tokie žaviai panašūs. Tik Charlie mažai valdžios ir galimybių turėjo. O šiaip savo veiklos stiliumi labai panašūs. Charlie ir Josepho kontora savo propagandoje naudojo liaudžiai patinkamą „argumentaciją“, šiurkštų humorą, karikatūras, vienodai šaipėsi iš religijos, žydų, homoseksualų, vienodai įžūliai nesiskaitė su priemonėmis, vienodai įtikėjo savo melais ir vienodai išliko užkietėję savo pozicijose iki pat juos ištikusios mirties.

Nors ir myliu jų atminimą krikščioniškai, kaip priešų, bet nesitapatinu nei su J.Goebbelsu ir jo vadovaujama kontora, nei su „Charlie Hebdo“. Kodėl? Nes krikščionis nėra toks naivus (kaip ir prokuroras ar propagandinio karo specialistas), kad nesusivoktų, kai kalbama apie ko nors skelbimą ir ko nors padarymą.

Pradžioje buvo žodis, ar ne? Taip įsakymą „Nežudyk“ Jėzus Kristus gerokai patikslino: „Jūs girdėjote, kad protėviams buvo pasakyta: „Nežudyk“; o kas nužudo, turės atsakyti teisme. O aš jums sakau: kas be reikalo pyksta ant savo brolio, turės atsakyti teisme. Kas sako savo broliui: ‘Pusgalvi’, turės stoti prieš sinedrioną. O kas sako: ‘Beproti’, tas smerktinas į pragaro ugnį“ (Mt 5, 21–22).

Tai reiškia, kad nemeilė, nepagarba, panieka, tyčiojimasis jau yra žudymas. Juk Lietuvos mokyklose kovojama prieš vaikiškas patyčias, kurios realiai žaloja asmenį, kartais ir visai nužudo morališkai ar net fiziškai. Jeigu tai yra suvokiama ir Lietuvoje kovojama net su vaikiškomis patyčiomis, tai nuolat su neapykanta besityčiojantys iš judaizmo, krikščionybės ir islamo suaugę asmenys kažkodėl yra toleruojami bei saugojami Prancūzijos valstybės.

Esamą situaciją sukūrė ilgametės Prancūzijos imperinės ambicijos, revoliucijos pagimdytas atsainumas viskam, kas religiška, kas neįtelpa į kultūrinio-socialinio pranašumo doktriną sociologijoje ir arogantiškos politikos rėmus. Gal klystu, bet arogantiškos kultūros ir politikos išraiškos simboline viršūne tapo tas pieštukas iš ekstremistinio leidinio „Charlie Hebdo“.

Sąmoningas tyčiojimasis iš religijos yra tyčiojimasis ne iš kvailų abstrakcijų, bet iš žmonių. Juk žmogus siekia pažinti galutinį savo būties pagrindą (Dievą). Tai yra asmeniška, jautru ir svarbu.

Dievas sukūrė žmogų pagal savo (begalinės būties ir laisvės) paveikslą. Žmogus turi laisvą valią. Jis gali pasirinkti. Tai sudaro žmogaus (kaip Dievo paveikslo) neišmatuojamą orumą. Religinės sąsajos yra pačios tvirčiausios, kokios gali egzistuoti žmonių visuomenėje. O žmogaus laisvos valios įsisąmoninimas yra neįmanomas be žmogaus atsakomybės suvokimo. Būtent tokios atsakomybės su psichopatine piktdžiuga kratėsi „Charlie“ ir Josepho kontoros. O tai – ne europinė žodžio laisvė.

Politikuojantys Europos biurokratai po žudynių redakcijoje sutrikę bando sakyti maždaug tai: visi turi teisę skelbti savo nuomonę, net kai skelbiama nuomonė nepatinka kokiai nors socialinei grupei. Labai paprasta – tris pasaulines religijas, jų teologiją, pasaulėjautą, konfesijas ir denominacijas, kūrybą ir lūkesčius, tragedijas ir viltis, branginamą istoriją ir milijonų žmonių asmenines vertybes supaprastinti į du žodelius „socialinė grupė“. Paprasta ir patogu, bet ar išmintinga?

Biblijoje, pirmajame Testamente, kuris yra šventa knyga judėjams, krikščionims ir musulmonams, Psalmių knygoje sakoma: „Palaimintas žmogus, kuris nesielgia, kaip pataria bedieviai, nestoja į nusidėjėlių kelią, nesėdi su apjuokėjais…“ (Ps 1, 1).

Žodžiai „nesėdi su apjuokėjais“ reiškia, kad teisingas žmogus nesudaro asmeninės ar politinės bendrystės su apjuokėjais ir su jais nesusitapatina. Todėl reikėtų išreikšti pagarbą Lietuvos bei Europos socialinės demokratijos atstovams, kurie turėjo žmogiško jautrumo ir politinės išminties nesitapatinti su „Charlie“, o jų pirmtakai nesitapatinti su Josephu ir Co. Deja, tie, kurių partijų programose yra įrašytas rūpinimasis ir pagarba tradicinėms žmonių vertybėms, lengviau tapatinasi su „Charlie“ ar jų pirmtakai – su Josephu ir Co.

Negalima toleruoti terorizmo bet kokia forma. Palaikau, kaip ir dauguma Lietuvos piliečių, prezidentę D.Grybauskaitę, kuri drąsiai įvardino terorizmo formas ir jų skatinimą, smerkiu žudymą, bet nesu „Charlie“ ir tuo didžiuojuosi. Aš nesu vienas. Mūsų šimtai ir tūkstančiai. Lietuvoje turbūt šimtai tūkstančių, visoje Europoje – milijonai.

15min.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
69 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tikėjimas

rimtas dalykas.Tai 95 procentai pasąmonės.Išmušti tikėjimą iš po kojų,tai labai rizikinga…O jei šaipytųsi iš Kristaus?Na,nemalonu.Tegul šaiposi iš savęs.O musulmonus ,visus,reikia kviesti diskusijai.Negi karas?

Nuomonė

Gerbiu Tomą Šerną ir jo nuomonę. Tik abejoju, ar čia taip viskas paprasta. Krikščioniškoji Europa turėjo ne tik šv. Augustiną, šv. Ignacą, Liuterį, o ir Erazmą, Rable, Vijoną… „Charlie” Europoje buvo visada. Tai dalis Europos kultūros.

pritariu

Pritariu autoriui

Anikė

Bet kokios patyčios veda prie smurto,net užmirštamas Dievo įsakymas „nežudyk”.
Tolerancija ir tik tolerancija kitaip mąstančiam gali išgelbėti pasaulį.Gaila
nekaltų aukų,jie nenusipelnė mirties.

Lietuvos istorija

ekspertai.eu/vilius-baldisis1991-msausio-13-oji-musu-pergales-diena/

Hmm..

Šernas kalba abstrakčiai. Greičiausiai net nematęs karikatūrų. Savo teiginius jis turėtų pagrįsti konkrečiomis karikatūromis, kuriose nevatyčiojamasi iš religijų. Kiek mačiau, ten išjuokiami apsimetėliai, kurie dedasi vos ne Jėzum Kristum, bet paslapčia dulkina vyriokus. Turim ir mes tokių, pirštais nebaksnosim.

Hmm..

beje, vaikiškų patyčių nederėtų tapatinti su pajuoka veidmainystei, melui,apsimetinėjimams. Iš fariziejiško tikėjimo šaipėsi ir pats Jėzus, jei ką..

o jeigu

mūsų komikas Šapranauskas visai ne pasikorė, o buvo nužudytas,nes „pasityčiojo” iš politikų ar „netradicinės orientacijos” atstovų? O jei ir kritikas Valdas Gedgaudas nemirė netikėtai „savaimine mirtimi”, nesirgęs, nes neįtiko neokairiesiems jo pašaipos kritiniamame jo straispnyje LITERATŪROJE IR MENE Varno spektakliui su antrašte „Mama, aš pyderas ir aš tuo didžiuojuosi”. Antraštės pavadinimas pasiskolintas iš paties spektaklio. Po to straipsnio Lieteratūra ir Menas ilgam užsidarė nuo komentatorių. O jei ir Dviračių šou geriausias prodiuseris buvo nuvežtas į Izraelį numirti, kad daugiau nieko nebekritikuotų ir nesišaipytų iš politikų ydų? Kaip greit juos visi pamiršo. Jokių tyimų, nieko. Tylu. Ramu. Jei Kedys nebūtų turėjęs tokios stropios teisininkės sesers, ar jį kas dar minėtų? Beje, ir ji jau kone pamiršta. Štai kokias mintis sukėlė man… Skaityti daugiau »

aš nesu Čiarli

kas nėra Čarli, tas netiki Kristumi. Nes Kristus yra visuose mumyse, tik ne visi Jį sugeba atrasti savyje ir pamatyt kituose.

GALVOJAU,

kad T.Šernas pasakys kai ką svarbiau…………

Dzūkija

Aš esu Charlie…

Povilas

O kodėl dauguma komentatorių ieško pateisinimų kuriai nors pusei: dauguma – Charlie, o kai kurie – musulmonų teroristams? Mano akimis teisiųjų čia nėra. Abiejų pusių veiksmai davė šitą baisų rezultatą – krūvą lavonų, kurių dauguma – atsitiktinės aukos. Abiejų pusių veiksmai buvo daromi sąmoningai ir tikslingai, suprantant pasekmes. Iš vienos pusės čia buvo elementarus terorizmas; o iš kitos – terorizmo provokavimas ir skatinimas. Teroristai į mirtį ėjo atvirai ir planingai. Žurnalistų gi bandymai teisinti savo kolegas tuo, kad jie nesitikėjo tokios reakcijos – apgailėtini – panašūs į viešą prisipažinimą: „mes – silpnapročiai”. Kita vertus, šie žiaurūs įvykiai – tik viršūnėlės. O kur šaknelės? Didelį triukšmą teisėtai kelianti žurnalistų brolija apie šakneles linkusi patylėti. O be reikalo. Nes iš tų šaknelių… Skaityti daugiau »

meilė per DISTANCIJĄ

kas čia per atradimas?

galiu nemylėt vaikų, savo žmonos, kaip GHražulis, bet mylėt kažką abstraktaus, pvz. partiją, idėją, mirusš Gebelsą, Lietuvą ar Dievą, kurio nepažįstu ir Jis man atrodo toks tolimas… kad kuo toliau tuo daugau ir myliu? O kas tą Lietuvą mūsų patriotų nuomone sudaro, kad ją mylėt lengviau už konkrečius žmones? Gal krūmai, pievos ir laukai? Ar tik ne nuo tokios „meilės” ir prasideda fariziejiškumas?

kamikadzes

(http://tikrasispasaulis.eu/rugsejo-11-oji-kam-reikejo-sprogdinti-amerika) analizavo, kodėl teroristai šiuos išpuolius surengė prieš klestinčią, bet dvasiniu požiūriu silpną Amerikos sistemą. Visais laikais teroristų taikiniu būdavo priešiškos valstybės vadovai. Teroristai žudė carus, ministrus, karo vadus ir tik jų nepasiekdami pasitenkindavo eiliniais piliečiais. Bet tie, kurie organizavo Rugsėjo 11-osios akciją, turėjo galimybę tuos pačius lėktuvus nukreipti ne į PPC bokštus, o į Baltuosius rūmus ar JAV Kongresą. Tai būtų buvę logiška, nes būtų buvę sunaikinti žmonės, priimantys sprendimus. Be to, visiems žinoma, kad amerikiečiams Baltieji rūmai ar Kongresas yra šalies simbolis. Tad jų sugriovimas būtų turėjęs daug didesnį rezonansą nei smūgis į dangoraižius. Tai kodėl kamikadzės pasirinko ne šiuos pastatus? Tikriausiai dėl to, mano autorius, kad teroristinių aktų organizatorių tikslas buvo išgąsdinti ne vyriausybę, o eilinius JAV… Skaityti daugiau »

klausimukai

1. Kodel zudiku nesistenge paimti gyvu?
2. Kodel nusisove savo darbo kabinete paskirtas vadovauti tyrimui Paryziaus policijos komisaras?
3. Kam visa sita buvo naudinga?
Nenoriu atrodyt paranojiku, nei teisint viena ar kita puse (vienodai smerkiu ir patycias ir zudyma), bet kazkodel neapleidzia mintis, kad pos sitais ivykiais slepiasi kazkas daugiau.

Letas Palmaitis

Mielas Tomai, Jūs paaukojote sveikatą ir rizikavote gyvybę tada, kada pasaulis mums atrodė kitoks ir mes daug ko net negalėjome įsivaizduoti. Realybė yra, kad teroristai yra persigimusios globalistinės valstybės ir vis ta pati Maskva, o jų aukos yra D-vą Kūrėją išpažįstantys abraominio tikėjimo žmonės, kurių įsitikinimai neleidžia daugumos bet kurių išrinktų žmonių priimamų įstatymų laikyti aukščiau savo sąžinės, reikalaujančios pirma paklusti D-vo įstatymui (plg. pirmųjų amžių „tamsybininkus” krikščionis). Nuosekliai šią poziciją ėmė ginti islamas, kai globalistai pabandė jį pajungti savo diktatui ir iškreipti panašiai, kaip demokratiškai iškreipė krikščionybės turinį. Jis ėmė kovoti už savo kalifato atkūrimą. Į tai buvo atsakyta karikatūrų provokacija su viltimi, kad musulmonai ims karikatūrinti JHS. Kuo čia dėta laisvė? Tai niekšų darbas su politiniu užsakymu. Tačiau… Skaityti daugiau »

Hakslis

Sekmadienį grupė latentinių islamistų vadovaus „vienybės maršui“ Paryžiuje. Kažkur , pirmose eilėse mes pamatysim Fransua Olandą, žmogų tapusi Prancūzijos prezidentu dėka „brolių kuaši“ balsų. Jis pažadėjo jiems daugiau pinigų pašalpoms ir galimybę susivienyti su šeimomis, pasilikusiomis kažkur tunisuose-alžyruose-marokuose. O tiems, kurie jau atvažiavo, pirmalaikę balsavimo teisę. Nepilietis, o jau balsuoji.Todėl, kad savas. Ir „broliai kuaši“ padarė Olandą savo prezidentu. Kažkur netoliese MP Manuelis Valsas, mosuodamas plakatėliu „Je suis Charlie“ , tuščiažodžiaus apie „žodžio laisvę“ .Vos prieš mėnesį MP gynė „žodžio laisvę“, dalyvaudamas žinomo prancūzų žurnalisto Eriko Zemmuro ujime, kuris išdrįso kalbėt ir rašyt apie prarandamą Prancūzijos nacionalinį identitetą dėl valdžios leidžiamos nekontroliuojamos imigracijos. Valsas pareikalavo išvyt Zemmurą iš profesijos. „Jis nevertas, kad žmonės jį skaitytų“ – tai Prancūzijos MP žodžiai.… Skaityti daugiau »

ruta

Kai man nepatinka propagandonine , manipuliacine , dezinformacine delfi , komsomolkes ideologija ir tarnyste valdziai , as ju tiesiog neskaitau , taip pat ir Lietuvos zemo lygio televizijos .Satyra yra astrus , nemalonus ginklas , bet kas jums draudzia daryti ta pati ? Kaip sako rusu patarle – ‘chot gorskom nazivai , tolko v pec nesazai ‘/ nors puodu pavadink , tik i peciu nesodink /. Beje ,Charlie Hebdo iseidavo tik 30 000 tirazu /Prancuzija 62 milijonai gyv./. Kai politikai ziuri tik kaip pratupeti ilgesni laika valdzioje ir tam visos priemones geros , net pataikavimas islamistams , suteikimas jiems pasalpu , nemokamo busto , giminiu invazija / ar matete nors viena islamista dirbanti statybose , manau -ne /, ka tik… Skaityti daugiau »

 Letui

Nesukuklinkit, jei jau agituojat, tai iki galo. Tegyvuoja Leto Palmaičio laisvės supratimas!

rutai

Šaunuolė! Patinka kaip žmogus turi stuburą, išsako savo nuomonę, neprimesdamas ją kitiems, tik suteikdamas galimybę susimastyti.

KAS

kaip manot,KAS jav dvyniu susprogdinimo,lektuvo numusimo Ukrainoje,Charlie darbuotoju nuzudymo uzsakovas ?

>>klausimukui

tą sąmokslą mūsų internautai jau atskleidė. Skaitykit komentarus po kitais šia tema straipsniais.

Laisvė be ribų

tampa diktatūra.

ha ha

Netas Palmaitis tapo toks priklausomas nuo savo įsikaltų idėjų kaip alkoholikas nuo butelio. 🙂

Išlaisvinkit savo protą, gerbimasis, nes PRIKLAUSOMYBĖ ir yra mirtis gyvenime.

Ir kuo gi jūsų idėjos skiriasi nuo bolševikų, žudžiusių už idėją? Ar jūsų Dievas toks bejėgis, kad reiktų jį apginti kalašnikovais?

to Hakslis

įdomi informacija. Iš kur? Prancūzijos Vidaus Reikalų ministras Bernaras Kazniovas? Nuo žodžio kaznit?

to Hakslis

gal galit duot kokią nuorodą? Nei vienapaieškos sistema – GOOGLE,BING, YAHOO neranda Bernar Kasniov anglų ar rusų kalba, išlenda tik Kazanova.

Nejau rusų emigrantai jau valdo Pancūziją? Gal jiems ir reikia, kad tos tautos nebeliktų.

YouTube žiūrėjau filmuką kaip Prancūzijoj kelios moterys musulmonės kuo įžūliausiai išprievartavo vyriškį, įkando į penį, išsityčiojo, o kai šis kreipėsi į policiją ir ten susidūrė su musulmonų kilmės feministe, kurį jį vos į kalėjimą nepasodino už hate speach ant „mažumų”:)

Hakslis

sulietuvinau, originale_Bernard Cazeneuve, Manuel Valls…

Povilas

Visgi neištversiu ir pasakysiu, ką manau apie šių įvykių šaknis.
Manau, kad tebesitęsia bandymai supjudyti katalikiškąjį pasaulį su musulmoniškuoju.
Priežastys labai paprastos – musulmonai labai nenoriai perima demokratijos „gėrybes”.
Tuo pačiu didieji demokratai nepakankamai sparčiai perima tų šalių gamtines gėrybes.
Karas – labai tinkama priemonė demokratijos plėtrai pasaulyje.
Provokacijos seka viena po kitos nenutrūkstamai.
Žuvusiųjų skaičius Didžiųjų Režisierių nejaudina, o galgi net džiugina. Juk seniai aišku, kad žmonių Žemėje prisiveisė per daug.
Taigi iš vienos pusės – kova prieš terorizmą, iš kitos – džihadas.
Abi pusės nuolaidų daryti negali ir nesiruošia.
Kraujas liejasi laisvai.
Režisieriams to ir reikia.

Trupmenas

Vienas sakinys, Tomai, neaišku kodėl įtrupėjo į Jūsų Charlie postilę iš visiškai kito konteksto. Būtent šis: „Negalima toleruoti terorizmo bet kokia forma. Palaikau, kaip ir dauguma Lietuvos piliečių, prezidentę D.Grybauskaitę, kuri drąsiai įvardino terorizmo formas ir jų skatinimą.”
Kam tas „žaibolaidis” – ne sovietiniai juk laikai, kai norėdamas pasakyti bent kažką kitoniško nuo savęs turėdavai parodyti nuolankumą ir pritarimą valdžiai.
Man tas pasažiukas neskanus, juoba, kad pritemptas, kai kalbate apie kažkokią daugumą, kuri prezidentę palaiko. Pastoriui gal labiau derėtų būti su mažuma, kurios ta valdžia ne per labiausiai myli.

infotek

Baigiantis kruviniausiai Prancūzijoje savaitei per pastaruosius kelis dešimtmečius, nuotaikos pradėjo keistis – šalis nugrimzdo į niūrius šių įvykių apmąstymus. Taip pat buvo keliami klausimai, kaip tie trys vyrai – Cherifas Kouachi ir jo brolis Saidas, bei košerinio maisto parduotuvę užėmęs Amedy Coulibaly – sugebėjo praslysti pro saugumo tinklą, kai paaiškėjo, jog jie visi buvo žinomi žvalgybos agentūroms. A.Coulibaly mergina Hayat Boumeddiene, ieškoma policijos dėl ketvirtadienį įvykusio incidento, per kurį buvo nužudyta viena policininkė, tebėra laisvėje. Broliai Kouachi penktadienį buvo užspeisti spaustuvėje Damarten an Goelio miestelyje netoli Paryžiaus po susišaudymo su policija, per kurį, kaip sakė sostinės prokuroras Francois Molins’as, Saidas buvo lengvai sužeistas į kaklą. Broliai paėmė įkaitu tos spaustuvės vadovą, bet vėliau jį paleido, nes šis padėjo sutvarstyti Saido… Skaityti daugiau »

Trumenui

esi labai mažas,mažiuk, ir mažuma tavo maža.

VaidasVDS

Negaliu neįsiterpti, nes Jėzus apie pragarus nieko nemokė. Jėzus labai dažnai kalbėjo savo pamoksluose apie atsakomybę. Tačiau nėra jokio Jo pamokslo pragaro tema, išskyrus NT iškraipymus, kuriuos šiuo atveju padarė Mato mokinys Izidorius.
Jėzus sakė taip:
„Jūs esate girdėję sakant tuos, kurie moko įstatymo: ‘Nežudyk; tas, kuris nužudys, bus teisiamas.’ Bet aš žiūriu, kas yra už to veiksmo, kad atskleisčiau motyvą. Aš pareiškiu jums, jog kiekvienam, kuris pyksta ant savo brolio, gresia pasmerkimas. Tam, kuris savo širdyje puoselėja neapykantą ir mintyse rengia kerštą, gresia teismas. Apie savo bičiulius jūs turite spręsti pagal jų darbus; Tėvas danguje sprendžia pagal ketinimą.”

to  22:13

taip, tave sudėtinga paneigti – esi diyyyyydelis.
kretinas.
tačiau ne tik tuo gali džiaugtis -tokių kaip tu tikrai daug.
daug asilų.
avinų.
tikriausiai esi vienas iš didžiausių?
puiku.
džiaugiamės dėl tavo „didybės”.
bet patikėk, tikrai nepavydim. : )

keista

Kad viennasteroristas pats puolė į Policininkų ugnį, keista, kad apie visus teroristus tarnybos žinojo, keista,kad vienas su mergina įsitaisė žydų košerinio maisto parduotuvėje, kur nušovė keturis, keista, kad merginai buvo leista pabėgti, keista, kiti du istaisė leidykloje, o dar vienas „prancūzas” atvėpusiom lūpom ir juodu veidu ramiai sau rašinėja grąsinančius vidio laiškus… l

Tai, ,kad prieš priglaudusias šalis sukyla trečios kartos palikuonys, rodo KAD KIEKVIENAS PRIVALO GYVENTI SAVO ŠALYJE IR JOKIA INTEGRACIJA MAŽUMŲ Į KITĄ ŠALĮ NĖRA ĮMANOMA. JŲ TĖVAI SUNKIAII DIRBO, TAD NĖMINTIS TOKIA NEKILO. VAIKAI JAU IŠ DYKO BUVIMO IŠSIDIRBINĖJA.

trupmenui

tai kad pats esi mažas ir tavo mažas, tai nėr ko pykt ant prezidentės:)

infotek

Pasirodo vis daugiau pranešimų, kad Prancūzijos pareigūnai buvo perspėti apie Saidą ir Cheriffą Kouachi dar prieš trečiadienio išpuolį „Charlie Hebdo“ redakcijoje. Esą specialių perspėjimą jie buvo gavę ir iš Alžyro slaptųjų tarnybų.

Trupmenas

Kokių dabar jūs čia ieškot sąmokslų. Gal nematėte filmotekos su Lui De Finesu, kur ir yra tikrasis ir įtaigus Paryžiaus policajų paveikslas pavaizduotas.

Pasirodo

, kad kartais juoktis iš kitų būna nelabai ir sveika. Šitam žurnaliuke po teroro akto Niujorke rugsėjo 11 buvo patalpintas toks, kaip atrodė tiems karikaturistams, juokingas piešinėlis – į bokštus dvynius skrenda orlaiviai ir vienam iš tų bokštų esantis vargšas brokeris šaukia „Pardavinėkite!” .

Letas Letujui

O koks yra mano laisvės supratimas? Bent esu dėstęs apie teisinę segregaciją, kurioje kiekviena benmdruomenė gyvena pagal savo įstatymus bet ir pati save išlaiko. Nepatinka? Tad kokia yra Paties laisvė? Jaučiu, kad baudžiauninkų daugumos LAISVĖ YRA Orvelo VERGOVĖ „su visais patogumais”, atidavus visą savo likimą sistemos elektroninei kontrolei už pašaro bei prezervatyvų gausybę automatiniame supermarkete be kasininkų ir už automatinę eutanaziją nustojus augti bankinei sąskaitai. Kiekvienas yra vertas savo laisvės.

arunas

As irgi (nesu Charlie). Meiles ir pagarbos linkiu visiems, o banditai turi atsakyti pagal istatymus – zemiskus, ir ne tik …

Letas Palmaitis dėl aruno

Abejoju, ar banditai policininkai ir spectarnybos, kurios viską inscenizavo, žemėje atsakys.

Kritikas Pikčiurna

Kai nuo patyčių mokyklos klasėje, moksleivis atima sau gyvybę prasideda vajus: „Kova su patyčiomis”ir moksleiviai mokomi tolerancijos ir kaip filosofiškai vertinti „kito nuomonę”, o kai į tokį smurtą moksleivis atsako fiziniu smurtu, jis paskelbiamas smurtautuoju, nusikaltėliu ir pradedamas vajus: „Prieš smurtą artimoje aplinkoje” ir, aišku, atsako jo globėjai. Visada šešėlyje išlieka patyčių organizatoriai – juk žodžio laisvė! Lygtai kalbėjimas nėra fizinis veiksmas, kaip ir kumščio smūgis! Panašiai ir su „Charlie Hebdo“. Jei neišlaikę patyčių karštakošiai nužudė – jie teroristai ir yra viešai ir be teismo sunaikinti, o jei neišlaikę tokių patyčių šios bendruomenės atstovai būtų taikiai susideginę ar kitaip viešai nusižudę, kaip Janas Palachas ar Romas Kalanta, būtų paskelbti islamo fanatikais, bepročiais, o „Charlie Hebdo“ būtų išspausdinę dar vieną eilinę… Skaityti daugiau »

Arūnas

Turkijos satyrinio leidinio, jei ne klystu „Leman” redaktorius, paskutiniu metu bendradarbiavęs su „Charlie Hebdo”, pripažino: mums dar iki žodžio laisvės toli. Jo teigimu, „Charlie Hebdo” aštuoniasdešimt procentų kritikos skyrė savo valdžiai ir tik likusią dalį, kitoms pasaulinėms problemoms. Jis pasakė „jei mes tiek kritikuotume savo valdžią, paprasčiausiai neišeitume į gatvę, mus iškart nušluotų”. Man keista, kaip satyrą priderintą kritikai, prilygina patyčioms. Tokią nuomonę turintys, man labiau panašėja į tuos radikalus islamistus. Juk visose pasaulio šalyse, vykusiose laisvo žodžio palaikymo maršuose, dalyvavo milijonai žmonių, kurių tarpe žygiavo ir tūkstančiai musulmonų, kurie laikė plakatus „aš Charlie”. Tokius pat plakatus laikė net Egipte, Turkijoje ir kitose musulmoniškose šalyse dalyvavusieji žurnalistai. Man gėda, kai čia kai kurie į viską žiūri per mūsų šalyje susiklosčiusios… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Šitas geras Tomo Šerno straipsnis yra gera pamoka Letui Palmaičiui. Štai, kaip galima ramiai ir protingai išdėstyti savo krikščioniškus įsitikinimus be jokio brukimo. Ir aš sutinku su gerbiamu Tomu Šernu ir su krikščioniška pozicija. Tuo tarpu Letas Palmaitis mėto savo gąsdinimus, grąsinimus, bruka savo supratimą apie Dievą, ir visa tai niekuo nesiskiria nuo to, ką darė bolševikai. Nes pagal bolševikus yra viena teisinga pasaulyje filosofija-marksizmas-leninizmas, o visa kita turi būti sunaikinta, kas nesutinka su marksizmu-leninizmu. Pagal Leto Palmaičio pareiškimus yra ta pati pozicija, ką darė bolševikai, o anksčiau, jeigu paėmus, ką darė inkvizitoriai. Bet tiek bolševikai, tiek viduramžių inkvizitoriai naudojo prievartą, kad priversti visus žmones mąstyti vienodai. Todėl būtina laikytis Lietuvoje tų elgesio normų, kurios yra numatytos LR Konstitucijoje, nes… Skaityti daugiau »

internauts

teisingai, Arūnai.
O man vis labiau norisi pritarti Leto Palmaičio įtarimams, kad tai nebuvo vargšų, nepakankamai integruotų į Prancūzijos visuomenę, vaikinukų savarankiškas sumanymas, kaip teigė šiandien per radiją rašytojas Markas Zingeris. Ypač žinant kas vadovauka Vidaus reikalų ministerijai. Ne tokie jau jie vargšai,jei kaimynas aptiko jų bute kalnus ginklų. O patį kaimyną užklupę broliai privertė tylėt.

Breivikas, pvz., buvo pakankamai integruotas. Bet pratrūko kaip tik tuo metu,kai JT buvo sprendžiamas Palestinos likimas. Iššaudė tada Norvegijos socialistų jauniklius. O jis buvo Putino ir mūsiškio Pakso gerbėjas. Netgi lankėsi Lietuvoje. Kažkas čia ne taip, kaip norima mums įpiršti.

Raigerdas

Štai, kaip vyksta fizikiniame pasaulyje:”Atmosferoje esantys vandens garai sugeria, atspindi ir išsklaido Saulės spinduliuotę, dėl to mūsų planetoje yra tinkama gyventi temperatūra. Atmosferos drėgmė (vandens garai, krituliai) perneša energijos perteklių horizontaliai iš tropinių sričių į poliarines platumas arba vertikaliai į aukštesnius atmosferos sluoksnius”. Dvasios pasaulis turi kai kurias šio fizinio pasaulio savybes, tačiau esminiai dalykai skiriasi. Atraskite man nors vieną žmogų be tikėjimo? Tokių neegzistuoja. Tik lavonas į nieką netiki ir tai dar ne pradinėje savo būsenos stadijoje. Ateistai kartais puola religijas, tačiau, kad Dievo nėra, tai yra taip pat tik jų tikėjimas. Todėl, reikia nustoti terorizuoti žmones dėl tikėjimo ar jų netikėjimo ir palikti jų sąžinės klausimo valioje. Niekas neįrodys, kad tas tikėjimas yra geresnis už aną tikėjimą, nes… Skaityti daugiau »

internauts

tiek musulmonai, tiek judaistai pripažįsta kerštą,kaip teisingumo įrankį – akisuž akį, dantis už dantį. Bet žudymas už karikatūrą, tai viršijanet ir šias „normas”. Atsakyt tuo pačiu nemokėjo,negalėjo, nenorėjo? Juk ir tarp musulmonų yra puikių karikatūristų (žr.AlYazera) , jei pats nemoki, užsakyk ir išjuok tuos ‘kartūnistus” .

Todėl ir netikiu, kad jie veikė savarankiškai.
Ir kodėl buvo veikiama iškart dvejuose frontuose – Karikatūristų studijoj ir žydų košerinėj parduotuvėj, kur buvo keturi klientai nušauti, o teroristas pats puolė į policininkų ugnį. Matyt norėjo policininkų dėmesį į save atkrept, kad jo mergina galėtų saugiai pabėgt kartu su įkaitais. Ir ji dingo kaip į vandenį.

internauts  Reigardui

teisingai, tik kas paaiškins, kodėl šlapimui trenkus į galvą kokią nors mintį, idėją, turi nukentėt kitų žmonių kūnai?

internauts

apie Bernard Cazeneuve jokių biografijos žinių wikipedijoj. O juk šis socialistas ne tik Prancūzijos Vidaus reikalų ministras, bet buvo ir Sarkozy Užsienio reikalų ministru… kažkoks neaiškus jis man… Ar tik nebus Putino agentėlis… padedantis įsitvirtinti Putino remiamai LaPen partijai.
O ir antiislamistiniai mitingai Vokietijoje vyksta ten, kur Putino pritupėta, kur iki šiol STASI turi didelę įtaką – Rytų pusėje.

internauts

štai Telegraph rašo, kad Le Pen dar vasarą pranašavo šios socialistų vyriausybės griūtį (ar už tai, kad nepardavė Rusijai Mistralių?:): On Saturday, Mr Hollande had implored his fellow Socialists to remain “united” with the government. But Christiane Taubira, the justice minister, put a spanner in the works by turning up to a meeting of rebel Socialist MPs and criticising the Socialist Party for letting the French „lose faith in their future”. Marine Le Pen, the far-Right National Front leader, heaped scorn on the Socialists’ constant in-fighting by saying she did not see the new Valls government lasting more than just a few months. „Francois Hollande the Emperor has no clothes, but neither has Prince Manuel Valls, forced to put together… Skaityti daugiau »

69
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top