Tomas Šileika. Kodėl Lietuva turi kurti kažkokią „Verslo Respubliką“?

„Kodėl Lietuva negali būti tiesiog normali, demokratinė, gerovės valstybė su sveika visuomene bei niekur emigruoti neketinančiais, oriais piliečiais? Juk norėtųsi gyventi valstybėje, kurioje vienas kitam padėdami, galėtume kurti puikius dalykus ir stabiliai judėti į priekį, be pykčio, be išankstinių nuomonių ir patyčių, be, atrodytų, tyčia provokuojamo streso?“ – klausia Tomas Šileika, naujosios kartos socialdemokratas, kviečiantis kartu pasvarstyti ir kitokio Lietuvos pasirinkimo galimybes.

Autoriaus teigimu, pagrindo taip kelti klausimą yra: „Juk esame darbštūs, draugiški ir sumanūs, o kai nelipame vienas kitam per galvas, dar ir pajėgūs nuversti kalnus. Matyt, į tokią valstybę net neraginami veržtųsi užsienio investuotojai. Ir, atrodo, kad tam tereikia tiek nedaug – ne tiek tikėti savimi, kiek pasitikėti vieni kitais ir savo valstybe, kuri ir esame mes.“

Taigi kodėl Lietuva turi kurti kažkokią „Verslo Respubliką“ ir mėginti įtikti saujelei stambiojo verslo akcininkų ar brangiai apmokamiems jų tarnams, besidangstantiems „laisvosios rinkos“ lozungais ir tik ieškantiems galimybių „prasisukti“ ar savųjų ponų kapitalą iškelti į mokesčių rojus? Kodėl nesudarius sąlygų Lietuvos piliečiams – juk jie ir yra geriausi Lietuvos investuotojai – „jaustis reikalingiems, prasmingiems ir galintiems drąsiai kurti, auginti čia vaikus, būti savimi ir jaustis visuomenės dalimi, prie kurios raidos bei perspektyvų prisidėtų kiekvienas pagal galimybes“?..

Visą Tomo Šileikos straipsnį „Ei, Lietuva nėra …ė!“ rasite portale DELFI.lt (ČIA).

Tikėkimės, sulauksime ir tęsinio – svarstymų, nuo ko pradėti tokios Lietuvos kūrybą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top