Tomas Viluckas. Kaip tapau radikalu

Pamačius projekto „Mokslo pieva“ ataskaitą „Radikalia politinės valdžios kritika pasižyminčių tinklapių socialinis tinklas“, kyla įvairių minčių ir ne vien todėl, kad joje daug kam (ir man pačiam) netikėtai figūruoja mano pavardė.

Šis projektas yra puikus atspindys tos klaikios situacijos, kurion yra patekę Lietuvos jaunieji mokslininkai. Kažkada prof. Leonidas Donskis padėtį akademinėje bendruomenėje apibūdino žodžiu „feodalinė“. Jauni daktarai universitetuose yra beteisiai, dirba už varganą atlyginimą, neturi jokių instrumentų paveikti hierarchinę universitetų struktūrą.

Lektorius, parašęs disertaciją, savo jaunystėje paklojęs aukų, kad siektų mokslo aukštumų, uždirba tiek, kiek mokytojas, net ir mažiau. Pavyzdžiui, vidutinė, tūkstančio eurų, mokytojo alga Estijoje yra nepasiekiama riba Lietuvos universitetuose dirbančiam daktarui.

Aukštojo mokslo reforma praktiškai nepalietė universitetų administracijos, bet smogė lektoriams, nes mažėjant studentų skaičiui mažėja ir dėstomų valandų kiekis.

Vienintele išeitimi tampa projektai, kurių būtinumą pagrindžia „tyrimo aktualumas“. Kitaip tariant, – konjunktūra.

Aptariamo tyrimo „aktualumas“ – geopolitinis kontekstas. Čia paleidžiami į apyvartą visi burtažodžiai: „minkštosios galios“, „informacinis karas“, „rusiškos propagandos strategija“ ir pan. Po jais nūdien galima pakišti bet ką.

Dabar apie šio tyrimo šiurkščias metodines klaidas. Pirmiausia krenta į akis kaip buvo nustatyta tyrimo imtis: „Siekiant atrasti visus lietuviškus tinklapius, radikaliai/ nekonvenciškai kritikuojančius valdžios institucijas, pirma ekspertiniu būdu sudarytas pirminis 62 tinklapių sąrašas“.

Pasiteiravus, kas buvo šie „ekspertai“, vienas projekto vadovų dr. Vaidas Morkevičius, atsakė: „Iš tikrųjų tiksliai nežinau, bet vasarą stovyklos metu sudarinėjo studentai. Rudenį papildė. Pradinis sąrašas ten nėra labai svarbus. Jis naudotas tik raktažodžiam surasti. Galutinis tinklapių sąrašas sudarytas automatiniu būdu per paieškos internete algoritmus.“ Kai nusistebėjau, kaip studentai gali būti ekspertais, V. Morkevičius atrašė: „Politologijos studentai gali būti ekspertais šiuo atveju, nes jų darbas yra atrinkti tinklapius pagal kriterijus, o ne būti ekspertais.“

Tačiau apie tuos, kurie patvirtino šį sąrašą, – nieko. Lengviausias kelias suversti kaltę anoniminiams studentams, algoritmams, o ne sutikti su savo nekompetencija.

Dar vienas akį rėžiantis nesusipratimas – kaip į šį sąrašą galėjo patekti Seimo narių, politinių partijų ir politikos apžvalgininkų tinklaraščiai bei svetainės?

Juk Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) yra priėmęs sprendimą, kad tarp politikų gali būti toleruojama net labai aštri kritika. Seimo nariai Povilas Urbšys, Naglis Puteikis, oficialiai registruotos ir teisėtai mūsų šalyje veikiančios Tautininkų, Centro, Lietuvos sąrašo, Drąsos kelio politinės partijos gali į valias, perdaug nesiskaitydamos su žodžiais, kritikuoti savo politinius oponentus ir sąvoka „radikali kritika“ yra visiems jiems netaikomas dalykas. Opozicinis politikas, nuosaikiai kritikuojantis valdžią, niekuomet jos ir nepasieks.

Be to, kažkaip pamirštama, kad žiniasklaida yra ketvirtoji valdžia, tad joje besidarbuojantis tiesiog privalo kritikuoti valdžią – tai jų pareiga. Jei norite, žiniasklaidininkas yra sarginis demokratijos šuo, kuris turi loti net šešėlį užmatęs. Todėl daugiau nei keistai atrodo T. Vilucko, A. Račo ir kelių analitinių-informacinių portalų nuodėmė – „radikali politinės valdžios kritika“.

Beje, itin keistai atrodo ir „radikalūs raktažodžiai“: prezident*, grybauskait*, vyriausyb*, seim*, konstitucin*, partij*. Nuo kada Lietuvoje egzistuoja „neliečiamieji“, kurių „nevalia minėti“? Šaunieji mokslininkai savo ataskaitoje giriasi tokiu radiniu: „Naudojant raktinį žodį prezident*, pavyko aptikti tokių epitetų kaip panelė, tarnaitė. Su grybauskait* kartu buvo galima rasti „prispjaudo, meluoja, begėdiškai“ apibūdinimų. Verta pažymėti, kad iš visų valdžios institucijų būtent prezidentas kaip institucija, arba prezidentas kaip asmuo buvo tie, kurie sulaukė vienos aštriausių ir nekonstruktyviausių kritikų.“

Čia norėčiau pasiūlyti Kremliaus propagandos įrankiu paskelbti politologą, buvusį prezidento Valdo Adamkaus patarėją, Vidaus politikos ir analizės grupės vadovą Laurą Bielinį. Savo knygoje „Prezidentė“ jis rašo: „Prezidentė taip ir lieka be aiškaus suvokimo, kas yra politinė valdžia ir kaip veikia šalies prezidentas“. Kitoje vietoje: „D. Grybauskaitės dėmesys reitingams, reitingų reikšmingumo akcentavimas maskuoja autoritarinės valdžios pobūdį“. Kuo tai nėra nekonvencinė kritika?


L. Bielinio knygos „Prezidentė“ viršelis

Tiesa, yra dar vienas pretendentas – Rimvydas Valatka. Jis ne sykį D. Grybauskaitę vadino „maloninga Ponia“, A. Kubiliaus vyriausybę – „frajeriais ir dundukais“, o A. Butkevičiaus – „kvailių“.

Įdomu būtų žinoti, nuo kada Lietuvoje negalioja Lietuvos Konstitucijos 33 straipsnis: „Piliečiams laiduojama teisė kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą, apskųsti jų sprendimus. Draudžiama persekioti už kritiką“? Tokių juodųjų sąrašų sudarymas yra bandymas per viešą opiniją neutralizuoti valdžios kritiką.

Ši ataskaita yra eilinė lietuviškojo makartizmo apraiška. Kaip bebūtų banalu, bet už jos slypi pinigai – šią „vaiduoklių medžioklę“ finansavo tabako pramonės giganto „Philip Morris“ padalinys Lietuvoje. Kam jiems šito prireikė? Kiekvienas tegul pats sau pasvarsto.

Ir dar pagalvojau: nukvakusios tos Rusijos informacinio karo galios, jei savo įrankiais išsirinko kelis leisgyvius tinklaraščius. Ir kokia supuvusi mūsų valdžia, jei bijo kritiško žodžio. Ir kokie vargani mūsų mokslininkai, už kelis eurus užsiimantys pseudomokslu.

Kokie mes apgailėtini ir provincialūs.

viluckas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Autorius

yra įkvepiantis žmogus visu savo gyvenimo pavyzdžiu.O kai nusižudo kunigai,tada tautai didelis dvasinis smūgis.

pedofilai bijo

raudonieji pedofilai labiausiai bijo laisvų žmonių – kurie drįsta turėti savo nuomonę.

Trupmenas

Kontora vėl kiša tuos pedofilus. Kontorėle, susikišk tuos pedofilus į savo kiaurą išangę. Tekste apie jokius pedofilus nebuvo nė šnekos.

>>autrius

o kuris čia tarp mūsų kunigas? Gal Viluckas? ha ha 🙂

Antanas

Ponai vadinkite d.Grybauskaitę lietuviškai Jos Kilnybe ir tuo,tiems. kas vadovaujasi sveiko proto logika, bus viskas pasakyta.
Patiks tai ir liaudžiai, kuri Jos Kilnybę garbina.
O kam tie visokie epitetai.
Nebūkime provinciolai …

ha ha

Juokdarys sorošistas Bielinis Prezidentę pavaizdavo kaip didžiausią Lietuvos nacistę, kuriai į Rusijos ir ES vėliavas tik nusišnypšt…
ha ha 🙂

ha ha

patikrinau ir aš. Daugumos tų svetainių paskutiniai straipsniai rašyti prieš metus, du ar net tris.
Bet jei studentai imsis iniciatyvos įkurti portalą, kuris iškeltų aikšėn meluojančius ir šmeižiančius portalus, sudarytų jų reitingus, aš tik pasakyčiau BRAVO. Nes kiti tokius portalus turi, o mes ne. Net autoservisai reitinguojami pagal patikimumą, o kodėl informacijai neturėti to patie?

Ir prie ko čia prieš bolševizmą kovojęs McCartis?
Nebent Viluckas save laiko bolševikų draugu? ha ha
🙂

visgi

šitas straipsnis – tik gerai užmaskuota Vilucko savireklama.
pažiūrėkit, net raudonai apibrėžė, kad žinotumėt, kur reik užeit išminties, atsiprašant, pasisemt:)
ha ha
🙂

to Trupmenas

raudonieji valdžioje,
pedofilai valdžioje.
išvada: valdžioje raudonieji pedofilai.

Trupmenas >> to Trupmenas

Neapsimetinėk šlanga. Medžiok tuos savo raudonuosius pedofilus su kontoros infiltruotais pedofilų medžiotojais į DK. Tie jau prisimedžiojo į valias. Lietuvos Sąrašo žmonės protingesni ir jiems „pedofilų medžiotojų” etiketės neprilipinsi.

to Trupmanas

tai kad ir medžioti nereikia tų pedofilų,
ir taip aišku, kad GP, TM, VRM – pedofilų irštvos 🙂

Antanas..

Negi Tomai norite susitapatinti su JAIS? O kuo mes buvome JIEMS okupacijos metais?

Canada

Garbingas pono Vilucko atsakymas negarbingiems pseudomokslininkams.

Nežinojau

kad net 62 ultraidiotų, Rusijos tituškų ir sunkių psichinių ligonių tinklaraščiai Lietuvoje veikia. Tai – grėsmingi ir netgi tragiški faktai.

Anikė

O jei reitinguotų pagal nesantaikos kurstymo,atviro melo,patyčių iš kitokios nuomonės,”burbulų putimo” ir „ančių paleidimo”dažnumą ir gausą,koks tai būtų sąrašas?O etiketės runkeliai,patvoriniai,ultraidiotai,Rusijos
tituškos,sunkūs psichiniai ligoniai daug pasako apie žmogų,kuris į visas puses tokia tulžimi taškosi…
Tomai,nemalonu,kai apspjaudo,bet tik taip jie išmokyti bendrauti – pažemink,iškilsi.Gaila,kad žiniasklaida virto
srutų duobe,kurioje tenka ieškoti norimos informacijos.
Stiprybės.Mopsai loja,karavanas toliau tegu eina.

to ha ha

žiūrėkit,su kokiu džiugesiu laksto kontorinis ha hajus komentaruos- melas, šmeižimas,”priešiškai nusiteikusių elementų” ieškojimas ir demaskavimas patapo jo gyvenimo būdu; tik seniaus šitas aktyvistas šaukdavo visaliaudiniuose gegužės-spalio minėjimuose”URA” TSKP lozungams ir komunizmo statyboms, a dabar mažumų paraduose klykia „BRAVO” kapitalizmui,globalizmui,genderizmui,genitalinėms laisvėms;nepersistenk pupuliuk,mūsų klimatas yr atšiaurus, nedraugiškas intymioms grožybėms – stropiai besirūpindamas šio tinklalapio reitingu, gali pakenkti asmeniniam „bravo”,jokiam autoservise nebepakelsi//////////////////////////////////////////////////

tik pamanykit

KAS KUOM KVEP, TAS TUOMIR KITĄ TEP:
„tik seniaus šitas aktyvistas šaukdavo visaliaudiniuose gegužės-spalio minėjimuose”URA” TSKP lozungams ir komunizmo statyboms, a dabar mažumų paraduose klykia “BRAVO” kapitalizmui,globalizmui,genderizmui,genitalinėms laisvėms;nepersistenk pupuliuk,mūsų klimatas yr atšiaurus, nedraugiškas intymioms grožybėms – stropiai besirūpindamas šio tinklalapio reitingu, gali pakenkti asmeniniam “bravo”,jokiam autoservise nebepakelsi”
🙂
užeik į rumafia.com, ten rasi savųjų dosje:)

ruta

Kad tokiu ‘radikalu’ , kaip Autorius butu daugiau , ziurek sugebetume atmerkti akis didesnei dalei bukiu ir prisitaikeliu , Lietuvoje .Kai Lietuva pirmauja ES pagal korupcija , labai blogai , bet kad jau pirmaujame ES pagal VAIKU skurda ir mirtinguma .Jo , autoritarineje valstybeje , galima nutyleti daug ka , ipac , kai ‘zinias ‘ skelbia valdzios grantus gaunantys ‘delfi ‘ , komsomolke ir kiti valdzios intertesu patarnautojai .Kad problema isspresti , ja reikia ivardinti . Nuo tuo , kad valdzios propagandonŪi , sauks – chalva , chalva , eiliniams pilieciams gyventi nebus saldziau . Vietoje jaunu seimu su vaikais programu sukurimo , tukstanciai , / o per metus teiseju pensijom 5,7milijono / ir taip neskurstanciu , prokuroru , teiseju… Skaityti daugiau »

Antanas.. - Autoriui

O kai nusižudo kunigas ar kas nors rimtai tirial kodėl jis nusižudė? Netgi prie garsaus nužudyto kun. Ričardo niekas iš bažnyčios vadovų nepriėjo atpažinti? Ir buvo ramiai palaidotas kaip neatpažintas, skleidžiant melus. Kunigas gerai žino ką reiškia savižudybė, kad nelaidos su bažnytinėmis apeigomis, kad dideli išgyvemimai tėvams dėl to, draugams. Tada, kodėl netiriama kokios PRIEŽASTYS privedė prie savižudybės? Kadangi jau dažnas atvejis? Ar pasakymas tokos nesamonės, kad jis sirgo depresija, (gali tikrai sirdti) o prokuroro patvirtinimas, kad jis turėjo leidimą ginklui? Nuo kada tokiems ligoniams duodamas leidimas ginklui? Jūs man atskysite, kad turint leidimą, galima vėliau susirgti? Bet ką sako įstatymas? Policija per medicinos įstaigas turi teisę tikrinti sveikatos stovį, laikančiųjų ginklus? Kas nepanaikino leidimo šiam kunigui? Ar tikrai jis… Skaityti daugiau »

pritariu rutai

kad tokių radikalų būtų daugiau, galgi ir Lietuva pabustų iš letargo.

Man

tie ultra radikalai kelia siaubą.Pritariu tiems kas supranta kad jie pilnai gali sunaikinti Lietuvos valstybę.Ir aš maniau kad tik keli tokie radikalų portalai Lietuvoj ir tikrai siaubas matyti kiek jų yra daug.

Manei/iui

Na, ale tai kad melagėlė/is esi – rašai kad tau „radikalai” kelia siaubą. Vansi, turi fobiją.
Tai ko tuomet čia tupi ir rašinėji?
Vat, aš, pavyzdžiui turiu alergiją lietrydžiui.
Niekada ten nesilankau, neskaitau, nekomentuoju ten.
Nesikankink ir tu.

Antanas - Tomui V.

Kadangi parašote ir religine tema ir pas „sorosininkus” apsilankote, tad vienas pavyzdys iš tokio blaškymosi ir laukimo gero rezultato? Paskirtas į naują parapiją kunigas aiškina vyskupui, kad juo visi patenkinti, kad jam labai gerai toje parapijoje. Vyskupas atsakė, kad blogai. Negali blogiems būti geras ir nebūsi tokiu. Geriems, būsi geras. Paskaityki Šv.Raštą. „Jei nesi nei šaltas, nei karštas o drungnas, tai tokį reikia išspjauti.” Kovoje už gėrį nėra vidurio pergalės. Arba, arba.

LR pilietis

Aš nesuprantu žmonės, kodėl tylite? Nejau nematote kaip Polikarpovnos laikais susiaurėjo politinis diskursas? Juk visi kas nesutinka su vyr.lt. boba a priori yra paskelbti „Rusijos agentais”. Čia ne mokslininkai, čia lietuviški chunveibinai. Šita masinė rusofobija skatinama prezidentės jau kainaivo Lietuvai labai ir labai daug, Šiaulių durniai pasidavę masinei isterijai net neleido kurtis įmonėms kurios būtų suteikusio darbo vietų. Vyksta kitaminčių pjudimas, šis sąrašas – to įrodymas. Tad nenustebkite jei kai kurie blogeriai pradės dingti.

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top