Tomas Viluckas. Tiesioginiai merų rinkimai yra žingsnis į priekį

„Vakarinė Palanga“

„Tiesioginiai merų rinkimai – žingsnis link stipresnės demokratijos“, – sako palangiškis politikos apžvalgininkas Tomas Viluckas. „Pirmiausia, tiesioginiai merų rinkimai yra tiesioginės demokratijos apraiška. Patys piliečiai, miestų gyventojai – be partinių susitarimų – gali deleguoti kandidatą į merus. Ir tai yra didelis pranašumas, nes rinkėjai aiškiai žinos, ką kuris kandidatas žada ir kaip tuos pažadus tesi. Naujasis meras taps tiesiogiai atsakingas ir atskaitingas rinkėjams. Iki šiol miestų tarybose susiformuodavo koalicijos ir išsikeldavo kompromisinę figūrą, bet pasikeitus partinei situacijai meras būdavo pakeičiamas. Palangoje turėjome įvairių situacijų. Mūsų mieste buvo periodas, kai merai keitėsi gana dažnai: pavyzdžiui, Remigijus Alvydas Kirstukas, Vytautas Stalmokas. Per itin trumpą laikotarpį meras negali įgyvendinti savo vizijos – tam reikia laiko“.

Kita vertus, T. Vilucko nuomone, merui turėtų būti suteikta daugiau funkcijų. „Jam reikia platesnių galių. Manau, kad tokie postai, kaip Savivaldybės administracijos direktoriaus, visai nebereikalingi – tai, ką iki šiol atlieka direktoriai, galėtų ir turėtų vykdyti merai, – savo požiūriu dalijosi politikos apžvalgininkas. – Todėl partijos, siūlydamos kandidatus, turi parinkti tokią figūrą, kuri pajėgtų atlikti tokias funkcijas. Nebegalime rinkti tik politikų, kurie gražiai kalba ir siūlo pramogas. Kalbame apie savivaldą ir jos vadovą, kuriam reikia atitinkamų savybių. Savivaldos politikoje partinė ideologija nebeturi prasmės, ir taip nebeatsitiks, kad vieną dieną meras, atėjęs į Tarybos posėdį, pamato, jog nebeturi savo daugumos ir praranda postą. Tad tiesioginiai merų rinkimai yra žingsnis link tam tikro stabilumo“.

Tačiau šioje naujojoje tvarkoje palangiškiui yra neaiškumų. „Pavyzdžiui, kas bus, jei meras susikompromituos? Iki tol ši problema buvo sprendžiama labai paprastai – klausimas eina į Tarybą ir po balsavimo meras bus atšaukiamas. O kaip bus tuo atveju, kai Savivaldybės vadovą išrinks gyventojai?“ – svarstė laikraščio pašnekovas.

Tačiau šių, kitokių, savivaldos rinkimų privalumas, pasak T. Vilucko, – galimybė išrinkti stiprų lyderį. „Jo figūra bus stipri, nes žmonės jį išsirinks, o Taryba privalės su juo dirbti ir su juo derinti. Žinoma, tokie rinkimai merui suteiks didesnę atsakomybę. Tad tai pozityvus žingsnis didesnės demokratijos link“.

Šaltinis: viluckas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Atstovaujamoji demokratija jokių žingsnių neturi, nes ji yra invalidė

Kritikas Pikčiurna

Tiesioginės demokratijos triumfu virs tai, kad piliečiai merais išsirinks tyrus ir nekaltus avinėlius, įmestus į partinių vilkų tarybas… Pasakos pabaigą žinome gerai.
Demokratija įsigali ir tarnauja tik tai tiems, kas sugeba suburti daugumą.
Vadovai juk nekalti – visada kalta aplinka.
Tai Jūs, brangūs bendrapiliečiai…

Beta

Rinkite gražų. Nes kitokių funkcijų, apart reprezentacines, meras neturės. Be partinių pritarimo nei žingsnio. Pasiskaitykite įstatymą. Apie viską pagalvota. 😉

Į merus

turi būti išrinkti tik nepartiniai, kurie galėtų paleisti sąrašinius tarybos narius, kitaqip bus dar didesnis bardakas. Aš, asmeniškai, brauksiu visus sarašinius ar tai į savivaldybę ar į seimą. Sarašiniai tai tik rankų kilnotojai paklusnūs partiniam bosui. Sarašiniai ir nuvarė Lietuvą prie bankroto.

genocidas

kol tauta neisvaikys beprociu tol nieko nebus

Taigi Kritikas Pikčiurna

Rinkimai nepriskiriami tiesioginei demokratijai, rinkimai priskiriami atstovaujamai demokratijai.

Taigi Kritikas Pikčiurna

Suklydau, rinkimai net nepriskiriami demokratijai, nes rinkimai būna ir diktatūrose.

Taigi tam Į merus

Nuvarys ir nesąrašiniai, iliuzija, kad rinkimų sistemos pakeitimas ką nors keičia.

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top