Tomasz Sakiewicz. Lenkijos rinkimai ir nauja pasaulio tvarka

laikmetis.lt

Lenkijos politinį kraštovaizdį keičia ne tik vidaus sprendimai, bet ir seisminiai pokyčiai pasaulio geopolitikoje, rašo Lenkijos konservatyvaus dienraščio „Gazeta Polska” vyriausiasis redaktorius Tomaszas Sakiewiczius.

Nepaisant to, kad Lenkijos rinkimų rezultatai nėra palankūs valdančiosios konservatorių koalicijos suformavimui, patriotinis blokas trečią kartą iš eilės laimėjo daugiausiai balsų parlamento rinkimuose, jau laimėjęs dvejus prezidento rinkimus iš eilės.

Kelios klaidos, kurių valdančioji partija „Įstatymas ir teisingumas” (PiS) galbūt iki galo nepripažįsta, turėjo įtakos šiek tiek nuviliančiam pasirodymui parlamento rinkimuose. Visų pirma, smulkiųjų gamintojų, kurie turi savo verslą, parama, ypač dėl sunkios mokesčių politikos.

Nepaisant to, PiS įdiegė moderniausią pastarųjų dešimtmečių valstybės vystymosi modelį, kuris lėmė spartų ir stabilų ekonomikos augimą, pastebimai mažinantį skurdą ir didinantį daugumos visuomenės narių gerovę. Šis modelis turėtų tapti įkvėpimo šaltiniu kitoms šalims, net ir toms, kurių vyriausybės jį kritikavo.

Vis dėlto rinkimų rezultatai nebūtų buvę tokie patys be išorės kišimosi. Milijonai žmonių buvo uždaryti žiniasklaidos burbuluose, sukūrusiuose dirbtinį informacinį pasaulį, į kurį realybė beveik neįsiskverbė.

Tokios įtakos be išorinės paramos nebūtų galėjusi daryti jokia žiniasklaidos sistema. PiS atsidūrė pasaulinės geopolitikos tektoninio lūžio linijoje, kuri sutapo su pavojingiausiu rinkimų momentu.

Prasidėjus karui Ukrainoje, atrodė, kad Lenkija taps geopolitinių pokyčių tęsėja. Rusija diskreditavo save žiauriu karu ir karinėmis nesėkmėmis, o Lenkijos, kaip pagrindinės veikėjos už fronto linijos, vaidmuo pateko į tarptautinių laikraščių antraštes ir skatino teigiamus ryšius su visuomene. Tai pakenkė tradicinei Vokietijos politikai padalyti įtakos zonas tarp Vokietijos ir Rusijos.

Tai pakenkė tradicinei Vokietijos politikai padalyti įtakos zonas tarp Vokietijos ir Rusijos

Tačiau praėjus pusantrų metų Ukraina karo nelaimėjo, o Rusija jo nepralaimėjo. Vokietija pradėjo pertvarkyti savo Rytų politiką ir nebrangiai nusipirko vaidmenį – dabar ji yra pagrindinė veikėja Ukrainoje.

Tai rodo dalinį Vokietijos ir Rusijos susitaikymą, bent jau su dabartine Vokietijos administracija, sukuriant labai pavojingą situaciją Ukrainos egzistencijai ir nepriklausomybei, o galiausiai – nepalankią situaciją JAV. Šis poslinkis neabejotinai yra Maskvos pergalė, silpninanti Vakarų ryžtą sulaikyti Rusijos imperializmą.

Visa tai reiškia dar vieną pasaulinės geopolitikos pokytį, įvykusį per rinkimų kampaniją Lenkijoje. Lenkijos nepriklausomybės šalininkų politinė stovykla atsidūrė apsuptyje. Tokia padėtis yra laikina, nes Jungtinės Valstijos negali taikstytis su tuo, kad yra išstumiamos iš Vidurio Europos.

Jei tai tęstųsi, tai galėtų lemti dar žalingesnį scenarijų, galintį baigtis Rusijos puolimu prieš susilpnėjusį rytinį NATO flangą, kuriam kenkia Europos kariuomenės koncepcija. Tikimasi, kad JAV politika pasikeis po kitų metų prezidento rinkimų Amerikoje.

ŠaltinisREMIX NEWS

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
blue yellow zov marinie

..nesupratau lenku furu nepraleidimo i Ukraina.Daba fricai neisileidzia lenku furu,pasieny 40km eile……kam ir kodel….nesuprantu.

Aronas

Tai lenkai, blokuoja kelius kad ukrainiečiai neatimtų jų darbo, gina savo interesus, geltonai mėlynas marinos šauksmas matyt apsimeta, kad nesupranta

blue yellow zov marinie

…aaronai,is kokiu biblijiniu laiku cia atsirabzdinai……ar seniai tave kristutis nuswitino,kad tokia nezemiska ismintim taskaisi…

Jules

O kokia tradicinė lietuvių prapiesorių politika – būti amžinai Rusijos arba Lenkijos įtakos zonoje. P.S. Pasidalijimas įtakos zonomis nereiškia karo. Dabar mes kokioje įtakos zonoje? Kreipiuosi į žmones be išsilavinimo, į tuos, kuriems uždrausta gintis.

reg

mes kolkas satanistų įtakos zonoje…

Paul Casimir

Nesąmonė. Ne zonose reikia būti, o veikti geriausiais Lietuvos interesais. To nebus, nes neturime savarankiško (suverenaus) elito – visas iškilęs paviršiun sluoksnis aptarnauja užsienio galios centrus. Eilinis čiabuvis per minkštas, balsuoja pagal televizorių. Verti to, ko nusipelnė, butaforinė valstybė.

Paskutinį kartą redagavo 3 mėnesių prieš Paul Casimir
Veleris

РУССКАЯ ОППОЗИЦИЯ: СВИСТУНЫ ЗАПАДНОГО СОЦИАЛИЗМА –28 11 2023
https://www.youtube.com/watch?v=yXpibFjj2uU&t=11s

Puikūs laikai buvo

Pamenu, kada Romualdas Visokavičius buvo jaunesnis ir vadovavo Lietuvos bankui, tai taip “patvarkydavo” darbo kabinete ant stalo Hermio banko valdytoją Nadieždą Novickienę, jog šiai tik galva kretėdavo…Smagu kažkaip…

blue yellow zov marinie

…nu,gal ir juokyyyyyynga…

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top