„Transperancy International“ Lietuvos skyriaus vadovas: partijos veikia kaip verslas

Žinių radijas

„Transperancy International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas tikina, kad Lietuvoje, vykdant įvairius projektus ir iniciatyvas, kurie reikalauja didelių lėšų, trūksta atskaitingumo bei visuomenės įsitraukimo į vykstančius procesus. Jo teigimu, viešajame sektoriuje dažnai yra jaučiamas politikų spaudimas.

„Akivaizdu, kad valstybės tarnautojai labai dažnai patiria politikų spaudimą. Politikams patiems ar jų partijoms siekiant konkrečios naudos, akivaizdu, kad yra labai daug lobistų, žmonių, kurie bando daryti įtaką sprendimams. Nuo to mes nukenčiame dar labiau. Todėl, kai kalbame apie kokius nors didesnius projektus, statybas, didelę iniciatyvą, kuri kainuoja daug pinigų, to atskaitingumo irgi reikia. Jis turi būti suprantamas ir paprastas. Žmonės turi būti įtraukiami į tų sprendimų priėmimą“, – „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ sako S. Muravjovas.

Pašnekovas teigia, kad neretai Lietuvoje politinės partijos veikia kaip verslo organizacijos. Kad situacija šalyje keistųsi, reikia įgalinti lobistinės veiklos įstatymą.

„Nėra jokia naujiena, kad politinės partijos Lietuvoje dažnai veikia verslo principu ir, visų pirma, siekia naudos sau. Ministerijos dalinamos pagal tai, kiek pinigų galėjo išdalinti kitiems. Būtent todėl reikia geriau valdyti interesų konfliktus, padaryti taip, kad lobistinės veiklos įstatymas galų gale veiktų.“

Visuomenės vaidmuo – kovoje su korupcija, S. Muravjovo teigimu, taip pat labai svarbus. Specialistas tikina, kad korupcijos veiklos pranešėjai turi jaustis saugiai ir nebijoti pranešti apie atitinkamus atvejus.

„Mano akimis, mes pamirštame, kad Lietuvoje žmonės bijo įsitraukti į kovą su korupcija. Jie mano, kad jie gali nukentėti labiausiai. Mano įsitikinimu, kol mes neįtrauksime pilietinės visuomenės, mūsų žmonių, į šitą pokalbį, kalbėti apie tai, kad pasieksime lūžį, sudėtinga.“

„Dėl to ir reikia priimti pranešėjo apsaugos įstatymą, padaryti taip, kad pranešantis apie korupciją jaustųsi saugiau, o politikai pagaliau pradėtų rodyti gerąjį pavyzdį.“

Parengė Laura Bagdžiūnaitė

Visą laidos įrašą klausykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top