TS-LKD frakcija klausia VRK: kas suteikė teisę tretiesiems asmenims perduoti neviešus duomenis?

Seimo TS-LKD frakcijos viešųjų ryšių grupė išplatino tokį trijų frakcijos narių – Stasio Šedbaro, Arvydo Anušausko ir Dainiaus Kreivio – spaudos pranešimą. Tiesos.lt skelbia jį be komentarų.

* * *

2014 m. sausio 9 d.

Prašo paaiškinti, kas suteikė teisę tretiesiems asmenims perduoti neviešus duomenis

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priėmė sprendimą leisti referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams iniciatyvinei grupei per 15 dienų pašalinti neesminiais pripažintus parašų rinkimo trūkumus. Referendumo iniciatoriams pradėjus šalinti trūkumus, žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad VRK suteikė referendumo iniciatoriams patikslintus pasirašiusių asmenų duomenis, gautus iš Gyventojų registro tarnybos, tokiu būdu atskleisdama tretiesiems asmenims neviešus duomenis ir pažeisdama Lietuvos Respublikos Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatas.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Stasys Šedbaras, Arvydas Anušauskas ir Dainius Kreivys kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininką Zenoną Vaigauską, prašydami pateikti informaciją, kokiu teisiniu pagrindu VRK pateikė referendumo iniciatyvinės grupės nariams iš Gyventojų registro tarnybos gautus minėtus neviešus duomenis.

„Taip pat prašytume informuoti, kokiais principais ir metodais remiantis VRK vertins referendumo iniciatorių atliktų neesminių trūkumų šalinimo įrašus“, – rašoma kreipimesi.

Primename, kad tame pačiame VRK sprendime nurodoma, kad neesminiais ir taisytinais pažeidimais laikytini įrašai, kai pasirašiusiojo pavardė ir vardas neįskaitomi (1434), kai dokumento numeris netinkamas ar nėra nurodytas (2417), kai nurodyta nepilna gimimo data ar jos nėra (587), taip pat kai gyvenamoji vieta nenurodyta ar netinkamai nurodyta (5114) ir kai pasirašyta už neįgalų asmenį (929).

Seimo TS-LKD frakcijos
Viešųjų ryšių grupė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top