TS-LKD partijos sąsajos su „MG BALTIC“

Share

Nacionalinis susivienijimas pažvelgė į MG Baltic bylos medžiagą ir surinko ten pateiktus faktus apie esamas politines partijas. Atskirai apie kiekvieną pateiktus faktus ir paskelbsime dalimis artimiausiu laiku. Pradedame nuo įtakingiausios, vyriausybei vadovaujančios TS-LKD.

Taip pat atkreipiam dėmesį, kad Nacionalinis susivienijimas kreipėsi į TS-LKD partiją, siūlydamas pateikti atsakomąją nuomonę į šį pateikiamą tekstą, tačiau per nustatytą terminą atsakomosios nuomonės nebuvo sulaukta. Rinkimu laikotarpiu tai padaryti buvo ne tik padoru, bet ir privaloma.

Nuosprendžio pastraipos Nr. 38

Užfiksuotos faktinės aplinkybės:

Šias aplinkybes patvirtina ir išteisintojo R. K. pirmosios instancijos teismui nurodyti duomenys, kad UAB koncernas „MG Baltic“ 2006–2011 metais politinėms partijoms paaukojo: politinei partijai Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 102 000 eurų, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui – 86 300 eurų, Lietuvos socialdemokratų politinei partijai – 34 300 eurų, partijai „Tvarka ir teisingumas“ – 11 600 eurų, Liberalų ir centro sąjungai –22 500 eurų, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungai (šiuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) – 7 200 eurų.

Komentaras: šioje nuosprendžio vietoje yra išvardintos oficialios koncerno MG Baltic partijoms suteiktos aukos, kai juridinių asmenų aukos politinėms partijoms dar buvo leistinos ir legalios. Iš šių duomenų matyti, jog būtent TS-LKD partijai koncernas tuo metu jautė didžiausią prielankumą bei rodė didžiausią dėmesį iš absoliučiai visų tuo metu veikusių politinių jėgų, kadangi būtent TS-LKD partijai buvo suteiktos didžiausios koncerno aukų sumos.

Nuosprendžio pastraipos Nr. 41

Užfiksuotos faktinės aplinkybės:

Bylos duomenys patvirtina, kad R. K. buvo susitikęs ir su kitais Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariais – Seimo nariu M. A. bei partijos prezidiumo ir tarybos nariu L. A. Apklaustas liudytoju M. A. parodė, kad jį su R. K. 2014 m. supažindino R. R. Nuo to laiko jis su R. K. buvo susitikęs gal 7–8 kartus, aptardavo Lietuvoje vykstančius politinius procesus, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų bei kitų partijų vidaus reikalus. Liudytojas patvirtino, kad byloje nagrinėjamų įvykių metu su R. K. buvo susitikęs ir 2015 m. lapkričio bei 2016 m. kovo mėnesiais. Anot M. A., pastarojo susitikimo metu jis R. K. užsiminė, kad kreipsis į jį kaip privatų asmenį dėl paramos 2016 m. vyksiančiuose Seimo rinkimuose. Nors jie konkrečios sumos ir tokios paramos būdo neaptarė, tačiau R. K. požiūris į tai buvo teigiamas.

Komentaras: iš šių nuosprendyje užfiksuotų faktinių aplinkybių matyti, jog R. Kurlianskis nuolat susitikinėjo ir su įtakingu TS-LKD politiku Mantu Adomėnu (inicialai M. A.). Pats M. Adomėnas, duodamas parodymus teisme, nurodė, jog per kiek daugiau nei metus laiko nuo pažinties su R. Kurlianskiu, jis su juo buvo susitikęs 7–8 kartus. Žinant, kad tiek M. Adomėnas, tiek R. Kurlianskis buvo užimti žmonės, akivaizdu, kad šiam tarpusavio ryšiui palaikyti jie abu skyrė labai didelį dėmesį. Be to, kas yra ypač svarbu, M. Adomėnas, duodamas parodymus ikiteisminio tyrimo metu, kuomet dar nežinojo, kokius jo ir R. Kurlianskio pokalbius yra užfiksavusios ikiteisminio tyrimo institucijos, pats pripažino, kad pokalbių metu siekė R. Kurlianskio finansinės paramos per ateinančius rinkimus, o R. Kurlianskis į tai žiūrėjo palankiai. Papildomai pažymėtina, kad, šioms aplinkybėms išaiškėjus, TS-LKD, akivaizdžiai „dėl akių“, pašalino M. Adomėną iš partijos, tačiau vėliau jį padarė užsienio reikalų viceministru – partijos pirmininko G. Landsbergio dešiniąja ranka Užsienio reikalų ministerijoje.

Su pilnu teksto turiniu susipažinti galite ČIA.

Politinė reklama

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top