Tūkstančiai lenkų protestuoja prieš vyriausybę

Šeštadienį Varšuvoje apie 10 tūkst. žmonių susirinko ginti šalies Konstitucinio Teismo. Tai įvyko todėl, kad Lenkijos kairiųjų liberalų vyriausybė planuoja išvalyti teismą, pašalindama kelis teisėjus, išrinktus ankstesnės daugumos parlamente.

Neseniai naujoji kairiųjų liberalų vyriausybė Lenkijoje, vadovaujama buvusio ES lyderio Donaldo Tusko, nusprendė išvalyti konservatorius iš valstybės tarnybų.

Naujoji vyriausybė ėmėsi ir teismų sistemos, kuri taip pat yra valoma. Pasak naujosios vyriausybės, Lenkijos Konstitucinis Teismas, valstybės institucija, tikrinanti, ar šalies įstatymai atitinka konstituciją, ir galinti pripažinti įstatymus negaliojančiais, neturi pakankamo legitimumo veikti taip, kaip jis veikia dabar.

Teismo narius skiria Seimo parlamentas, kuriame konservatyvioji Įstatymo ir teisingumo (PiS) partija yra didžiausia partija. Teisingumo ministras Adamas Bodnaras (Adam Bodnar) neseniai pareiškė, jog teismas turi būti pertvarkytas iš naujo, kad būtų atkurtas jo legitimumas.

– Visam Konstituciniam Teismui trūksta tinkamo legitimumo. Todėl ketiname sukurti naują konstitucinį teismą nuo nulio ir negalime to padaryti nepakeitę konstitucijos”, – sakė Bodnaras agentūrai Reuters.

Šeštadienį partijos Įstatymas ir teisingumas šalininkai susirinko prie Konstitucinio Teismo, kad išreikštų nepasitenkinimą naujosios vyriausybės planais. Protestuotojai reikalavo, kad Ministras Pirmininkas Donaldas Tuskas nedelsiant sustabdytų valymą.

Melas kaip duona kasdieninė

Renginyje kalbėjęs PiS lyderis Jaroslavas Kačinskis (Jaroslaw Kaczyński) sakė, kad šiandieniniams lyderiams melas yra kasdieninė duona.

– Netikėkite jų melu, kad mes į Konstitucinį Teismą paskyrėme teisėjus, kurie bus mums lojalūs. Tai melas, kaip ir tas, kad Lenkija yra diktatūra. Demokratija grindžiama tuo, kad esame piliečiai, o ne pavaldiniai.

Šaltinis: samnytt.se

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nu

blet, jau tie lenkai, kokie nagli, gauna didžiausią paramą jevropoj, bet protestuoja?!

blue yellow zov marinie

…ar imanoma isivaizduot,kad musuose zmogai mitingais stotu gint kt…….

Paulius

Jei toks būtų, tai gal ir įmanoma

blue yellow zov marinie

…ta ir mintyju..

stasys

va kas būna kai kaldra nepasidalinama .😉

Tikrai

Taip, panašu kai ,koks landsbergiukas ir Šimonytė tampytų kaldrą,nepasidalytų prezidentine kaldra norėdami sėstis į prezidento krasę ir vatine kaldra iškilmingai apsigaubti.

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top