Tvarka vaikų skausmo kaina: šiurpinantys suomių vaikosaugos veiksmai

Nufilmuotas smurtinis mažamečių dvynukų poėmis iš suomių šeimos jau kelios dienos šiurpina pasaulio interneto naršytojus.

Paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip šių metų sausio 4 dieną Oulu mieste vaikų rūpybos institucijų prašymu policija iš suomių šeimos atima dvynukus berniukus.

Kaip skelbiama stara.fi portale, Kurhelų šeima vaikų teisių gynėjų nemalonėn pateko birželį, kai anonimas paskundė, jog vaikai – šeimoje auga ir daugiau vaikų – patiria tėvo smurtą: yra mušami, spardomi, net mėtomi į sieną. Kol vyko tyrimas, dvyniai broliukai buvo apgyvendinti pas globėjus.

Ir nors kaltinimai nepasitvirtino ir teismas pripažino, kad toliau jiems gyventi atskirai nuo tėvų nebėra prasmės, grąžinti vaikus tėvams neskubama. Neiškentę broliukai pabėgo nuo globėjų ir grįžo į šeimą. Tada ir įvyko įraše nufilmuota jėgos panaudojimo prieš vaikus scena – policijos padedami vaiko teisių apsaugos valdininkai išsivežė klykiančius ir besipriešinančius vaikus.

Patys vaikai savo pabėgimo motyvus aiškino tuo, kad buvo nutarta nebeleisti jiems susitikti su savo šeima – mat tokie apsilankymai juos „dar labiau žeidžia“.

Valdžios smurtą patiriančių suomių vaikų klyksmas Lietuvoje primena klaikų Deimantės Kedytė riksmą. Vis dėlto esama esminio skirtumo: dvynukų tėvai ir Suomijos piliečiai žino, kur valdžios pareigūnai išvežė ir apgyvendino iš šeimos atimtus vaikus, o kur šiandien yra 2012-ųjų gegužės 17-ąją „valstybės paslaptimi“ paversta Garliavos mergaitė nežino net ją užauginę seneliai. 

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top