Tviteris Europos Sąjungoje bus uždraustas, jei nepaklus naujoms taisyklėms, įspėja prancūzų ministras

Žanas Noelis Baro (Jean-Noël Barrot) nurodė Ilonui Maskui (Elon Musk), kad iki rugpjūčio jis turi užtikrinti, kad Tviteris tinkamai stabdys tai, ką ES laiko dezinformacija platformoje.

Pirmadienį Prancūzijos skaitmeninių reikalų ministras Žanas Noelis Baro įspėjo, kad Tviteris Europos Sąjungoje bus uždraustas, jei atsisakys laikytis bloko „savanoriško“ praktikos kodekso dėl dezinformacijos internete.

Pasak ES vidaus rinkos komisaro Tjeri Bretono (Thierry Breton), praėjusią savaitę JAV socialinės žiniasklaidos milžinas pasitraukė iš susitarimo. Komisaras sakė, kad Tviteris gali „bėgti, bet negali pasislėpti“ nuo Europos Sąjungos teisės aktų, kuriais reikalaujama, kad socialinės žiniasklaidos platformos aktyviau kovotų su „neapykantos kalba“ ir dezinformacija.

Nuo rugpjūčio 25 d. pagal bloko Skaitmeninių paslaugų įstatymą visos socialinės žiniasklaidos svetainės, turinčios daugiau kaip 45 mln. aktyvių naudotojų visoje Europos Sąjungoje, todėl vadinamos labai didelėmis interneto platformomis, privalės laikytis naujų taisyklių.

Kalbėdamas radijo tinklui France Info Baro patarė JAV milijardieriui Ilonui Mskui, kuris praėjusių metų spalį įsigijo Tviterį, užtikrinti, kad svetainė atitiktų ES reglamentus, antraip jam gali būti uždrausta veikti ES teritorijoje.

„Tikiuosi, kad iki rugpjūčio 25 d. Tviteris sutiks laikytis naujų Europos taisyklių, kurias priėmėme, nes priešingu atveju jis nebus laukiamas Europoje,“ – klausytojams sakė Prancūzijos skaitmeninių technologijų ministras.

Daugelis žodžio laisvės šalininkų tvirtina, kad tai, jog Tviterį perėmė Ilonas Maskas, buvo demokratijos ir atviro viešojo diskurso pergalė. JAV technologijų magnatas įgyvendino keletą priemonių, kuriomis siekiama kovoti su pastebimu cenzūros plitimu keliose kitose socialinės žiniasklaidos svetainėse, įskaitant mažesnį moderavimą, anksčiau sustabdytų ar neinformuojant nerodomų paskyrų atkūrimą ir turinio kūrėjams skirtos svetainės veikimo pertvarkymą, įvedant prenumeratą ir leidžiant naudotojams įsigyti patikrintus mėlynus čekius.

Kritikai mano, kad svetainė ėmė atlaidžiau vertinti neapykantos kalbą ir paskatino aplinkos toksiškumą, tačiau šį teiginį Maskas visiškai paneigė praėjusį mėnesį duodamas interviu BBC korespondentui Džeimsui Kleitonui (James Clayton). Atsakydamas į teiginį, kad platformoje padaugėjo neapykantą kurstančio turinio, Maskas paprašė pateikti bent vieną neapykantos kalbos pavyzdį, tačiau Kleitonas negalėjo jo pateikti.

„Pone, sakau, kad jūs nežinote, apie ką kalbate,“ – BBC žurnalistui sakė Maskas. Jūs negalite pateikti man nė vieno neapykantos kupino turinio pavyzdžio, nei vienos Tviterio žinutės. Ir vis dėlto tvirtinote, kad neapykantos kupino turinio yra daug. Tai netiesa, jūs tiesiog melavote,“ – pridūrė jis.

Savanoriškas praktikos kodeksas, kurį sutiko pasirašyti dauguma didžiųjų socialinės žiniasklaidos platformų, laikomas privalomo Skaitmeninių paslaugų įstatymo, įdiegiamo rugpjūčio mėn., pirmtaku. Įsigaliojus teisės aktui, platformoms, pažeidusioms jame numatytas priemones, Europos Komisija gali skirti baudą, siekiančią iki 6 proc. jų metinių pajamų.

Šaltinis: Remix News

4 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top