Pensijų sistemų ekspertas profesorius Berndas Rafelhiušenas (Bernd Raffelhüschen) išanalizavo, kiek šaliai kainuoja imigracija į Vokietiją, ir šie skaičiai yra astronominiai – apskaičiuota, kad per visą gyvenimo ciklą tai kainuos 6000 mlrd. eurų.
Berndas Rafelhiušenas konstatuoja, kad imigracija neišgelbės Vokietijos ekonomikos, pensijų ar socialinės sistemos, o greičiau paveiks priešingai. Jis nagrinėjo įmokų ir sąnaudų skirtumą iš gyvenimo ciklo perspektyvos ir nustatė, kad imigrantai kainuoja daugiau, o prisideda mažiau.
Vokietijoje visuomenė sensta, ir joje mažėja darbo jėgos. Rafelhiušeno duomenimis, atotrūkis tarp viešųjų pajamų ir gyvenimo ciklo išlaidų yra beveik 500% BVP. Jei nebūtų imigracijos, šis atotrūkis būtų 350% BVP. Skirtumas sudaro beveik 6 000 milijardų eurų.
Apskritai imigracija Vokietijai iki šiol kainavo milžiniškus 5,8 milijardų eurų, o jei imigracija tęsis tokiu pačiu tempu, manoma, kad atotrūkis išaugs iki 19,2 milijardų eurų (13,4 milijardų eurų be imigracijos).
– Tokia yra dabartinė imigracijos kaina mūsų sistemai, – sakė Rafelhiušenas laikraščiui Bild.
Imigracija mažina gerovę
Imigrantams reikia vidutiniškai šešerių metų, kad integruotųsi į Vokietijos darbo rinką ir įgytų teisę joje dirbti, ir per tą laiką jie mažai moka socialinio draudimo sistemai. Tačiau net ir po to imigrantai uždirba gerokai mažiau nei jų kolegos vokiečiai ir socialinei sistemai moka mažiau mokesčių bei įmokų.
Kita išvada yra ta, kad ateityje Vokietija neturės lėšų būti tokia gerovės valstybe, kokia ji yra dabar.
Šaltinis: samnytt.se