Tyrimas: JAV gyventojai vis palankiau vertina marksizmo idėjas

laikmetis.lt

JAV atliktas tyrimas parodė, kad Amerikos gyventojų, ypač jaunimo tarpe, sparčiai plinta pritarimas marksistinėms idėjoms.

Kultūros tyrimų centras Arizonos krikščioniškajame universitete paskelbė atlikto tyrimo rezultatus, kuriame buvo apklausti 2 tūkst. įvairioms visuomenės grupėms ir amžiaus kategorijoms priklausantys asmenys. Daugiau nei trečdalis palaiko marksistinę interpretaciją, įskaitant požiūrį į Dievą arba rases.

Tyrimo duomenys atskleidė, kad 10 proc, apklaustųjų kasdien vadovaujasi marksistine ideologija priimdami sprendimus, nors marksizmą kaip savo pagrindinius politinius įsitikinimus nurodė tik 1 proc.

23 proc. sutiko, kad privati nuosavybė yra blogis

„Galbūt jiems net nepatinka būti vadinamais marksistais, bet didelė dalis žmonių akivaizdžiai vadovaujasi šios ideologijos principais“, – sakė tyrimą vykdęs G. Barna. Praėjusiais metais YouGOv atliktas tyrimas parodė, kad 26 proc. amerikiečių pritaria minčiai, jog „kapitalistinė sistema turėtų būtų sunaikinta vardan socialistinės gerovės“. 27 proc. Arizonos universiteto apklaustųjų sutiko su teiginiu, kad „leidžiant žmonėms turėti privačią nuosavybę, tai veda į ekonominį neteisingumą“. 23 proc. sutiko, kad privati nuosavybė yra blogis.

Vertinant kritinę rasių teoriją, kuri teigia, jog rasizmas yra pagrindinis Amerikos visuomenės bruožas, 41 proc. apklaustųjų sutiko su teiginiu: „Rasė yra naudojama baltųjų žmonių įtvirtinti savo politinį ir ekonominį dominavimą išnaudojant spalvotuosius“. Reikia pažymėti, kad būtent tokiais teiginiais praeitą vasarą rėmėsi ir „Black Lives Matter“ judėjimo lyderiai.

„Tai yra reikšmingas politinis lūžis JAV visuomenėje. Matėme šiokių tokių socializmo proveržių praeitame amžiuje, bet dabar artėja tas lūžio taškas“, – sakė Arizonos universiteto profesorė Tracy Munsil (Treisė Mansil).

Asmeninės laisvės ir privačios nuosavybės gali smarkiai mažėti

„Dabartiniai kongreso sprendimai įveda vis didesnius turto apmokestinimus. Bėgant laikui, asmeninės laisvės ir privačios nuosavybės gali smarkiai mažėti. Šioje šalyje mes esame labai optimistiški kalbant apie laisvą rinką ir nejaučiame, kad marksizmas gali įsigalėti JAV“, – sakė profesorė.

Tyrimas taip pat parodė, jog netikėjimas Dievu ir krikščioniškos moralės nesilaikymas stipriai koreliuoja su polinkiu į marksizmą, ypač tarp jaunimo. Amerikos jaunuoliai yra pagrindinė grupė, sutinkanti su teiginiais, kad Dievo nėra arba jis negali būti pažintas. Taip pat, jų teigimu, jokių moralės normų, kurios reguliuotų asmenį, nėra, abortas ir seksualinė neištikimybė šeimoje yra etiškai tinkami, o savižudybė arba eutanazija yra moraliai priimtini sprendimai.

„Manau nereikia stebėtis, kad vis daugiau žmonių, nebetikint Dievu ir nesivadovaujant Biblija, vis labiau pasitiki tuo, ką sako valdžia. Kas moraliai teisinga jie palieka valdžiai nuspręsti“, – sakė Šeimos tyrimų instituto vadovas Davidas Clossonas (Deividas Klosonas).

Šaltinis: Washington Times

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Mato 19:21-22

21 Jėzus atsakė: „Jei nori būti tobulas, eik parduok, ką turi, išdalyk vargšams, tai turėsi lobį danguje. Tuomet ateik ir sek paskui mane“. 22 Išgirdęs tuos žodžius, jaunuolis nuliūdęs pasišalino, nes turėjo daug turto.

Keista,

bet kodėl stambiausi Amerikos bankai ir banksteriai remia būtent marksistus?

Ehrmantraut

atėjo laikas ir amerikonams išgert savo beprotybės kartybių taurę.

>> Keista

Už tai, kad bankininkai ir marksistai pagal gyvenimo vertybes yra giminės: tiek vieni, tiek ir kiti myli tik turtą ir seksą, o visa kita jiems tik niekis.

Bendras vardiklis

Žydai.

Kažin ar tas

Bendras vardiklis nebus Stiklo valytuvo persikūnijimas?

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top