Ūkininkų protestas prieš ES ir Nyderlandų vyriausybės emisijos reikalavimus tęsiasi neprarasdamas energijos

Keliose Nyderlandų vietose ūkininkai naudojasi savo traktoriais, kad užblokuotų kelius prekiniams kroviniams, tačiau leidžia važiuoti žmones vežantiems automobiliams. Ilgomis vilkstinėmis jie bando paralyžiuoti šalies ekonomiką ir mėgina paveikti politikus. Protestus paskatino vyriausybės pasiūlymas iki 2030 metų sumažinti teršiančių junginių, tokį kaip azoto oksidas ir amoniakas, emisiją 50%.

Nyderlandų vyriausybė vis dar nesusitiko su ūkininkais, ir daugelis nerimauja, kad tai sukels smurtinius susirėmimus. Vyriausybė laikosi nuomonės, kad išmetamųjų azoto junginių kiekis turi būti mažinamas, kad būtų laikomasi ES rekomendacijų.

Gamtos ir azoto junginių ministrė Kristianė van der Val (Christianne van der Wal) pripažino, kad praktiškai reforma reikš didelės dalies ūkių veiklos pabaigą, rašė Yle. Ji planuoja pasiekti emisijos mažinimo tikslus per prievartinį ūkių supirkimą. Policija pastatė geležinę užtvarą aplink ministrės namus, kad neleistų ten patekti demonstrantams.

Policija ėmėsi ginklų

Trečiadienį policija iš arti apšaudė 16-metį demonstrantą traktoriuje netoli policijos užkardos Roterdame, apie ką jau rašė Samnytt. Įvykis buvo užfiksuotas vaizdo įraše. Du šūviai buvo girdimi netrukus vienas po kito. Šūviai pataikė į kabiną ir nedaug trūko, kad berniukui būtų pataikyta į galvą.

Šešiolikmetis Jouke Hospes vėliau buvo areštuotas kartu su dviem keturiasdešimties metų vyrais. Policija juos tris apkaltino mėginimu nužudyti ir tvirtino, kad jie „mėgino užvažiuoti ant policininkų ir policijos automobilio“. Vėliau kaltinimų buvo atsisakyta, ir visi trys trečiadienį buvo paleisti, kaip teigia Dutchnews.

Prieš tai aktyvistai, vadinantys save „Ūkininkų gynybos pajėgomis“ suvažiavo vilkstine į Leeuwarden miestelį, kur jie reikalavo paleisti berniuką. Vėliau Hospes sakė, kad yra „nesuvokiama“ tai, kad policija į jį šovė.

„Nuotraukos labai aiškiai rodo, kad aš nedariau nieko netinkamo. Man pasisekė, kad išgyvenau“, – sakė jis laikraščiui Gelderlander.

Žemiau pateikiamame vaizdo įraše Hopes rodo, kur pataikė policijos kulkos.

„Jouke buvo nepagrįstai įtariamas ir apkaltintas, jis praleido naktį kalėjime po to, kai nepagrįstai buvo į jį šauta. Aš tikiuosi reikšmingo žalos atlyginimo“, – sakė šeimos advokatas.

Gavo nedarbingumo lapelį po to, kai šovė į berniuką

Policininkas, kuris apšaudė šešiolikmetį, dabar, kaip teigiama, serga. Vietinės žiniasklaidos priemones ketvirtadienio vakarą pranešė, kad jis pasislėpė dėl grasinimų. Nei prokuroro tarnyba, nei policija nepatvirtino, kad taip yra iš tikrųjų.

Ankstyvą ketvirtadienio rytą policija areštavo 19 žmonių, kurie savo traktoriais tris dienas blokavo prekių paskirstymo centrinį punktą Bleijsvijke (Bleiswijk). Devyni iš jų buvo jaunesni nei 18 metų. Kelios dešimtys riaušių policininkų ištraukė juos iš transporto priemonių ir išsivežė. Kai kurie buvo tą pačią dieną paleisti. Dešimties suaugusiųjų laukia baudos dėl nepaklusimo policijos nurodymams pasišalinti. Devyni nepilnamečiai bus apklausiami esant progai vėliau, rašė AD.

Šeštadienį Nijmegeno meras davė nurodymą, kad į miestą nebūtų įleidžiami jokie ūkininkai. Tai tapo lyg iššūkiu ūkininkams, kurie greitai užpildė gatves garsinius signalus skleidžiančiais traktoriais.

Laukuose susirinko 350 traktorių, susirikiavusių į iš viršaus matomą žinutę: „Nėra ūkininkų – nėra maisto“.

Šaltinis: samnytt.se

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top