Ukraina: 5 protestuotojai žuvę, 300 sužeistų, 70 suimta (tiesioginė transliacija)

Sausio 22-ąją susirėmimuose su milicija ir spec. daliniais žuvo mažiausiai 5 protestuotojai, 300 gynėjų buvo sužeista, mažiausiai 70 jų suimta – daugeliui iš jų pagal jau įsigaliojusį naująjį įstatymą, suvaržantį susirinkimų ir žodžio laisvės teises, gresia iki 15 metų kalėjimo.

Protestuotojai stato naujas barikadas ir nuo specialiųjų pajėgų atsitveria padegtų padangų ugnies siena. Kijeve atjunginėjamas interneto ryšys ir televizija, stabdomas metro. Manoma, kad vyriausybės pajėgos šią naktį šturmuos Maidaną.

Kaip savo paskyroje „Facebook“ tinkle pranešė frakcijos UDAR liaudies deputatė Iryna Heraščenko, Ukrainos opozicijos deputatai paskelbė, kad Kijeve sudaryta Ukrainos Liaudies Rada (Narodna Rada Ukrainy). „Vieningai balsuojame už Ukrainos Liaudies Rados paskelbimą; už vietinių liaudies tarybų sudarymą; už municipalinės milicijos sudarymą; už visos Ukrainos liaudies balsavimo dėl nepasitikėjimo Janukovyčiumi ir Aukščiausiosios Rados diskreditavimą parengimą“, – parašė I.Heraščenko.

Viltis rasti išeitį derybose su oficialiąja valdžia blėsta – opozicijos lyderiai, išėję iš susitikimo su prezidentu Viktoru Janukovyčiumi, atsisakė kalbėtis su žiniasklaida. Tačiau tūkstantinei miniai Nepriklausomybės aikštėje kalbėjęs vienas opozicijos lyderių Vitalijus Klyčko pakomentavo, kad per tris valandas trukusias derybas neprieita prie jokių pozityvių sprendimų dėl opozicijos reikalavimų.

„Šiandien jie [spec. pajėgos] rengiasi išvaryti mus iš Maidano, bet mes turime padaryti viską, kad to nebūtų“. Jo pažadą „pradėti puolimą“, jei prezidentas ir rytoj vengs atsakyti į opozicijos reikalavimus, susirinkusieji sutiko pritariamais plojimais.

Kitas opozicijos lyderis, vienas iš ekspremjerės Julijos Tymošenko bendražygių, partijos „Batkivščyna“ (Tėvynė) vadovas Arsenijus Jaceniukas taip pat pareiškė, kad prezidentas turi parą, kad priimtų sprendimą „sustabdyti kraujo praliejimą“.

„Mums yra du keliai: pirmas – sustabdyti kraujo liejimą ir išsaugoti visų Maidano žmonių gyvybes. Pasirinkti šį kelią lieka 24 valandos. Jeigu bus pasirinktas ne šitas kelias, aš kalbu už save, su tokia gėda aš negyvensiu. Mes nesustosime, net jei rezultatas bus kulka galvoje“, – tęsė A.Jaceniukas.

Parengta pagal leparisien.fr ir figaro.fr.

Įvykius Kijeve galite stebėti tiesiogiai:

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top