Ukraina: kas ten vyksta? Opozicija: šturmas bus (tiesioginė transliacija; papildyta)

Kviečiame pasiklausyti radijo stoties „Laisvoji banga“ žurnalisto Audriaus Antanaičio pokalbio apie Ukrainos tautos pasirinkimą. Pokalbyje dalyvavo fotodailininkas Juozas Valiušaitis, neseniai grįžęs iš Ukrainos, Lietuvos ukrainiečių bendruomenės narys Vasil Kapkan ir Piliečių chartijos tarybos narys Gintautas Jakimavičius.

Lietuva su Audriu Antanaiciu 2013 12 09_1
Lietuva su Audriu Antanaiciu 2013 12 09_2

* * *

Pranešama, kad į Kijevo centrą telkiamos Ukrainos saugumo pajėgos – į Maidano aikštėje besirenkantys protestuotojai su nerimu laukia galimo riaušių milicijos šturmo.

Kaip news.liga.net informuoja, spaudos konferencijoje frakcijos „Batkivščina“ lyderis Arsenijus Jaceniukas pranešė, kad specialiosios paskirties būrio nariai stumia protestuotojų postus Liuteranskaja, Šelkovičnaja, Gruševskogo gatvėse ir Krepostnoj skersgatvyje prie Vyriausybės. Jo duomenimis, kol kas jėga nenaudojama.

A. Jaceniukas pabrėžė, kad Maidano pozicija nesikeičia: „Nemušame nė vieno policininko, nenaudojame jėgos, neturime ginklų, neturime jokių specialių priemonių.“ Jo nuomone, jei teisėsaugininkai naudos jėgą prieš žmones, pasekmės nenuspėjamos.

Panašią informaciją per spaudos konferenciją Nacionalinio pasipriešinimo štabe pateikia ir frakcijos „Svoboda“ lyderis Olegas Tiagnybokas: „Visu pajėgumu vyksta blokavimo postų šturmas“, informuoja newsru.ua. Jis pareiškė, kad „Kijevenergo“ darbuotojai perspėjo opoziciją, jog valdžia prieš Euromaidano šturmą ketinanti išjungti elektrą Nacionalinio pasipriešinimo štabe ir aikštėje. „Tačiau mes ruošiamės alternatyviomis priemonėmis užtikrinti mūsų palapinių miestelio egzistavimą“, – sakė politikas.

O. Tiagnyboko teigimu, šiuo metu Banko, Šelkovičnaja, Kruglouniversitetskaja ir Liuteranskaja gatvėse sutelkta daug specialiosios paskirties būrio narių. „Akivaizdu, kad vyks šturmas. Mūsų turima informacija, ten jau pasirodė specialioji technika“, – prognozavo O. Tiagnybokas.

Be to, O. Tiagnyboko turi duomenų, kad į Ukrainos teritoriją jau atvyko Rusijos specialiųjų tarnybų ir policijos atstovų. „Kilus masiniams neramumams koordinuoti veiksmus atvyko atitinkamo lygio Federalinės saugumo tarnybos (FSB) ir Rusijos Federacijos policijos specialistai. Jie jau – Ukrainos teritorijoje“, – sakė O. Tiagnybokas.

Jo žiniomis, be vidaus pajėgų ir Ukrainos VRM karių, yra specialiųjų padalinių atstovų grupių, tik dar nežinoma, kokie tai specialieji būriai. „Jie – autobusuose užtamsintais langais, ginkluoti koviniais ginklais“, – sakė O. Tiagnybokas.

Anot politiko, visi teisėsaugos struktūrų atstovai, šiuo metu vykdantys pareigas geležinkelio stotyje, oro uoste, aprūpinami tarnybiniais ginklais. Jis pabrėžė, kad ši informacija jau patikrinta.

Įvykius Kijeve galite stebėti tiesiogiai:

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top