Ukraina: Ypatingoji padėtis ar atsitraukimas? (papildyta)

newtimes.ru

Ukrainoje ruošiamasi įvesti ypatingąją padėtį ir tai gali įvykti jau artimiausiomis valandomis – tokią informaciją iš anoniminių šaltinių Kijeve gavo The New Times.

Informaciją apie ypatingąją padėtį žurnalui The New Times netiesiogiai patvirtino stambaus europinio humanitarinio fondo atstovybė Kijeve. „Pas mus ruošiamasi įvesti ypatingąją padėtį (citatos originalas – The New Times), todėl dabar mes susirenkame daiktus ir paliekame biurą“, – apie 17 val. Maskvos laiku žurnalui pranešė atstovybėje.

Iš oficialių šaltinių kol kas nepavyko gauti nei šios informacijos patvirtinimo, nei paneigimo.

Savo ruožtu The New Times šaltiniai Charkove apie 18 val. Maskvos laiku pranešė, kad regionuose paskelbta operacija „Fortecia“ (Tvirtovė) – jau uždarytos sienos tarp šalies sričių.

Tuo pat metu Ukrainos valdžios adresu Vakarai skelbia griežtus pareiškimus. Europos Sąjunga iš Janukovyčiaus preikalavo išankstinių rinkimų ir konstitucijos reformos. Lenkijos, Vokietijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministerijų vadovai susitikime su Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovyčiumi pasiūlė jam sudaryti pereinamąją vyriausybę. Taip pat ES nusprendė įvesti sankcijas prieš atskirus Ukrainos atstovus, kurie, ES nuomone, yra kalti dėl kraujo praliejimo Kijeve. Sankcijas sudaro draudimas išduoti vizas, aktyvų užšaldymas ir draudimas tiekti Ukrainai įrengimus. Konkretūs asmenų vardai kol kas nebuvo įvardyti.

JAV taip pat pareiškė apie pasirengimą nagrinėti galimybes patraukti atsakomybėn prievartos provokatorius iš Ukrainos. „Mes esame pasipiktinę, kad Ukrainos jėgos struktūrų atstovai iš automatų šaudė į savus piliečius“, – kalbama Baltųjų rūmų oficialiajame pareiškime. Vašingtonas siūlo iš Kijevo centro nedelsiant pašalinti visas jėgos struktūras ir konfliktą spręsti taikiu būdu.

Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per susidūrimus Kijeve nuo vasario 18 d. žuvo 64 žmonės.

newtimes.ru

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top