Ukrainos krizė. Paskutinysis balandžio sekmadienis

Tiesos.lt redakcija | 2014 m. balandžio 27 d.

Siūlome Tiesos.lt redakcijos parengtą vakardienos spaudos apžvalgą.

JAV skubiai permeta į Europą šarvuočius ir tankus

JAV skubiai permeta į Europą šarvuotą techniką ir tankus. Per paskutines 72 valandas Amerikos rytinių pakrančių uostuose iš ilgalaikio sandėliavimo rezervo pakraunami tankai M1A1, pėstininkų kovos mašinos M2 Bradley, šarvuoti transporteriai M113 ir HUM-V.

Apie tai praneša interneto leidinys „Turner radio network“ kaip įrodymą pateikdamas gausių liudytojų padarytus vaizdo įrašus. Pranešama, kad karo technikos permetimą į Europą JAV vadovybė nurodė pradėti dar pirmadienį (balandžio 21 d.), iškeldama uždavinį sustiprinti europinę NATO grupuotę. Kitų šaltinių kanalais gauti pranešimai, kad į Europos kontinentą taip pat permetami ir aviacijos rezervai.

freejournal.biz

* * *

Michailas Chodorkovskis: Karas su Ukraina sukels pilietinį karą Rusijos Federacijoje


Michailas Chodorkovskis. Sergejaus Grišino nuotr.

Kalbėdamas tiesioginėje Ukrainos televizijos laidoje „Šuster Live“, žinomas visuomenės veikėjas Michailas Chodorkovskis teigė, kad, jo nuomone, praėjus mėnesiui po pirmojo mūšio tarp Rusijos ir Ukrainos armijų, prasidės pilietinis karas Rusijoje.

„Jeigu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sukels karą prieš Ukrainą, labai greitai Rusijoje bus išprovokuotas pilietinis karas“, – laidos „Šuster Live“ tiesioginiame eteryje pareiškė M.Chodorkovskis.

„Ukrainos situacija Rusijos atžvilgiu prilygintina pilietiniam konfliktui šalies viduje. Atotrūkio lūžis palietė ir šeimas. Turiu draugų, kurių tėvai dėl skirtingų Ukrainos situacijos vertinimų nutraukė ryšius su savo giminėmis. O tai jau šaltasis pilietinis karas šalies viduje. Įvykus bet kokiam kariniam konfliktui kiekvienas karstas bus tuo pat metu įvertintas ir kaip karstas Ukrainoje, ir kaip karstas Rusijoje. Nuo pirmo realaus karinio susidūrimo momento iki to momento, kuomet karas taps pilietiniu, nepraeis ir mėnuo“, – pažymėjo M.Chodorkovskis.

m.liga.net

* * *

RF ekspremjeras Michailas Kasjanovas: Putinas blefuoja – Rusija nepasirengusi karinei kampanijai prieš Ukrainą


Michailas Kasjanovas

Buvęs (2000–2004 metais) Rusijos vyriausybės premjeras Michailas Kasjanovas teigia, kad RF prezidentas Vladimiras Putinas nesirengia užgrobti Ukrainos, bet siekdamas visos savų tikslų, pasinaudoja prie Ukrainos sienų dislokuota kariuomene ir diversijomis.

M.Kasjanovo įsitikinimu, šiomis priemonėmis Putinas nori pasiekti, kad Krymas būtų pripažintas Rusijos nuosavybe, kad būtų išmokėta Ukrainos dujų skola, kad rusų kalbai Ukrainoje būtų suteiktas antrosios valstybinės kalbos statusas ir kad būtų padaryti pakeitimai Ukrainos konstitucijoje.

„Putinas blefuoja. Rusijos būklė yra nepalanki imtis karinės kampanijos“, – įsitikinęs M.Kasjanovas. Į Ukrainos avantiūrą Putinas įsivėlė dėl savojo teisėtumo abejonių – paskutiniuosius prezidento rinkimus būtų sudėtinga pavadinti sąžiningais – ir siekdamas sutelkti liaudį prieš vadinamąją išorės grėsmę. „Putinas įsitikinęs, kad jis yra viso pasaulio lyderis“, – pasakė M.Kasjanovas ir pridūrė, kad 2000 metais jis ir pats palaikė Putiną ir, būdamas vyriausybės premjeru, sėkmingai su juo dirbo. M.Kasjanovo manymu, savo vidumi Putinas nepasikeitė. Visą laiką jis tik apsimetė esąs demokratas ir siekė savo pagrindinio tikslo – absoliučios valdžios. Tačiau jis apsiskaičiavo, kai prognozavo Vakarų reakciją į veiksmus Kryme.

M.Kasjanovas kviečia Vakarus, kad jie būtų nuoseklūs spausdami Rusiją, kad nuolat siektų naujų žingsnių, išplėstų sankcijų sąrašus ir garsiau kritikuotų Rusijos vadovybę už agresiją Ukrainoje ir už plataus masto gyventojų teisių pažeidimą šalies viduje.

censor.net.ua

* * *

Donecko srityje ekstremistai pagrobė nelaisvėn ir kankino tris Ukrainos saugumo tarnybos darbuotojus

Trys sukruvinti ir išrengti vyrai buvo verčiami atsakinėti į Rusijos žiniasklaidos klausimus, praneša TSN.ua.

Apie tai, kad Kramatorsko mieste ekstremistai paėmė nelaisvėn tris UST (Ukrainos saugumo tarnyba – Tiesos.lt) specialaus būrio „Alfa“ karininkus, praneša kai kurie Rusijos žiniasklaidos leidiniai. Be to, internete paskelbtos nuotraukos ir vaizdo įrašai apie smogikų pagrobtus neva ukrainiečių karininkus, prisipažįstančius, jog atvažiavo į miestą vykdyti specialią operaciją.

Kaip praneša rusų žiniasklaida, Donbaso separatistai pagrobė UST karininkus Kramatorske pakeliui į Gorlovką, po to juos pervežė į Slavianską. Interneto tinklalapyje „Komsomolskaja pravada“ paskelbtame vaizdo įraše trys sukruvinti vyrai lipnia juosta perrištomis akimis atsakinėja į rusų žurnalistų klausimus ir pasakoja apie tai, kaip pateko į nelaisvę smogikams. Jeigu galima tikėti leidiniu, visa tai vyksta Slavianske, teroristų užgrobtame UST pastate.

Be to, teroristai žurnalistams demonstruoja trijų ukrainiečių karininkų pažymėjimus ir žetonus, neva išduotus majorui Sergejui Potemskiui, kapitonui Eugenijui Verinskiui ir papulkininkiui Rostislavui Kijaško. Dar žurnalistams buvo parodyti ginklai, kuriuos neva su savimi turėjo pagrobtieji UST darbuotojai.

Pasak vieno iš sulaikytų vyrų, jų grupėje buvo septyni žmonės. Iš Charkovo srities Iziumo miesto į Karamatorską juos permetė sraigtasparniu. Grupės užduotis neva buvo pagrobti vieną iš separatistų – Igorį Bezlerį, kuris jau maždaug dešimt dienų vadovauja užgrobto srities VRM pastato Gorlovkoje apsaugai.

Slaviansko separatistų lyderis Igoris Strelcovas sulaikytus vyrus paskelbė karo belaisviais. „Mes pasiūlysime Kijevui iškeisti juos į anksčiau valdžios sulaikytus mūsų bendražygius“, – pareiškė I.Strelcovas.

unian.net

* * *

Kur tu nusiritai, Rusija?


Michailas Voitenka, žurnalistas

Leidinio „Jūros biuletenis“ vyriausiasis redaktorius Michailas Voitenka echo.msk.ru tinklaraštyje komentuoja Slavianske pagrobtų trijų UST darbuotojų „apklausų“ metodus:

Rusų televizija ir žiniasklaida plačiai paskleidė pranešimus apie Slaviansko „liaudies pašauktinių“ pagrobtus tris UST darbuotojus iliustruodami vaizdo įrašais ir nuotraukomis, kaip jie buvo „apklausinėjami“. Mano kažkada mylėta tėvynė nepabaigia manęs stebinusi. Tris valstybės jėgos struktūros darbuotojus, vykdančius užduotį ir įsakymą, tos valstybės teritorijoje pagrobė kažkokie visą miestą anksčiau užgrobę asmenys, pasiskelbę „liaudies pašauktiniais“. Visas pasaulis tuos „šauktinius“ vadina teroristais arba banditais, arba sykiu ir vienaip, ir kitaip.

Sulaikytieji stipriai sumušti, galvos apvyniotos lipnia juosta (apvyniotos pabrėžtinai stipriai, neaišku, kodėl – gal siekiant sukelti papildomą skausmą?), nuo jų numautos kelnės. Net jei visa tai nuo pat pradžių nebūtų nusikaltimas (teisėsaugos organų atstovų pagrobimas įkaitais), pagrindinių Rusijos televizijų kanalų kamerų akivaizdoje žeminti žmones ir juos kankinti draudžia bet kurie įstatymai ir konvencijos. Rusija save sulygino su tokiais pat radikaliais islamistais, prieš kuriuos ji neva kovojo Čečėnijoje ir kovoja Dagestane. Kaip tik jie mėgsta filmuoti pagrobtų įkaitų kankinimus bei žeminimus ir po to vaizdo įrašus išplatinti internete. Tačiau jų vaizdo įrašų nerodo televizijos kanalai, tai nėra priimtina, nes yra ribos, yra tam tikros moralinės etinės normos. Rusų televizija ribų neturi. „Tardytojo“ balsu žurnalistas „vykdo apklausą“ – klausinėja žmonių, vos ne vos besilaikančių kėdėse, kenčiančių nuo sumušimų ir, kas žino, dar nuo ko.

Kur tu nusiritai, Rusija? Tu perspjovei teroristus, juk jie su savo „žygdarbių“ vaizdo įrašais kol kas nepatenka į pagrindinius pasaulinius televizijos kanalus. Ko laukti toliau? Detalių reportažų apie „šališkas apklausas“? „Pašauktiniams“ kuo nors neįtikusių ukrainiečių moterų grupinių išprievartavimų? Masinių sušaudymų?

echo.msk.ru

* * *

Dmitrijaus Diuževo viešas laiškas: „Man gėda už mūsų Rusijos valdžią!“


Dmitrijus Diuževas. Lili LiLi veidaknygės nuotr.

Veidaknygės Lili LiLi puslapyje paskelbtas Rusijoje gyvenančio aktoriaus ir režisieriaus Dmitrijaus Diuževo viešas laiškas:

Prašau Ukrainos atleisti man už tai, ką šiuo metu daro mūsų valdžia.

Kaip ir daugelis mūsų šalies žmonių, aš nenoriu karo, tačiau man gėda už tai, ką daro mūsų valdžia!

Aš visada mylėjau ir gerbiau Ukrainą kaip stiprią valstybę!

Dabar daugelis žvaigždžių (įžymūs Rusijos kino, muzikos ir televizijos industrijos menininkai – Tiesos.lt) savo socialinių tinklų puslapiuose aktyviai komentuoja situaciją Ukrainoje, ir aš nenoriu likti nuošalėje.

Noriu kreiptis į viso pasaulio vyrus ir moteris, nesvarbu, kas jie šiuo metu yra – šalių prezidentai ar paprasti darbininkai. Nuo vaikystės man sakydavo, kad vyras – tai gynėjas. O dabar man baisu gyventi gimtojoje šalyje, baisu dėl Ukrainos ir dėl ten eskaluojamų įvykių. Mano šeimoje būdavo pasakojama apie 1941–1945 metų karą, nes mano senelis, būdamas šešiolikos, išvyko į frontą kariauti, o močiutė dar vaikystėje išgyveno karo baisumus ir badą. Jų žodžiais, karas – tai siaubas ir baimė, badas ir mirtis.

Nejau mes imame pamiršti tai, ką išgyveno mūsų protėviai, ir savo rankomis į mūsų ir mūsų vaikų gyvenimą sugrąžiname karo chaosą? Aš noriu, kad mano vaikai ir būsimi anūkai ramiai žaistų gatvėje, džiugiai pasitiktų ryto saulę, naktimis regėtų laimingus sapnus ir draugautų su vaikais, kad ir kokia jie kalba kalbėtų – rusų ar ukrainiečių. Esu iš tos kartos, kuri užaugo SSSR, ir netikiu, kad anuomet mus VERTĖ draugauti su visais kitų tautybių žmonėmis. Ne, mes paprasčiausiai gyvenome, nekreipdami dėmesio į tautybę ne todėl, kad nepakankamai gerbėme savąją – rusų ar ukrainiečių – kultūrą, o todėl, kad buvome GERESNI ir ŽMONIŠKESNI.

Aš gerbiu ukrainiečių kultūrą ir papročius, nors pats tik šiek tiek kalbu ukrainietiškai. Mano namuose yra RUŠNYKAS (rus. рушник – buities ir ritualinės paskirties rankomis siuvinėtas rankšluostis – Tiesos.lt), galima sakyti, šeimos relikvija – jam jau šimtas metų. Tai kryželiu juodais ir raudonais siūlais išsiuvinėtas rušnykas, ir jį perduodamas savo vaikams, noriu jiems papasakoti, kas ir kada jį išsiuvinėjo, ir paaiškinti, jog juoda spalva – turtingos ir derlingos ukrainiečių žemės simbolis, o raudona simbolizuoja naują šalies gyvenimo suklestėjimą. Ir aš nenoriu, kad šios dvi spalvos taptų ukrainiečių žemėje pralieto kraujo simboliais.


„Rušnyko“ – siuvinėto rankšluosčio pavyzdys

Esame civilizuoti žmonės, mūsų karta išaugo taikos metu ir už tai esame dėkingi savo tėvams. Kas yra karas? Juk tai ne gamtos padarinys, ne stichija, kurios negalime valdyti, – karą savo rankomis sukuria ŽMOGUS, norėdamas įrodyti savo didybę ir galybę.

O juk žmogus – tai VYRAS ir MOTERIS. Manau kad nė viena motina nepritars KARUI, nesvarbu, ar jos vaikas yra suaugęs, ar tebėra mažylis. MOTINA – tai moteris, o tai reiškia, jog visos moterys yra prieš KARĄ. Dar lieka VYRAI. Kam jie nori įrodyti savo didybę ir galybę kariaudami? Savo žmonoms, savo motinoms, savo vaikams? Tuomet geriau jau tegu jie įrodo savo meilę, pagarbą ir švelnumą. O jūs, MOTERYS, tai įvertinsite ir žinosite, kad jūsų vyrai yra patys stipriausi ir išmintingiausi. Ir nebereikės karo!!!

Gal mano šiandienos filosofija ne visiems suprantama. Kiek žmonių, tiek ir nuomonių, TAČIAU paprasčiausiai nebėra jėgų tylėti. Aš tiesiog noriu, kad viso pasaulio žmonės suprastų, jog esame VIENOS PLANETOS gyventojai ir mums nėra ką tarpusavyje dalinti, mes turime ne kariauti, o galiausiai išmokti gyventi TAIKOJE, dirbti, auginti vaikus, kurti meno kūrinius, ilsėtis ir mylėti. IR VISA TAI YRA ĮMANOMA, tačiau tik PASAULYJE BE KARO!

Ukraina, mes su jumis!!!

Nuoširdžiai jūsų,

Dmitrijus Diuževas

facebook.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top