„Ukrainos padėtis kare dabar labai prasta“

kariuomeneskurejai.lt

Balandžio 12-osios Tatjanos Gončarovos tinklalaidėje karo analitikas ir ATO veteranas Evgen Dykyj nurodė svarbius niuansus rusijos federacijos veiksmuose: priešininkai jau dabar atiduoda beveik viską, ką gali.

Atsakydamas į klausimą, ar galima sakyti, kad karas atsidūrė aklavietėje, ar galimi proveržiai ir kokiame karo taške dabar yra Ukraina, E. Dykyj pareiškė:
„Jei atvirai, kare mes atsidūrėme labai blogoje padėtyje… Blogumo ypatybė yra ta, kad mūsų priešas visiškai įsisiautėjo. Beje, tame yra ir teigiamų naujienų: realiai jie beveik nebeturi ką pridurti. Jie jau dabar praktiškai atiduoda visus save iki galo. Ir bent jau trumpuoju laikotarpiu jiems, taip sakant, nėra kur augti“.
Jis taip pat pridūrė, kad rusai suprato savo klaidą, kuri „išgelbėjo mus 2022-aisiais, kai jie tiesiog ėjo čionai visai kaip ne į karą“. „Jie nematė mumyse priešo, o tik auką“.
Taip, rusai už tai sumokėjo, suprato ir „pagarbiai“ įvertino Ukrainą kaip rimtą priešą. „Tačiau ta pagarba mums lėmė tai, kad jie visapusiškai įsitraukė į karą. Kaip ir verta prieš rimtą priešą „antrajai pasaulio armijai“ ir rusijos valstybei kaip mašinai. Jie viską perstatė ant karinių pagrindų. Pas jus dabar tikrai viskas skirta frontui, viskas skirta jų pergalei. O mes to nedarome. O pas mus – atvirkščiai. Ir todėl šiuo metu esame labai blogoje padėtyje. Sakyčiau, kad galbūt blogiausioje po 2022 metų pavasario“.
E. Dykyj pažymėjo, kad nuo 2022-ųjų vasaros Ukrainos dinamika buvo gana gera, tačiau „atsipalaidavome“. „Kai tik iškovojome pirmąsias pergales 2022-aisiais, kažkodėl iš karto nusprendėme, kad to pakaks… Nustebinome save, maskolius ir visą pasaulį tuo, kad, pasirodo, galime juos nugalėti. Bet parodę, kad galime juos nugalėti, iš to padarėme visiškai klaidingą išvadą, kuri, beje, yra maskoliško mentaliteto stiliaus, kad jeigu mes apskritai galime laimėti, vadinasi, mes tiesiog esame pasmerkti laimėti visą laiką, ir todėl ateityje mes tik laimėsime“, – sakė jis.
Pasak E. Dykyj, „dabar mes mokame būtent už tai“. „Už tai, kad mes tiesiog prašvilpavome 2023-uosius. Šiuo atveju patikslinu: mes – Ukrainos užnugaris. Ukrainos kariuomenė visus 2023-uosius labai gerai atliko savo darbą. Dar daugiau, Ukrainos kariuomenė ir dabar puikiai atlieka savo darbą. Ir, atvirai pasakius, sakyčiau, kad kariuomenė dabar vėl daro stebuklus“.
Jis paaiškino, kad 2022 m. pavasarį-vasarą „stebuklų darymui“, tereikėjo „tik gerai atlikti savo darbą“, o dabar „vėl daromi stebuklai“. „Kadangi su tokiu žmonių skaičiumi, koks beliko fronte, išlaikyti frontą yra stebuklas. Ir jiems pavyksta. Ir, deja, tai daro blogą įtaką mums, užnugariui“, – sakė E. Dykyj.
Taigi, analitiko nuomone, įvyko „labai blogas paradoksas“. „Mūsų kariuomenė pradėjo taip gerai atlikinėti savo darbą, kad mes čia, užnugaryje, patikėjome, jog staiga iš kažkur atsirado absoliučiai profesionali, viskuo aprūpinta, gausi kariuomenė, kuriai tiesiog reikia netrukdyti“, – pažymėjo jis.

Pagal patrioty.org.ua, insiderua.net

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top