Ulbinaitės byloje – akibrokštas teismui: nesako, iš kur sužinojo slaptą informaciją Aiškėja, kaip slapta informacija galėjo patekti į viešumą

Dominykas Griežė | Alfa.lt

Ar buvusi prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė naujienų agentūros BNS vadovybei perdavė įslaptintą Valstybės saugumo departamento (VSD) informaciją, kad prieš prezidentę ir Lietuvą apskritai planuojamos ir galimai rengiamos Rusijos struktūrų atakos? Atsakymą, iš kur gavo slaptoje pažymoje buvusią informaciją ir paskelbė ją viešai, teisme turėjo atskleisti BNS agentūros vyriausioji redaktorė Jūratė Damulytė, tačiau šios žiniasklaidos atstovės pozicija tapo tikra dovana informacijos nutekintojui ir galvos skausmu teismui – J. Damulytė atsisakė atskleisti, kas nutekino slaptą informaciją.

Kas šaltinis – nesako

Trečiadienio popietę Vilniaus miesto apylinkės teismui sugrįžus prie D. Ulbinaitės, kaltinamos piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir valstybinės paslapties atskleidimu, teisėjų kolegija apklausė naujienų agentūros BNS darbuotojas J. Damulytę ir Jurgą Eivaitę, kurių parodymai byloje gali būti lemiami – BNS atstovės galėjo atskleisti, kaip slapta informacija pateko naujienų agentūrai į rankas.

Tačiau teisėjų laukė akibrokštas – BNS vyriausioji redaktorė J. Damulytė, 2013 metų spalio 31 dieną parengusi publikaciją „VSD: Rusija rengia dar vieną ataką prieš Lietuvą“, atsisakė atskleisti, kas tapo jos informacijos šaltiniu.

„Esu ribojama prievolės, pareigos ir teisės neatskleisti nei informacijos šaltinio, nei visų aplinkybių. Tokia yra mano nuostata“, – teigė J. Damulytė, motyvuodama tuo, kad teismas buvo įpareigojęs atskleisti informacijos šaltinį, tačiau vėliau ši nutartis, sulaukusi žiniasklaidos dėmesio ir pavadinta skandalinga, buvo panaikinta.

BNS vyriausioji redaktorė atsisakė atskleisti ir kitas aplinkybes, galinčias išduoti informacijos šaltinį – kiek laiko rinko medžiagą ir kiek laiko rašė straipsnį. Tačiau, kaip paaiškėjo, dar ikiteisminio tyrimo metu J. Damulytė atskleidė, kad medžiagą straipsniui gavo likus vos 40 minučių prieš išleidžiant straipsnį. Tačiau moteris tikino, kad nematė slaptos pažymos, kurioje buvo viešai atskleista slapta informacija.

„Aš nesu mačiusi jokios slaptos pažymos, jokio slapto dokumento“, – teigė J. Damulytė.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top