Už krikščionišką pasaulėžiūrą nušalintas mokytojas pasiekė dar vieną pergalę

laikmetis.lt

Aukščiausiasis Virdžinijos teismas atmetė Loudoun apskrities mokyklų valdybos prašymą leisti sustabdyti krikščionio mokytojo Tannerio Crosso pareigas mokykloje.

Tai jau antroji jo teisinė pergalė, nes pirmąją pergalę mokytojas prieš kurį laiką pasiekė žemesnėje instancijoje, kai iškovojo laikiną leidimą grįžti į darbą.

Laikmetis rašė apie tai, kad Virdžinijoje dirbantis mokytojas Tanneris Crossas Loudoun apskrities mokyklų valdybos nemalonę užsitraukė viešai paprieštaravęs naujoms translytiškumo politikos gairėms, kuriose mokytojams nurodyta naudoti moksleivių nurodytus vardus ar įvardžius, neatitinkančius jų biologinės lyties.

Nuo pareigų pedagogas buvo nušalintas nevertinus jo profesinių pasiekimų, o sukritikavus jo žodžius. „Aš esu mokytojas, bet pirmiausia tarnauju Dievui ir nepatvirtinsiu, kad biologinis berniukas gali būti mergaitė ir atvirkščiai, nes tai prieštarauja mano religijai“, – tuomet pridūrė mokytojas.

Savo ruožtu mokyklų administracijos atstovai sakė, kad mokytojo žodžiai kenkia translyčiais identifikuotiems mokiniams. Be to, pasak jų, dalis moksleivių tėvų nebuvo patenkinti tokia mokytojo pozicija.

Vis dėlto teismas akcentavo, kad darbdavys negali keršyti darbuotojui už tai, kad jis viešai pasinaudojo žodžio laisvės teise ir pasisakė visuomenei rūpimais klausimais. „Laisvės gynimo aljansas“, konservatyvi teisinė ne pelno siekianti organizacija, padedanti atstovauti Crossui, džiaugėsi šia nutartimi. Organizacija taip pat kreipėsi į teismą kitų mokytojų vardu, kad ši politika būtų panaikinta

T. Crossą viešai palaikė ir kolegės mokytojos Kim Wright ir Monica Gill. Joms kovoti su šia nauja translytiškumo mokykloms politika taip pat padeda „Laisvės gynimo aljansas“.

„Mokytojai neturėtų būti verčiami propaguoti ideologijas, kurios kenkia jų mokiniams ir kurios, jų manymu, yra klaidingos, taip pat neturėtų būti nutildyti už komentarus viešame susirinkime“, – sakė „Laisvės gynimo aljanso“ vyresnysis patarėjas Tysonas Langhoferis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top