Už Lietuvos valstybinę kalbą jau galima pasirašyti ir Internete

Rugsėjo 16 d. iniciatyvinė grupė „TALKA: už Lietuvos valstybinė kalbą“ paskelbė, kad už piliečių vardu teikiamą Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pakeitimo projektą jau galima pasirašyti ir internetu.

Šiuo projektu siekiama įstatymiškai įtvirtinti nuostatą, kad pagrindiniame asmens dokumentų puslapyje galimi įrašai tik valstybinės lietuvių kalbos abėcėlės raidėmis pagal tarimą, o įrašai nevalstybine kalba gali būti rašomi paso papildomų įrašų puslapyje arba tapatybės kortelės antroje pusėje.

Kad piliečių iniciatyvinė grupė galėtų pasinaudoti Lietuvos Konstitucijoje įtvirtinta piliečių įstatymo iniciatyvos teise pateikti Seimui šį siūlymą svarstyti privaloma tvarka, šią iniciatyvą savo parašais iki lapkričio 4 d. turėtų paremti 50 000 Lietuvos piliečių.

Savo parašu šią iniciatyvą gali palaikyti bet kuris Lietuvos pilietis pasirašydamas VRK išduotame parašų rinkimo lape susisiekęs su iniciatyvinės grupės koordinatoriais arba Internete naudodamasis internetinės bankininkystės paslaugomis per portalą lietuva2.lt.

* * *

Visiems, norintiems savo parašu paremti piliečių iniciatyvą „TALKA: už Lietuvos valstybinė kalbą“, pirmiausia reikia patvirtinti savo tapatybę. Esama dešimt nemokamų tapatybės patvirtinimo būdų.

Tačiau norintiems pasirašyti per SEB ir Swedbank bankus tokios galimybės nėra, nes jie nesutiko suteikti nemokamą tapatybės nustatymo paslaugą – pasirašant per šiuos bankus pasirašančiojo tapatybė patvirtinama tik pagal gautą vienkartinį pervedimą, laikomą parama projektui lietuva2.lt.

Taigi SEB ir Swedbank vartotojai pirmiausia turėtų užsiregistruoti portale lietuva2.lt. Tada pasirinkti savo banką ir per atsivėrusį langą padaryti pervedimą: pasirinkus mokamą sumą ir įvedus savo asmens kodą, reikia spausti „Vykdyti“, tuomet – „Mokėti“. Taip pat būtina pažymėti varnelę „Sutinku, kad mano asmens kodas būtų perduotas lėšų gavėjui“ – tik tuomet patvirtinama tapatybė.

Mokėti reikia tik tam, kad kartu su pervedimu iš banko būtų gauti ir piliečio asmens duomenys, būtini el. pasirašymui – vardas, pavardė ir asmens kodas.

Mokėtiną sumą galima pasirinkti pačiam. Mažiausia leistina suma šiuo metu yra 0,5 Eur. Pervesta suma yra laikoma parama lietuva2.lt ir todėl visi, pervedę bet kokią sumą pinigų, gauna rėmėjo statusą. Pervedę 5 Eur ar daugiau dar gauna ir dovanų – Lietuva 2.0 ženkliuką, o pervedę 20 Eur ar daugiau – marškinėlius.

Kitų bankų klientams tokio pervedimo daryti nereikia. Kaip ir tiems, kurie turi (mob.) el. parašą.

Tokių nepatogumų kyla dėl to, kad VRK tinklapyje nėra sudaryta galimybė rinkti parašų internetu, nes Seimas iki šiol dar nėra priėmęs atitinkamo įstatymo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top