Už princą Čarlzą Rusijos žmonių atsiprašė „The New Yorker“: „Šis vaikinas Putinas kartais gali būti panašus į Hitlerį“

Tiesos.lt fotomontažas

Atsakydamas į Rusijos pasiuntinybės Didžiojoje Britanijoje reikalavimą paaiškinti neseniai paviešintą princo Čarlzo pasisakymą, kuriame Rusijos prezidentą Putiną jis palygino su Hitleriu, „The New Yorker“ parašė savąją princo Čarlzo „atsiprašymo“ versiją.

Šis tekstas yra tik leidinio „The New Yorker“ bendradarbio satyriko Endžio Borovico versija:

„Mano brangūs Rusijos žmonės! Yra liudijimų, kad vakar aš jūsų prezidentą Putiną palyginau su Hitleriu. Jeigu šiuo pasakymu aš jus kaip nors įžeidžiau, man be galo gaila. Pasaulio istorijoje Adolfas Hitleris buvo vienas siaubingiausių piktadarių ir lyginti su juo prezidentą Putiną nedera.

Ką turėčiau pasakyti ir dabar sakau – šis vaikinas Putinas kartais gali būti panašus į Hitlerį.

Pavyzdžiui, imkime jo polinkį užgrobti jam nepriklausančią teritoriją, prijungti ją prie savo šalies ir taip toliau.

Ar tokį elgesį vadintumėte hitlerišku ar ne hitlerišku? Žiūrint iš tos pozicijos, kurioje aš esu, tai labiau panašu į tai, ką padarytų Hitleris, negu į tai, ko jis nepadarytų, taigi verdiktas turėtų būti teigiamas: šio vaikino veiksmai, kai jis taip elgiasi, labiau panašūs į Hitlerio.

Ir jeigu jau mes palietėme šį klausimą, tuomet kaip vertinti Putino naudojimąsi tankais? Juk tai irgi labai hitleriška. Ir vėl leiskite man paaiškinti: aš jo nevadinu Hitleriu, bet jeigu jūs manote, kad galite panaudoti tankus ir šiek tiek nesupanašėti su Hitleriu, tuomet kažkas negerai jūsų galvai“.

Komentuodamas britų politikų reakciją į jo pasisakymą, princas Čarlzas su jam būdingu sarkazmu pažymėjo:

„Po mano pareiškimų kai kurie britų politikai išsakė siūlymų, jog turėčiau atsisakyti Velso princo ir Britanijos sosto paveldėtojo titulų. Kitaip sakant, jie mano, kad aš neturiu teisės į žodžio laisvę. Jei mano atmintis nešlubuoja, kitas vaikinas 1930-ais metais visom išgalėmis siekė bausti žmones už laisvai reiškiamas nuomones. Neketinu skelbti vardų, tačiau jeigu ant kieno nors galvos kepurė dega, tai…“

delo.ua

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top