Užjausdama skurstančius, D. Grybauskaitė kelia atlyginimus turtingiesiems

Nepaisydama Seimo opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus raginimo vetuoti įstatymo pataisas, kuriomis „atkuriami“ atlyginimai teisėjams ir kitiems aukštiems pareigūnams, prezidentė Dalia Grybauskaitė šį įstatymą rugsėjo 24-osios vakarą pasirašė.

Pasak Respublikos prezidentės, vykdant Konstitucinio Teismo nutarimą pasirinktas ne pats optimaliausias kelias. Tačiau šios pataisos numato konkretų Konstitucinio Teismo nutarimo įgyvendinimo mechanizmą ir leidžia pradėti sunkmečiu sumažintų algų atstatymo procesą.

„Vyriausybė privalo galvoti ir apie tuos žmones, dėl kurių į Konstitucinį Teismą nebuvo kreiptasi. Būtina ieškoti galimybių didinti algas ir mažiausiai uždirbantiems biudžetinių įstaigų darbuotojams – mokytojams, bibliotekininkams, kultūros, meno, sveikatos priežiūros įstaigų ir socialiniams darbuotojams, mokslininkams ir dėstytojams“, – sakoma Prezidentūros išplatintame pranešime.

D.Grybauskaitės teigia, jog valstybė skolinga ir pensininkams: „Atstačius sunkmečiu sumažintas pensijas, turi būti parengtas ir jų kompensavimo mechanizmas, o žmonės aiškiai informuoti, kada atgaus savo pinigus“.

Tiesos.lt primena: praėjusią savaitę Seimas nusprendė nuo spalio padidinti darbo užmokestį daliai valstybės tarnautojų – teisėjams, specialiųjų tarnybų, krašto apsaugos, kalėjimų darbuotojams, viceministrams ir Seimo narių padėjėjams. Balsavime nedalyvavo opozicijoje esantys konservatoriai ir liberalai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top