V. Gailius: Rusijos žvalgyba elgiasi Lietuvoje, kaip tik nori

Žinių radijas

Praėjusią savaitę buvo paviešintas Estijos užsienio reikalų ministro Urmaso Paeto bei ES vyriausiosios atstovės užsienio politikos ir saugumo klausimais Ketrinos Ešton (Catherine Ashton) pokalbio telefonu įrašas.
 
Šiame pokalbyje ministras dalijasi savo įspūdžiais iš kelionės į Kijevą. U. Paetas rėmėsi aktyviste Olga Bogomolceva, kuri jam paliudijo, kad ir į Maidano protestuotojus, ir į teisėsaugos institucijų darbuotojus šaudė tie patys snaiperiai. ES diplomatijos vadovė į tai atsakė, jog viską būtina ištirti.

Estijos diplomatijos vadovas patvirtino, kad telefono pokalbio įrašas yra autentiškas.

Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ komentuodamas šį ir kitus telefoninių pokalbių nutekinimo atvejus Seimo narys, buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Vitalijus Gailius sakė, kad ES valstybės šiandien nėra pasiruošusios vykdyti kontržvalgybos veiksmus Rusijos žvalgybos institucijų atžvilgiu.

„Manau, kad Rusijos žvalgybos institucijos, turint omenyje mūsų VSD vadovų kompetenciją, elgiasi Lietuvoje, kaip tik nori. Kad šis veiksmas (pokalbio paviešinimas – red. pastaba) yra padarytas Rusijos žvalgybos, matome ir viešoje erdvėje, o  pokalbis sąmoningai pakreiptas ir interpretuotas taip, kad sukeltų sumaištį Ukrainos bendruomenėje bei ES dėl šiandieninės Ukrainos valdžios veiksmų.“

Pasak parlamentaro, rezultatas pasiektas, sumaištis sukelta. Netgi mums, suprantantiems, kas vyksta Ukrainoje, norisi išsiaiškinti visas aplinkybės.
 
„Tai aš manau, kad Rusijos žvalgyba galbūt ne maksimalų, bet tam tikrą tikslą pasiekė. Todėl ES valstybės turi skirti papildomą dėmesį Rusijos žvalgybos institucijų techninių galimybių neutralizavimui“, – sakė V. Gailius.

Žinių radijo laida „Dienos klausimas“  

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top