V. Landsbergis: Konstitucinis Teismas išaiškino – referendumas yra prieš ES

Šeštadienį vykusiame Tėvynės sąjungos tarybos posėdyje Vytautas Landsbergis ir Andrius Kubilius išdėstė savas dviprasmiško Konstitucinio Teismo (KT) paskutinio sprendimo interpretacijas.

Komentuodamas KT „aiškinimą“ V. Landsbergis neslėpė savo džiaugsmo: „[G]alų gale Konstitucinis Teismas pasakė tai, ką mes bandėme sakyti ir anksčiau, o referendumo šalininkai bandydavo išsisukinėti: kad čia ne taip, ne prieš Europos Sąjungą. Aišku, kad prieš Europos Sąjungą, tai prieš mūsų sutartį. Kitaip sakant, mes pažeidžiame mūsų sutartį. Bet tie propagandistai dar bandydavo sakyti: tai dar neaišku, ar mus išmes? Gal neišmes iš Europos Sąjungos, gal kaip nors kitaip būsime apsijuokę, būsime žeminami, neteksime tam tikrų Europos Sąjungos paramos būdų? Tai ne vien finansinė parama, tai ir politinė parama“, – kalbėjo konservatorių partijos garbės pirmininkas.

„Einame į riziką visuotinio populistinio referendumo, kuris atvertų dar priedo duris neribotiems lengvai skelbiamiems referendumams. Kitos valdžios struktūros darytųsi net mažai reikalingos, jeigu galima surinkti parašų ir viską padaryti su klaustuku“, – tęsė vardyti rengiamo referendumo pavojus V.Landsbergis.

„O čia galbūt tauta pabalsuos. Tauta, žinoma, iš didžiosios raidės rašoma. Čia toks naujas altorius statomas, nors, kaip žinome, pusė Lietuvos gyventojų neina į rinkimus ir nebalsuoja. Čia yra brandos stoka, mes turėtume tuo rūpintis, kad žmonės nebūtų nusivylę politika apskritai. Mes turėtume būti tais, kuriais yra mažiau nusiviliama, kurie gali parodyti skirtumą“, – prieštaravo pats sau pirmasis atkurtos Lietuvos Respublikos vadovas.

„Bet galų gale referendumo klasta yra įvardinta, kad tai yra referendumas prieš mūsų buvimą Europos Sąjungoje ir tegul dabar ten ponas Pranciškus Šliužas su Algirdu Paleckiu ir su Juliumi Panka ginčijasi su Konstituciniu Teismu, kad jie už Europos Sąjungą“, – pridūrė europarlamentaras.

Panašiai dviprasmišką Konstitucinio Teismo „aiškinimą“ įvertino ir kitas konservatorių lyderis – TS-LKD partijos vadovas Andrius Kubilius.

„Po vakarykščio Konstitucinio Teismo išaiškinimo turime labai aiškiai pasakyti, kad taip vadinamu žemės referendumu pateikiama Konstitucijos pataisa dėl žemės nepardavimo Europos Sąjungos piliečiams referendume gali būti svarstoma tik kartu su kita Konstitucijos pataisa, kurioje būtų pasakyta, kad mes išstojame iš Europos Sąjungos. Štai kokia yra vakarykščio Konstitucinio Teismo išaiškinimo esmė“, – teigė A. Kubilius.

Šaltiniai: 15min.lt, delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
55 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
55
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top