V. Landsbergis pasmerkė ir paragino pasitraukti iš Sąjūdžio kitaminčius profesorius

Sąjūdžio garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis ir dabartinio Sąjūdžio dabartiniai vadovai Andrius Tučkus ir Vidmantas Žilius, viešu laišku paragino sumaištavusius ir Tautos referendumui pritarusius Lietuvos Sąjūdžio tarybos narius pasitraukti iš Sąjūdžio.

Primename, kad Tautos referendumo iniciatyvą viešai parėmė profesoriai Eugenijus Jovaiša ir Vladas Vilimas, habil. dr. Kazimieras Garšva, buvęs Lietuvos Sąjūdžio Tarybos pirmininkas Rytas Kupčinskas, mons. Alfonsas Svarinskas, Nijolė Balčiūnienė, Tomas Baranauskas, Valensas Čeginskas, Bronius Bučelis, Kostas Mickevičius, Jurgita Brasiūnaitė, Stefanija Veversevičienė.

Skelbiame kitaminčius smerkiantį Sąjūdžio vadovų pareiškimą.

* * *

Dėl dalies Lietuvos Sąjūdžio tarybos narių veiksmų

2014-02-17

Vilnius

Iškovojus laisvę Lietuvai, pagrindinis Lietuvos Sąjūdžio siekis buvo ir dabar yra stiprinti jos valstybingumą. Atkurtos Nepriklausomybės pradžioje supratome, kad iškovotoji laisvė yra trapi ir pažeidžiama, todėl siekėme artėjimo demokratinių Vakarų kryptimi į euroatlantinę NATO ir Europos Sąjungą.

Stoti greta Europos demokratinių valstybių nebuvo paprasta, turėjome atlikti eilę užduočių, prisiimti įsipareigojimus, o tam prireikė net keturiolikos nuoseklaus darbo metų. Šiemet švęsime narystės NATO ir Europos Sąjungoje pirmąjį dešimtmetį.

Buvimas euroatlantinėse struktūrose iš dalies užtikrino mūsų saugumą, tačiau buvusios sovietinės galvosenos ir propagandos skverbimasis, įvairūs „kultūriniai“ koncertai, per specialius kanalus transliuojamos Lietuvą menkinančios televizijos laidos, kai kurių parlamentarų neatsakingi pareiškimai ir euroskeptikų renkami parašai referendumams kelia grėsmę valstybės ateičiai.

Lietuvos Sąjūdžio taryba 2013 m. spalio 04 d. pareiškime skelbė, kad nepritaria nei referendumui dėl žemės „nepardavimo“ europiečiams, nei referendumų kvotos menkinimui, kuris paskatintų Lietuvoje nuolatinę dviprasmių iniciatyvų įtampą ir politinę sumaištį.

Apmaudu, kad šalia partijų, išpažįstančių sovietines vertybes, šliejasi ir dalis Lietuvos Sąjūdžio tarybos narių, kurie, prisidėdami prie antieuropinio referendumo organizavimo, klaidina piliečius, siekdami pakeisti tautos ir visuomenės Vakarų integracijos kryptį, o galbūt ir pirmiausiai turėdami tikslą sunaikinti Lietuvos Sąjūdį jį suskaldant.

Manome, kad tokie kai kurių Lietuvos Sąjūdžio tarybos narių veiksmai prieštarauja Lietuvos Sąjūdžio vertybėms, todėl jiems derėtų sąžiningai pasitraukti iš Lietuvos Sąjūdžio, grąžinant nario pažymėjimus.

Primename, kad Lietuvos Sąjūdis ir ankstesniuose dokumentuose ir pastarojo Suvažiavimo rezoliucijoje „pripažindamas vienintelį teisingą Lietuvos pasirinkimą eiti Vakarų civilizacine demokratine kryptimi“ yra pareiškęs, kad visos valdžios ir partijos atsakingos už europietiškos civilizacijos tvirtėjimą Lietuvoje. Tai buvo skiriama ir pačiam Lietuvos Sąjūdžiui.

Sąjūdžio stiprybės laikotarpiu buvo laikomasi principo, kad nusižengiantys organizacijos tikslams yra patys pasitraukę iš Lietuvos Sąjūdžio.

Lietuvos Sąjūdžio garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis
Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas Vidmantas Žilius
Lietuvos Sąjūdžio tarybos pirmininkas Andrius Tučkus

Šaltinis: lietsajudis.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top