V. Orbanas papildomai apmokestins bankus ir energetikos įmones, siekdamas nekelti mokesčių gyventojams

laikmetis.lt

Vengrijos vyriausybė nusprendė nustatyti naujus papildomus mokesčius bankų ir didelių privačių įmonių „papildomam pelnui“, siekdama pažaboti didėjantį biudžeto deficitą, ir išvengti mokesčių didinimo eiliniams gyventojams.

Ministras pirmininkas Orbanas savo socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad bankai ir įmonės, kurios gavo „papildomą pelną“ dėl sunkios karo padėties Ukrainoje ir kylančių kainų, turės prisidėti prie kariuomenės stiprinimo ir namų ūkių energijos sąskaitų viršutinių finansavimo.

Tai buvo paskelbta kitą dieną po to, kai Orbano vyriausybė įgijo ypatingų galių paskelbdama nepaprastąją padėtį dėl karo padėties.

Orbanas pridūrė, kad papildomi mokesčiai bus taikomi 2022 ir 2023 metais. Jis teigė, kad rinkliavoms bus nustatytas terminas, tačiau kai kurie jo ankstesni specialieji mokesčiai tapo ilgalaike mokesčių režimo dalimi.

Nacionalistas Orbanas į valdžią atėjo 2010 m. ir praėjusį mėnesį rinkimuose laimėjo ketvirtą kadenciją iš eilės. Jis sakė, kad visa informacija paaiškės ketvirtadienį.

„Įpareigosime bankus, didelius mažmeninės prekybos tinklus, energetikos ir prekybos įmones, telekomunikacijų bendroves ir oro linijas mokėti dalį papildomo pelno į du valstybės fondus“, – sakė Orbanas. Iš dviejų fondų būtų finansuojamos energijos kainų viršutinės ribos namų ūkiams ir kariuomenės plėtros išlaidos.

Orbanas stabilizavo ekonomiką po 2010 m. įvedęs daugybę netikėtų mokesčių bankams, mažmeninės prekybos ir energetikos įmonėms, kurie padėjo sumažinti deficitą, tačiau sumažino ir užsienio investuotojų pasitikėjimą.

Po Orbano komentaro forinto kursas euro atžvilgiu smarkiai sumažėjo iki 394 nuo maždaug 389, o anksčiau trečiadienį OTP Bank akcijos smuko 4,69%.

Analitikai teigė, kad sąskaitų už energiją ribos ir kariuomenės plėtros fondas yra du didžiuliai elementai, kurių vertė gerokai viršija 1 trilijoną forintų.

KH banko analitikas Davidas Nemethas sakė, kad investuotojai galėtų ruoštis specialiems mokesčiams ir biudžeto koregavimui, žinodami, kad valdžia nemėgsta tiesiogiai apkrauti gyventojų.

Tačiau jis teigė, kad jei bankai ir įmonės keldami kainas dalį naštos perkels klientams, žmonės vis tiek sumokės dalį mokesčių.

Susidūręs su infliacijos šuoliu, Orbanas anksčiau buvo nustatęs pagrindinių maisto produktų, degalų kainų viršutines ribas.

Šaltinis: Reuters

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top