V. Putinas gyrė „Berkut“ smogikus, Rytų Ukrainą vadino „Naująja Rusija“ ir skelbė turįs teisę ją užpulti

Vakar, balandžio 17-ąją, Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas tiesiogiai kreipėsi į savo šalies gyventojus ir atsakė į jų klausimus. Per beveik keturias tiesioginio eterio valandas V.Putinui buvo užduoti 85 klausimai, daugelis jų buvo vienaip ar kitaip apie įvykius Ukrainoje.

Paklaustas, kas vis dėlto buvo tie „žalieji žmogeliukai“ Kryme, V.Putinas pasakė, kad jie net neslėpė, jog tai buvo Rusijos kariai: „Aišku, ten stovėjo mūsų kariai.“ Jis taip pat buvo atvirai pripažino ir tai, kad kitaip Kryme nebūtų buvę jokio referendumo. 

Atsakydamas į studijoje buvusio Ukrainos specialiųjų pajėgų „Berkut“ atstovo klausimą „Ar visada V.Janukovyčius buvo toks bailys ir išdavikas?“, V.Putinas V.Janukovyčiaus elgesį teisino. „V.Janukovyčius atliko savo pareigą taip, kaip manė esant teisinga“, – sakė V.Putinas.

Pasakodamas apie savo pokalbius su V.Janukovyčium Maidano įvykių metu, V.Putinas pripažino, kad buvęs Ukrainos prezidentas su juo kalbėjo ir apie jėgos panaudojimą. „Jis man sakė – ranka nekilo pasirašyti įsakymą naudoti jėgą“, – pasakojo V.Putinas. Pats Rusijos prezidentas pagyrė „Berkut“, sakydamas, kad jie atliko savo pareigą ir nusipelno didelės pagarbos. RF prezidentas tvirtino, kad tai, kaip dabar elgiamasi su „Berkut“ nariais, yra neatleistina ir daro gėdą visai Ukrainai. 

V.Putinas pareiškė, kad dabar pagrindinis tikslas – užtikrinti rusų teises rytų Ukrainoje. Jis teigė, kad daugelis šių regionų istoriškai priklauso Rusijai, kodėl sovietiniais laikais šios žemės buvo priskirtos Ukrainai, jis prisipažino, nesuprantantis: „Priminsiu, naudodamasis carinių laikų terminologija – tai Novorusija. Ir Charkovas, Luhanskas, Doneckas, Chersonas, Nikolajevas, Odesa cariniais laikais įėjo į Rusijos sudėtį. Tai teritorijos, kurios buvo perduotos Ukrainai trečiajame dešimtmetyje sovietų valdžios. Kodėl jie tai padarė, Dievas žino“. 

Vis dėlto jis pripažino, kad tarp rytų Ukrainos ir Krymo yra skirtumų. Visų pirma, skiriasi, jo teigimu, šių regionų etninė sudėtis. Jis teigė, kad kol kas nežino, kokia visuomenės nuomonė rytų Ukrainoje, tačiau sakė sieksiantis, kad šių regionų žmonės „galėtų laisvai išreikšti savo valią“. „Labai tikiuosi, kad man nereikės pasinaudoti teise įsiveržti į Ukrainą ir kad tai bus išspręsta diplomatiniais būdais“, – sakė V.Putinas, priminęs, kad jis yra gavęs įgaliojimus „ginti rusakalbių teises užsienyje“.

„Dabar mūsų vaidmuo – giminaičio, gero kaimyno“, – teigė V.Putinas kalbėdamas apie Rusijos ir Ukrainos santykius.

„Klausimas net ne tas, kas bus pirma: referendumas dėl decentralizacijos ar federalizacijos, paskui – rinkimai ar rinkimai, o paskui – valstybės struktūros keitimas. Klausimas yra garantijos šiems žmonėms“, – pareiškė V.Putinas per „tiesioginę liniją“.

Visas konferencijos įrašas rusų kalba:

Ištrauka anglų kalba:

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top