V. Putino patikėtinis S. Makarovas vokiečių spaudai: „Mums ES ir JAV – agresoriai“

Rugsėjo 6 dieną „Neue Westfaelische“ skelbtas laikraščio korespondentės Elenos Gunkel interviu su žinomu rusų politologu, Vladimiro Putino „oficialiu patikėtiniu“ Sergejumi Makarovu.

Šiame interviu atsiskleidžia oficialiosios Putino Rusijos braižas Ukrainos konfliktą, o ir visą pasaulį matyti nelyginant negatyve, kai juoda paverčiama balta, o balta – juoda.

Pateikiame skaitytojams šio simptomiško interviu santrauką.

Atsakydamas į žurnalistės klausimą, ką S. Makarovas žinąs apie Ukrainos prezidento P. Porošenko ir V. Putino telefoninį pokalbį dėl paliaubų, šis skuba pabrėžti Putino taikdarišką laikyseną: „Putinas be jokių abejonių yra už taiką. Tačiau ne su juo tuo reikalu reikia kalbėtis, o su Liaudies armijos Donbase (taip jis vadina prorusiškus separatistus) atstovais.“

S. Makarovas atkakliai neigia Rusijos pajėgų dalyvavimo kariniame konflikte faktą. Pasak jo, Vakarų medijos, JAV ir Ukrainos žvalgyba iš paskutiniųjų stengiasi rasti kokių nors to įrodymų, tačiau ligi šiol visos jų pastangos buvusios bergždžios. Valstybinę Rusijos politiką Ukrainos atžvilgiu S. Makarovas mėgina pavaizduoti kaip išimtinai taikingą ir humanišką: „Rusija siunčia į Ukrainą humanitarinę pagalbą ir priima Ukrainos pabėgėlius – jų jau kone milijonas. Taigi, Rusijos valstybė remia sukilėlius tik politinėmis ir diplomatinėmis priemonėmis. O štai Rusijos visuomenė remia sukilėlius konkrečiais savanoriais, einančiais į frontą.“

Žurnalistė konkrečiu klausimu toliau spaudžia jį į kampą – „Rusijos Teisingumo ministerija atsisakė grupei kareivių motinų pateikti atsakymą apie jų sūnų buvimo vietą. Gal vis dėlto tie kareiviai nusiųsti į Ukrainą?“ Makarovas aiškina, esą, Dombaso armijai nereikalingi rusų kareiviai. O pavienių kariškių dalyvavimas Ukrainos kare esąs ne Rusijos valstybės, o konkretaus asmens apsisprendimo klausimas: „Rusijos armija tokia didelė, joje tiek daug karininkų, netrokštančių nieko daugiau, kaip tik vykti į Ukrainą, kad pagaliau galėtų pakovoti tikrame kare. Tad kokia gi prasmė ten siųsti jaunus nepatyrusius kareivius?“

„O kaip tuomet paaiškintumėt staigų sukilėlių sustiprėjimą?“ – klausia E. Gunkel. Makarovas ir vėl išsisukinėja, šįkart pasitelkdamas istorines paraleles su Stalingradu: „Jie (prorusiški separatistai) ėmėsi gudrios taktikos ir susilpnino priešininką gynybinėse kovose. Lygiai kaip tarybinė armija tai padarė prie Stalingrado.“ „Pilietiniams kovotojams“, esą, pavyko paimti daug ukrainiečių karinės technikos ir amunicijos, prie sukilėlių prisijungė daug savanorių. „Novorosijos liaudies armijoje – apie 30 000 kareivių, tuo tarpu Ukrainos karines pajėgas sudaro apie 40 000 kareivių. Jūs dar pamatysite, kaip sustiprės Novorosijos armija per kitas dvi tris savaites,“ – didžiuodamasis prognozuoja Makarovas, tik kukliai nutyli, koks tikrasis to numatomo sustiprėjimo šaltinis.

Paklaustas dėl rytinio Ukrainos regiono ateities, jo prisijungimo prie Rusijos varianto, atsako ir vėl pabrėždamas neva laisvo piliečių apsisprendimo teisę ir visiškai nesuinteresuotą Rusijos politiką šio regiono atžvilgiu: „Dauguma Novorosijos gyventojų be abejo pasisakytų už prisijungimą prie Rusijos. Tačiau aktualioje geopolitinėje situacijoje Rusija nėra tuo suinteresuota. Rusijos interesas – kad šis regionas toliau egzistuotų kaip Ukrainos dalis ir neleistų Ukrainai tapti „Anti-Rusija“.

Nuosekliai laikydamasis negatyvo principo, S. Makarovas karo eigą ir baigtį sieja ne su Putino, o su Vakarų politiniu sprendimu. Pasak jo, viskas priklausys nuo to, „kokiu mastu Vakarai kišis į vidinius Ukrainos reikalus. JAV jau pradėjo tiekti Ukrainai ginklus. Jei NATO liautųsi remti Kijevo valdžią, tai šioji vėliausiai po savaitės būtų nuversta.“

Netgi vertindamas Vakarų sankcijas Rusijos ekonomikai, jis priešgyniaudamas iškelia išimtinai teigiamą jų poveikį: „Šiuo metu sankcijų įtaka Rusijos ekonomikai tik teigiama, nes dauguma verslininkų savo pinigus vėl susigrąžina į Rusiją. O štai atsakomosios Rusijos sankcijos paskatino daugiau investuoti į savąjį agrarinį sektorių. Taigi kuriam laikui sankcijos netgi paskatino Rusijos ekonomikos augimą vienu procentu.“ Vienintelė sritis, kurioje Makarovas daro išlygą – moderniosios technologijos: „Ilgoje perspektyvoje vis dėlto Rusija pajus Vakarų technologijų stygių.“

Propaganda ir tikrovės iškraipymas pasiekia apogėjų, kai S. Makarovas apkaltina Vakarus agresija, o Putiną vadina provakarietiškų pažiūrų politiku, nešvarios politikos nemėgstančiu, piliečių gerove besirūpinančiu valstybės vadovu:

„Rusijos akimis žvelgiant, ES ir JAV šiuo metu yra agresoriai, atakuojantys Rusiją. Betgi su agresoriumi geri santykiai neįmanomi, ar ne? Todėl ateityje Rusija atsigręš į tokias šalis kaip Brazilija, Indija, Turkija, Egiptas, Iranas, Lotynų Amerika, Kinija ir kitos Azijos šalys.“

„Putino pažiūros – provakarietiškos. Jis nemėgsta žodžio „politika“, nes mano, jog politikoje esą tiek daug melo ir klastotės. Jei mėginčiau jį trumpai apibūdinti, sakyčiau, kad jis yra rusų karininkas, netyčia užėmęs prezidento postą ir išgelbėjęs šalį nuo žlugimo. Šiame poste prezidentavimo metais jis pasiekė beprecedentinės gyventojų gerovės. Jo tikslas – daryti savo kraštui visa, kas, jo manymu, geriausia, ir atstovauti daugumos piliečių interesams.“

Parengė A. Ž.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
g.d.

makarovas teisus

pamąsčius

tie kacapai kažkuo panašūs į muslimus.Irake paklaustas karo metu irakietis jaunuolis , kur jis norėtų gyventi? -atsako:JAV. O ko labiausiai nekenčia ?-atsako- amerikiečių. Kažkoks susidvejinimas tuose protuose ir pasaulio suvokime.
…nekenčia Vakarų , bet su didžiausiu pomėgiu naudojasi vakarietiškais žaisliukais, mėgdžioja gyvenimo būdą, ir svajoja , kaip pakeisti rublius į dolerius ar eurus.

komunistams melas įgimtas

mūsų komunistai : polikarpovna, olekas ir kiti irgi puikiai meluoja.
velnias – melo karalius – juos to išmokė.

Ieva

keistas vokiečių žiniasklaidos dėmesys Putino dvaro politologams.

Čia ligos

apraiška.Suformuotos per šimtmečius ligos.Sako,kad šiandien Švedijoje daug balsų gaus Demokratų partija,kuri pasisako prieš imigraciją.

es ir jav agresoriai

ir Ukrainos,ir Lietuvos ir t.t.atzvilgiu.

Kritikas Pikčiurna

Viena tikrai teisinga frazė „…jis yra rusų karininkas, netyčia užėmęs prezidento postą…”. Be to atskleista didelė paslaptis, kad gyvenimas Rusijoje toks geras, kad visos išvardintos Trečiojo pasaulio šalys taip trokšta tapti Rusijos kolonijomis. Pagaliau paaiškino, kodėl kinai jau baigia „įsisavinti” Sibirą. Sako, kad net JAV Aliaskos valstija jau norinti prisijungti prie Rusijos… Parodys Putinas Obamai, kaip reikia tvarkytis! Viso pasaulio kurortuose pristatys rūmų, tokių kaip Kryme, su apsauga ir auksiniais tualetais… Paaiškėjo ir ką kopijavo Janukovičius. Pagaliau pildosi Lenino žodžiai, kad iš aukso darysime unitazus… Dabar paaiškėjo ir žymioji Putino frazė – „budem močitj v sortire”… Jau pildosi ypač Rytų Ukrainos „laisvose respublikose” – vieni auksiniai tualetai. Todėl ir plūsta į ta kraštą pamatyti to Rojaus Rusijos „savanoriai”, net su… Skaityti daugiau »

ruta

Pagal Putlerio propagandoniniu* kiselius , vakarai , Amerika , tai blogis , tai kodel jis pats savo 40 milijardu laiko Sveicarijoje , jo dukros gyvena Olandijoje , Belgijoje ? Kodel Lavrovo /uzsienio reikalu ministras/ dukte gyvena Amerikoje ? Mizulina /deputate Gosduri/ -sunus Nikolajus gyvena Belgijoje . Zelezniak /deputatas/ -3dukros gyvena ir mokosi Londone , Sveicarijoje . Fursenko / ministras mok./-sunus baige Amerikoje antra universiteta , dirba Amerikoje. Astachovas /deputatas/ sunus Amerikoje , visa seima gyvena Sveicarijoje . Valujevas /deputatas , buves sportininkas/ -visi giminaiciai gyvena Voketijoje . Grizlovas /naris Sovbeza/ – dukte neseniai gavo viza gyvenimui Estijoje . Jakuninas / ministras , kuris save vadina dideliu patriotu/ vaikai ir anukai gyvena Anglijoje , Sveicarijoje . Taip reikia suprasti tokiu putriotu… Skaityti daugiau »

Algis

Sitas vatniku fasistas pasake bent 8 melagystes kurias butu galima irodyti. Na putleristanas dabar jau atvirai teroristine teritorija, kuri seja mirti, neapykanta ir chaosa.

is Karsto komentaro

2007 metų Miunchenas – „starto šūvis“ į šiandieną .Ir kur ta tiesa?

Paziurekit musulmonu dvasinynko!!!

youtube.com/watch?v=QWpZ-9h4cZ0&feature=youtu.be …

Pritariu Makarovui

dėl jankių visu 100procentų,o Es yra tik pataikaujanti, priklausoma nuo JAV politikos sandara.

pritariu makaronui (ne taiga)

200 procentu, supilu i puoda ir uzkaiciu dujine. Dviems dienoms bus koses.

laisvas laikrastis

„NATO metodiškai ir atkakliai didina savo karo aparatą – plečia bloką į Rytų Europą ir į pietus nuo Rusijos, t.y. nori apsupti. Iš čia kyla ideologinė ir materialinė spalvotų revoliucijų parama ir taip pat Šiaurės Atlanto interesų įdiegimas Vidurinėje Azijoje. Visa tai nepalieka jokių abejonių, kad ruošiamasi Rusiją apsupti, o po to panaikinti jos nepriklausomybę.“
Nuo Ukrainos sienos iki Maskvos mažiau negu 600 kilometrų. O nuo Rusijos sienų iki Niujorko ir Vašingtono virš 7000 kilometrų. Karo atveju iš Ukrainos į Maskvą amerikiečių branduolinės raketos skristų keliolika minučių, o iš Rusijos į Vašingtoną ilgai ir galima suspėti numušti.
Todėl visiškai teisingai Dž.Metlokas sako, kad Ukrainos įvykiai (karas) yra JAV kišimosi padarinys. O tiesą sakant visa NATO plėtra yra JAV agresija. ”

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top