V. Žukas ginčijasi su Z. Brzezinskiu: Baltijos sostinių Rusija per dieną neokupuos

lrt.lt

Užimti miestą per vieną dieną techniškai neįmanoma, teigia Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas, atsakydamas į buvusio Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento patarėjo Zbigniewo Brzezinskio žodžius, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gali pamėginti užimti Rygą ar Taliną per vieną dieną.

„To, ką sako Z. Brzezinskis, […] net nenoriu komentuoti, nes to net techniškai neįmanoma padaryti taip greitai. Tai gal daugiau yra politinis pareiškimas, siekiant atkreipti politikų dėmesį. Labai rimtai, žiūrint iš karinio taško, to svarstyti negaliu“, – teigia J. V. Žukas.

Trečiadienį buvęs JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Z. Brzezinskis pareiškė, kad V. Putinas gali pamėginti Baltijos šalis užimti žaibišku veiksmu, kuriam NATO nebūtų pasirengusi.

Esą košmariškas scenarijus būtų, jei per vieną dieną jis tiesiog užimtų Rygą ar Taliną. „Tam jis užtruktų vieną dieną tikrąja to žodžio prasme. Jie niekaip negalėtų pasipriešinti“, – trečiadienį sakė Z. Brzezinskis.

Tačiau, pasak J. V. Žuko, mūsų šalyje numatyta daug gynybos priemonių, o tarp jų – ir gynybos planai. Be to, mūsų sąjungininkai šiuo metu yra Lietuvoje. „Tai yra sulaikančios saugumo priemonės. Juk mūsų sąjungininkių buvimas mūsų šalyse irgi yra stabdanti priemonė bet kokiai agresijai“, – pabrėžia Lietuvos kariuomenės vadas.

Jo įsitikinimu, NATO šalių karių buvimas šalies teritorijoje yra labai didelė, papildoma saugumo garantija. „Turėsime ir rotuojamas pajėgas, kurios čia bus. Čia nuolat bus amerikiečiai, taip pat kariai iš kitų partnerių šalių. Šiais metais keturis mėnesius turėsime ir Portugalijos, ir Belgijos, ir Vokietijos, ir Danijos karius. Visą laiką čia bus NATO šalių kontingentas“, – tikina J. V. Žukas.

Lietuvos kariuomenės vado teigimu, NATO šalių karinių padalinių rengimą, buvimą mūsų šalyje, santykius su Lietuvos kariuomenės padaliniais koordinuos naujai įkurtas NATO vadovaujamos struktūros štabas. „Manau, kad padarytas labai didelis žingsnis, garantuojant Lietuvos saugumą“, – įsitikinęs Lietuvos kariuomenės vadas.

NATO karinis komitetas ketvirtadienį pritarė tarptautinių štabų steigimui Lietuvoje ir dar penkiose Vidurio ir Rytų Europos šalyse. Tai vasario pradžioje dar turėtų patvirtinti NATO gynybos ministrai.

Anot J. V. Žuko, sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiajam vadui tiesiogiai pavaldų štabą svarstoma įkurti Vilniuje šalia Jungtinio štabo. Pusę personalo jame sudarys lietuviai, kitą pusę – kitų NATO šalių kariai.

lrt.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pastebėjimas

Dienos nereikės, užteks kelių valandų.

VYTAUTAS

PILNAI PRITARIU TAMSTAI.

Nikodemas

biurokratai nepakartojami savo elgesio klišėmis, nesvarbu kokioj srity: kultūros, sveikatos apsaugos, karybos. kažkoks atskiras žmonijos porūšis. Atsakas į Rusijos grėsmes: naujų štabų steigimas. tragikomedija 🙂

Vakar separatistų

vadas,po Mariuopolio tragedijos neigė savo indėlį ir duodamas interviu vis suko ,suko akis į šoną,kol kalbėjo jau tik jo ausis.

Pažiūrėkim į Mariupolį,-

per kelias valandas miestas pergąsdintas.

Trupmenas

Šis kariūnas yra pasiklydęs laike. Jis kalba praeito šimtmečio pradžios stereotipais.
Užmti Vilnių, Rygą ir Taliną visiškai nereikia įvedinėti batalijonų tankų ar atakuoti miestus iš oro. Pakamka kelių grupių diversantų, kaip tai buvo padaryta Kryme, Donecke ir Luganske. Iškelti rosiejos vėliavas ten kur reikia, o po to tik technikos reikalas. Scenarijai atidirbti iki smulkmenų.

egiptas

Brzezinskis pasisakymas skirtas gasdinti Latvijai ir Estijai, nes Grybauskaites isterija visai nesiderina su kitu Baltijos saliu santuria pozicija. Beje Brzezinskio argumentas, kad kitu saliu kuopos atgraso Rusija nuo polimo yra niekines, kadangi tos kuopos nieko nelemia kariniu poziuriu, o Rusija pultu Baltijos salis ne del strategines vietos, taciau del NATO diskreditavimo ir butu sekmingesne diskreditacijai jei ten butu daugiau ivairiu kuopu. Siaip bet kokie kariniai veiksmai yra irankis saliu politikams tureti daugiau erdves sprendimu priemimui. Zukas turetu suvokti kad visai nesvarbu kiek dienu kas atsilaikytu, kadangi saugumas priklauso nuo musu pirmojo asmens turinio tarp ausu, o ten situacija tragiska. Paprastas pavyzdys – Ukraina. Porosenko nesupranta to kad jeigu siandien nesideri su sukileliais ar teroristais (pavadinimas nesvarbus), tai rytoj jis tures… Skaityti daugiau »

Provincija-

sukiužę pensininkai,miestai nukraujavę emigracijoje,užteks sprigto.

gudi giria

Lietuvos zeme turbut vienintele kur uzsienio valstybems kvepe,kad net issimusiau is skaiciaus,kiek yra norinciu Lietuvos zemes saugoti uzsienio valstybiu,o kiek jau mus saugo senai valstybiu.Izdavikai viska atidave,kazin ar yra dar tokiu psiaudo apsurdu,kur nors,sioij zemeij.Reikejo su Rusija buti gerais kaimynais,tai ir statusa butume issaugoje,o dabar tevynainiai reikes ir ismirti,nuseti savo kaulais svetimas zemes,nes Lietuviam nevalia I savo zeme.

Jankiai mete sunkiaja artilerija!

Pirma buvo tas aferistas Sorosas,bet jam ne patikiejo.

Zamana

h ttp://gordonua.com/publications/Eks-nachalnik-Genshtaba-Zamana-YAnukovich-ne-otdaval-prikaz-strelyat-po-Maydanu-Zachistit-ego-prikazali-Lebedev-YAkimenko-i-Pshonka-33981.html

senis

sitas veikejas kausis uz Amerikos interesus iki paskutinio Lietuvos kareivio. Lietuvos kareivio nuomone gali nesutapti su sito veikejo nuomone. Paaukstins ji kokiu pusmetriu kareiviai, ir nesipiaus su broliais slavais.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top