VAD direktorius: 300 žmonių kelia grėsmę valstybės vadovams

BNS

Po grasinimo susprogdinti Prezidentūrą, Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas siūlo didinti Vadovybės apsaugos departamento (VAD) biudžetą. Pasak jo, šiuo metu dėl lėšų trūkumo trūksta žmonių žvalgyboje, todėl pinigų bus prašoma Vyriausybės.

„Jeigu kalbėti apie pastatų ir asmenų apsaugą, ypatingai svarbių asmenų apsaugą (…), daugelis problemų išsispręstų, jeigu būtų tinkamai finansuojama tarnyba ir tai, aš pasakyčiau, nėra dideli pinigai“, – ketvirtadienį LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“ sakė A.Paulauskas.

Anot jo, dėl lėšų trūkumo, šiuo metu nėra užpildytas žvalgybos padalinys.
„Tas žvalgybos padalinio stiprinimas, būkim atviri, kad nėra užpildyti etatai“, – aiškino komiteto vadovas.

Jis tikino, kad kitų metų biudžete bus prašoma daugiau lėšų skirti VAD.

„Mes Vyriausybei rašom savo sprendimą, ir kaip tik rašom dabar, nes pradeda Vyriausybė formuoti 2016 metų biudžetą, tai mes norime, kad jie gautų mūsų sprendimą. Mes išvardinsim, ko trūksta, kur trūksta, kodėl mes prašome ir tada Vyriausybės prašysime atsižvelgti“, – teigė A.Paulauskas.

VAD direktorius Rimantas Mockevičius teigė, kad departamento biudžetas siekia apie 10 mln. eurų. Pasak jo, atsiranda problema, kad Lietuvoje daugėja asmenų, kurie grasina valstybės vadovams arba galimai kelia jiems grėsmę.

„Nuo 2011 metų iki šių dienų mes turėjome 66 tokius asmenis, šiai dienai mes jų turime netoli 300“, – laidoje sakė R. Mockevičius

Jis sutiko su teiginiu, kad tokius asmenis reikia stebėti ir tam reikia lėšų, tačiau taip pat tvirtino, kad turi padėti visa visuomenė.

Po šio įvykio premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad reikėtų didinti Prezidentūros išorinę apsaugą. Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį taip pat teigė, kad po incidento greičiausiai paspartės spendimai dėl apsaugos stiprinimo prie svarbiausių valstybinių pastatų.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sakė, kad gali būti stiprinama valstybės institucijų išorinė fizinė apsauga didinant pareigūnų patruliavimą, bet pabrėžė, kad tokiems atvejams užkirsti kelią turėtų geresnė žvalgyba.

Policija trečiadienio vakarą prie Prezidentūros sulaikė 32 metų vyrą, kuris grasino sukelti sprogimą, keldamas „miglotus ir neaiškius“ reikalavimus. Įtariamasis yra bedarbis, tiriama jo psichinė sveikatos būklė.

Dėl vyro skelbtų grasinimų policija trečiadienio popietę buvo aptvėrusi teritoriją aplink Prezidentūrą Vilniaus centre, jos darbuotojai pareigūnų raginimu paliko darbo vietas.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Letas Palmaitis

Reikia skubiai susemti tuos 300, o kadangi lustai dar neveikia, paleisti į darbą seniai išbandytą giljotiną.

Ale

Reikli valdžios akis stebi mus… O stambūs nusikaltėliai kaip niekur nieko pabėga. Tataigi.

tik 300 protingų Lietuvoje?

kas mato vadovų nusikaltimus – tie pavojingi vadovams…

ruta

Nereikia aziotazo , mes gi suprantame , kad niekam nerupi sprogdinti nei prezedenturos , nei kitu valstybiniu pastatu , nes nera Lietuvoje ant tiek pasiaukojanciu pilieciu .Saves sunaikinimas vardan kokiu tai subjektu , neverta.Nei viena religija , nei viena ideja , neverta zmogaus gyvybes , nes dauguma zmoniu yra tokios infuzorijos , kurios sukurtos tik esti ,tustintis, keisti gyvenimo palydovus , kurti turtus , tuo labai didziuotis , nematant ,. kad jau pavirto ‘sudmaisiai-‘, tai ar verta del ju aukotis ?Jiems gi tas pats kam laizyti , jie visada ras seimininka , uzsides rozinius akinius ir apsimes , kad viskas gyvenime puiku , o per rozinius , ne taip bjaura laizyti ..

Diedukas

Ne Tauta turi bijot valdžios, valdžia turi bijot Tautos!
Realiai, tai yra ne 300, o 300000 priešų. (pasirašiusių) Nemažai darbo laukia mūsų išrinktųjų kovoje prieš rinkusius…

mama iš kaimo

O „kas galėtų paneigti”, kad šitas žmogus, grąsinęs susprogdinti senus laikraščius, nėra specialiai parengta provokacija, kad paruoštį įstatymą, draudžiantį aplamai prisiartinti prie prezidentūros ir kitų valdžios pastatų, nekalbant jau apie mitingus, piketus ir pan?

novicorp

o kartais ne patys suorganizavo tą spektaklį su šizofreniku ir čemodanu pilnu tuščių bambalių, kad išsimušt papildomą finansavimą? pažiūrėkit kokį pastatą VSD išsirioglino, Lengliui gėdos nepadarytų.

Bildukas

degu nekantrumu pasidalinti su Jumis vakar atsitiktinai Kalvarijų turguje nugirsta slapta informacija.Du piliečiai pusbalsiu viens kitam pasakojo apie iš VSD nulaužto serverio nusiurbtos informacijos turinį.Pasirodo teroristas sulaikytas prie prezidentūros išpuolio dienos ryte buvo sustebėtas geležinkelio stotyje vieno įslaptinto liudytojo (na žinote to pačio,kuris demaskavo aklą, vieno visiems gerai žinomo šaulio patarėją-konsultantą).Teroristas perone prie iš Maskvos atvykusio traukinio apsimetęs nešiku peremė iš Rusijos FSB specialaus kurjerio didžiulį čemodaną (lagaminą).Išėję iš stoties pastato minėti asmenys apsimetė viens kito nepažįstantys.Kurjeris sėdo į rusijos ambasados atsiųstą jam automobilį ir nurūko link Latvių gatvės,o būsimasis teroristas su sunkiu lagaminu nupėdino į gelež.st.rajone esantį konspiracinį butą.Budriajam slaptajam liudininkui teliko tik pasekt pastarajį,o šis atpuškavęs gerą puskilometrį sustojo prie apleisto pastato durų,kurios pažymėtos trimis skirtingų spalvų kreidelėmis… Skaityti daugiau »

šaunūs tie mūsų VSD berniukai

per 3 metus išsiaiškino, kad violetiniai – tai rusų agentai, norintys blogo Prezidentei.
Geriau vėliau, negu niekad.

300

jau atvirai deklaravo, ka jie mano apie polikarpovna. liko dar virs dvieju milijonu.

Daktare

„Ypatingai svarbiu asmenu apsauga”!Juokas,kam jie svarbus!Ka tokio reikejo pridirbti,kad reikia bijoti?Iseikit ,pasiziureti kaip zmones gyvena,pakalbekit su zmonem,gal baimes praeis,o gal cia ligos simptomas…..

Dzeržinskio anūkams

O kodėl tik 300? Kodėl tiek mažai? Berniukai, neskiriat spalvų. Tik 300 landzbergrybofilų ir jų padlaižių. Visi likusieji – normalūs žmonės.

Antanas

Manau, kad Tarnybų „žaidimai” kodiniu pavadinimu „teroro aktas.” Tose vietose jau buvo britai atlikę „aktus”, tai nubaudė ir jokių lėšų pareigūnai iš Valstybės neprašė. Metų dar pradžia, lėšų yra, tad manau reikia ir veiklos?

Na o Ukrajinoje

susaudo priesus tesiog gatviese! Cia ir pora zodziu apie taip gerbiama cia Portnikova. https://www.youtube.com/watch?v=Tn2hLMFTQHU#t=258

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top