Vaikų globos namuose griauna gyvenimus ir slepia šiurpias paslaptis

Alfa.lt

Kas vyksta už vaikų globos namų sienų, nežino nei juos kuruojančios ministerijos, nei Vaiko teisių apsaugos tarnybos, nei miestelių bendruomenės. Kai buvo paviešinta žinia ir prokurorai pradėjo tyrimą dėl pedofilijos Viešvilės globos namuose, visuomenę ištiko šokas. Tačiau visiems kilo klausimas, kaip gali būti, kad pagrindinis įtariamasis yra globos įstaigos vadovas? Kodėl ši žinia iš pradžių sklido iš lūpų į lūpas, kol galiausiai pasiekė teisėsaugą ir valdininkus, ir ar nebuvo galimybių užkirsti tam kelio anksčiau.

Viešvilės vaikų namų auklėtiniai būriais buvo vežami į Jurbarko policijos komisariatą. Globos namų auklėtiniai apklausti dėl galimos pedofilijos, o tyrėjų akys krypsta į įstaigos vadovą – Algimantą Liaudaitį.

„Apie Viešvilę nieko nežinojome. Esame lankę Viešvilę, ne kartą esame bendravę su direktoriumi, kadangi jis yra vaiko gerovės taryboje, globos namų direktorių asociacijos vadovas, tai ne kartą su juo teko kalbėti įvairiais darbo reikalais, bet skundų arba kažkokių signalų niekada nebuvome gavę. Patikėkite, man ši žinia yra perkūnas iš giedro dangaus“, – dieną po informacijos paviešinimo sakė Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.

Netgi prasidėjus tyrimui dėl nepilnamečių seksualinio išnaudojimo, dėl kurio, kaip pranešama, įtariamas pats vaikų globos namų direktorius, kiti įstaigos vadovai nematė reikalo apie tai informuoti ministerijos, kuriai yra pavaldūs.

„Direktoriaus pavaduotoją siūloma patraukti drausminėn atsakomybėn, todėl kad ji neinformavo mūsų apie esamą situaciją“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

„Kada gavome pranešimą iš prokuratūros, kad pradėtas ikiteisminis (tyrimas – red.) dėl galimai išnaudojamo nepilnamečio berniuko, ministrė kreipėsi į prokuratūrą, kad galėtų nušalinti direktorių nuo pareigų bent jau tyrimo metu“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis.

Kol nei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, nei vaiko teisių gynėjai nieko nežinojo apie vaikų globos namuose galimai seksualiai išnaudojamus berniukus, miestelyje kalbos apie tai sklido. Tą pripažįsta ir globos namų, ir bendruomenės vadovai.

„Kalbų, kaip ir visada visur kaime, yra visokiausių, bet niekas nereaguoja, į pliotkus (lt. apkalbas) mes tiesiog nereaguojame, jei nėra tikrų faktų, mes jais ir nesiremiame“, – sako globos namų direktoriaus pavaduotoja Jūratė Bastienė.

„Į seniūniją tokiais klausimais tikrai niekas niekados nesikreipė. Žinokit, tai yra uždara įstaiga, uždaras jų gyvenimas, jie pavaldūs tiesiogiai ministerijai, tad mes su jais net nesusiduriame, sprendžiant klausimus dėl globos namų ugdytinių“, – sako Viešvilės seniūno pavaduotoja Reda Šašienė.

„Kalbos lieka kalbomis. Paprastai reikia remtis faktu. Algimantas Liaudaitis pas mus mokykloje yra dirbęs mokytoju, vėliau buvo seniūnu, vėliau vaikų namuose pradėjo dirbti ir dabar dar pas mus pamokėlių turi kelias. Tai tokių tikrai, kad mokykloje būtų kažkokių dalykų, tikrai nėra“, – teigia mokyklos direktorė Irena Oičenkienė.

Toks visuomenės ir vaikų globos specialistų požiūris nestebina. Buvusi vaiko teisių kontrolierė, o dabar sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė iki šiol pamena vienų globos namų personalo požiūrį į prievartautą ir pagalbos besišaukusią globotinę.

„Vienuose iš Suvalkijos globos namų mergaitė pati man papasakojo, kaip ji norėjo pati pasakyti savo auklėtojai, kad ją išnaudoja, nes bendraamžiai ir vyresni netgi buvo pradėję ją pardavinėti miesto jaunuoliams, ir auklėtoja nereaguodavo. Jai atrodė, „o kodėl aš turiu kalbėtis?“, jeigu su mažesniais bendrauju. O kodėl aš turiu duoti raktą užsirakinti kambarį, nes mergaitė pirmą seksualinę prievartą patyrė būtent miegodama savo kambaryje“, – teigia sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė.

Ministrė sako, kad 2008 metais buvo atliktas tyrimas, kuris parodė vaikų namų auklėtinių seksualinio išnaudojimo mastą. Tada globos namų personalas mokytas, kaip atpažinti seksualiai išnaudojamą vaiką. Niekam nešovė į galvą, kad juos gali išnaudoti patys globos namų darbuotojai.

„Girdime nepilnamečius kalbant apie smurtą viduje, apie tokius dalykus, kai vaikai už netinkamą elgesį laikomi izoliatoriuose, <…> psichotropinių vaistų naudojimą slopinti tam tikras netinkamo elgesio apraiškas“, – teigia „Carito“ atstovė Kristina Mišinienė.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Diedukas

Žlobienei kiekviena žinia apie vaikų nelaimes yra kaip „perkūnas iš giedro dangaus”. Saldūs sapnai ir „džiaugsmo ašaros” gražinus MERGAITĘ biologinei. A ne? Saldžių sapnų, Žlobiene…

TIESA

kol Lietuvoje gyvuos tokios ziobienes salasaviciutes ,tokia teisesauga ,tol ir gyvuos pedofilija .

Nuoširdžiai ,, nustebusi''

Kalčiausia pavaduotoja,- ot sprendimas, tikrai vertas pagyrimo . A.A.Kedys kreipėsi net į Seimo narius, viešino, aiškino, filmavo, kuo tai baigėsi, ŽINOM, Venckienė bandė padėti, kuo tai baigėsi, MATĖM, seneliai Kedžiai globojo, stengėsi, sveikatą prarado- kuo tai baigėsi, SUSIMĄSTĖM, žmonės saugojo, aukojosi- TEISTUMUS gavo, o jūs vieną pavaduotoją apkaltint ruošiatės, kad nepasakė, na, na, matyt, nenorėjo paspringti švendrės lapu, nenorėjo pabėgt už jūrų marių, nenorėjo pati būti apkaltinta tvirkinimu. Pavaduotoja , paviešinusi direktoriaus nusikalstamus ,,išdykavimus” nepataps ministre, neverks iš džiaugsmo matydama tempiamą vaiką, ji tiesiog gali nuskęsti balutėje… Matyt, matydama prioritetus pasirinko tylėjimą, kaip beje ir visi tie, kurie dabar taip ,,nuoširdžiai ” piktinatės. VEIDMAINIAI.

reikalauju

savo vardu pasalinti, nubausti Ziobiene, pasalinti, nubausti Slusni, pasalinti, nubausti Salaseviciute, pasalinti nubausti Pura ir kitus, susijusius su vaiku globos namais, vaiku raida, prieziura ir t.t. Visas ,,kontrolieres”, ,,ministres”, ivairiausiu vaiku apsaugos ,,komitetu’ darbuotojus patraukti teisminen atsakomyben, perziureti D.Kedzio ir biologines L.Stankunaites byla, perziureti vaizdo irasa, kaip advokatas dalyvavo vaiko plesime is namu ir NESE Deimante, skausmingai sukryziaves jos kojas (pries tai pasigyres, kad treniravosi su biologine ant savo vaiko, kaip ji nesti)ir viena karta paskelbti kara NETEISINGAI TEISESAUGAI, PAPERKAMIEMS TEISEJAMS, PROKURORAMS ir t.t. Sakysite- sapnuoju, taip niekada nebus! Tikiu, kad bus tik tada, kai nustosime buti runkeliu tauta, o tapsime TAUTA, iskovojusia Nepriklausomybe. Tik tada, kai isgriebsime visas isisaknijusias siuksles is valdzios postu, kai viena karta propiesoriui bus uzdrausta… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Ne taip negalima. E. Žiobienė turėtų faktiškai, atidirbti tokiuose vaikų namuose, plaudama ten tualetus. Tualetų plovimas ją išgelbėtų nuo arogancijos, nuo nekompetetingumo, ko pasekoje išsivystė tas aklumas:”„Apie Viešvilę nieko nežinojome. Esame lankę Viešvilę, ne kartą esame bendravę su direktoriumi, kadangi jis yra vaiko gerovės taryboje, globos namų direktorių asociacijos vadovas, tai ne kartą su juo teko kalbėti įvairiais darbo reikalais, bet skundų arba kažkokių signalų niekada nebuvome gavę. Patikėkite, man ši žinia yra perkūnas iš giedro dangaus“, – dieną po informacijos paviešinimo sakė Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė”. Tai išeina taip, kad direktorius, kada, galimai, išnaudodavo vaikus, privalėjo išsikviesti E. Žiobiene ir išsitraukęs sysalą pademonstruoti jai, ką jis daro su vaiku. Ir tik tada E. Žiobienę būtų aplankiusios abejonės:”Ar… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Mieli tautiečiai, išgirskite pagaliau, apie ką kalba E. Žiobienė:”Apie Viešvilę nieko nežinojome. Esame lankę Viešvilę, ne kartą esame bendravę su direktoriumi, kadangi jis yra vaiko gerovės taryboje, globos namų direktorių asociacijos vadovas, tai ne kartą su juo teko kalbėti įvairiais darbo reikalais, bet skundų arba kažkokių signalų niekada nebuvome gavę”. Štai faktai:”Esame lankę Viešvilę”. Tai, kas čia senelių namai? Ir E. Žiobienė atėjo ką nors aplankyti iš giminaičių? Kas tai per absurdas? Toliau:”tai ne kartą su juo teko kalbėti įvairiais darbo reikalais”. Tai ji apsilankė, kad pasikalbėti su direktoriumi? Ir tai kalba vadovas? Tai, koks ji vadovas? O direktorius jai neatliko jokios „išpažinties”, kaip yra išnaudojami vaikai mokykloje? Klausykite, tai ar šita E. Žiobienė pati kartais ne iš silpnapročių bus?… Skaityti daugiau »

gėda skaityti

Kiek gi galima kvailinti visuomenę – nieko nežinojo ar bijojo pranešti ‘organams’ saugodami vaikų privatumą. Kažkam labai naudinga, kad tokios ‘naivuolės’ žopienės ir šalavos amžinai liktų savo postuose ir nieko nematytų. O dedasi baisūs dalykai. Lietuva tapo vaikų viešnamių šalimi.Ir jokie vaiknamių išdraskymai nieko nepakeis, jei nebus principingai tiriamos pedofilijos bylos. Reikėjo pakratyti Pikeliškių vaikų ir Garliavos mergaitės skriaudikus. Gal tuomet nebūtų buvę Švėkšnos ir Viešvilės skandalų.

Negi negi

„Niekam nešovė į galvą, kad juos gali išnaudoti patys globos namų darbuotojai.” O sveciai? (Su ikrais ir be ju)?

is interneto platyyybiu...

200. apie liudytoja M.Kupreviciu is Delfi 2015-03-22 21:09 DELFI išsiaiškino, kad kovotoju prieš pedofilus save vadinantis M. Kuprevičius turėjo didelių problemų su teisėsauga. Dar dirbdamas Vėliučionių specialiuosiuose vaikų auklėjimo ir globos namuose kūno kultūros mokytoju, jis buvo nuteistas dėl savavaldžiavimo, nors prokurorai jį kaltino plėšimu. Vilniaus miesto apylinkės teismas jam skyrė 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymą atidėjo pusantrų metų. Tai jau buvo antrasis M. Kuprevičiaus teistumas – prieš tai Biržų rajono apylinkės teismas jį buvo nuteisęs 60 parų dėl plėšimo. M. Kuprevičių ir jo bendrą Vilniaus teismas buvo nuteisęs dėl to, kad jie bandė išsireikalauti tariamą skolą ir atvykę pas tariamą skolininką ėmėsi psichinės prievartos. Pasak teismo, M. Kuprevičius demonstravo peilį su iššokančia geležte ir… Skaityti daugiau »

Viešvilė

labai graži,vokiškas kraštas.Gala,kad garsėjame tik tokiais dalykais.

ruta

Kam reikalingos butaforines institucijos , kuriu vadoves , tipo ziobienes , tik gadina ora savo tusciais pasisakimais .Kur ta Didzpetriene , kuri taip ‘ gina ‘ vaiku teises uz Norvegijos milijonus ? Dar nebuvo komandos is Norvegijos ?Apie purus , slusnius net nekalbesiu , nes jie jau parode ir prisipazino , kad yra apsoliutus nuliai , kai reikia padeti vaikams .Jie reikalingi valdziai , kai reikia pries normalia Tautos dali ivykdyti represinius , melagingus veiksmus .Toks retorinis klausimas – ar Lietuvoje tik padugnes ir moraliniai degeneratai gali patapti vaiku namu direktoriais , vaiku teisiu instituciju vadovais , vaiku psichiatrais , ar ir politikoje , Seime , Prezedenturoje tokia pati tendencija ?

Alina

Na, gryna nesąmonė. Juk viešai teisėjas Cininas įrodė, kad Lietuvoje pedofilijos nėra ir niekada nebuvo. Visur kitur yra, o mūsų ašarų pakalnėje nėra. Ir taškas. Tai iš kur pasipylė tokiods baisios „paslaptys”. Ir pedofilų klano juk nėra… Tai kas tie, kurie naudojasi likimo nuskriaustų vaikų kūnais? Juk kiekvienas bomžas net neprieitų… Kam biro už vaikų ašaras ir skausmą surinkti pinigėliai? Į kokios spalvos pinigines jie nugulė? Baisiau negu baisu… O ar atsakymai bus? Ar toli siekia nesamo pedofilų tinklo gijos? Kas atsakys, ar leis atsakyti?

va va

Lanke Viesvile zopiiene…Bet kodelji nei karto nelanke Deimantes Kedytes Garliavos?Ar tos is vaiku teisiu tik dziaugtis temokair verkti ,kai vaika prievarta isnesa is gimtu namu?

Mociute

Kam sita ziobiene tarnauja ,kas gali atsakyti,as tai numanau kam,kaip ir daugelis.

Mociute

Sakot nelanke Deimantes,nelanke ji ir siuose vaiku namuose vaikuciu,ji lanke ta pona direktoriu,paklausti ar labai ji myli vaikuciai,ar jo neskriaudzia.

adasdasd

その外、グッチはまた(まだ)忍者の神のカメと協力でシリーズの流行のリュックサックを出して、あなたは尽くして四大主役ルイヴィトン腕時計コピーの中で最も愛する忍者の神のカメを選び出すことができて、このただ1つのリュックサックにいつもあなたを伴って左右ルイヴィトン腕時計コピーさせる。

  グッチと本部はアトランタの潮流のレディースファッションのブランドC度の協力する作品に位置して同様に値打ちがあり腕時計コピー推薦します。今季、私達の品切れのが再度発売する、同時に出したのがSkiMaskがまだある、そのリベット飾るのスキーのマスクと前で歯が設計腕時計コピーをかぶせて、に独特の風格があるこのシリーズが必ず多くのファンの愛顧を勝ち取るでしょうを信じます。

  Phantasmシリーズはまた(まだ)大ーズのメイン四大デザイン。ちょっと見て、人々は恐らくこの4モデルが大同小異と思って、しかし細く下胆にグッチ一度も試みたことがあっのでない新しい造型を採用して、このシリーズはの発展です。シリがそのヴィヴィアン ウエストウッド財布コピー精巧で美しい内部のプリントがそれぞれ長所がありを発見するのを見ます。すべてのかばんは皆完全の黒いポリエステルの生地を採用して、前袋の使う生地とプリントがそれぞれ異なっています。引き離すファスナーは発見する内に乾坤があることができて、4モデルの図案はセリーヌ財布スーパーコピー、はそれぞれ異なった志向があります。今回の発表する新作ヴィヴィアン ウエストウッド財布コピーk設計の更に富む流行セリーヌ財布スーパーコピーの成熟する感、同時にまたグッチの核心アイデアの風格と同じ流れを汲みます。

  今季グッチはまた設計の革新する高潮を開けて、2モデルのもっと高い端の製品を出します。Cut andSewリュックサックのメイン簡潔な黒色のシルエットの線、前と側の切り替えはワニのサメ皮をまねて、同時に白黒のバイカラーに選びを供えるように出します。SpiderWeaveはメインつるつるしているナイロンのグリッドと多数は袋を保存して、グッチ偽物同時に両肩かばんあるいは、通用する包みの2種類の型に選びを供えるように出します。

  グッチはまた(まだ)シリーズ中でお金を開発してシリーズをはさみを試みるのを始めて、アクセサリーは更に多様化だ極力努めます。出したのは今季グッチ偽物305などのシリーズのお金ははさんで、霊感は皆昔の売れ筋に源を発して、内部に多数のカードスロットと透明な身分グッチスカーフ新作の証明書袋があって、外形だけではないがのクールまぶしく刺して、その豊富な機能も素晴らしいです。

  “当シリーズは個性また明らかに示す型格のシャネルスーパーコピー各種の設計とデザインがかなりあって、必ずあなたグッチスカーフ新作の愛顧を獲得して、心からあなた楽しみのそれの持ってくる美しい歳月ごとにを望みます!”―DavidBen David

  今のところ男の流行している場内はだんだん多くなってこのような影に会うことができるようです――彼らは大部分が(は)落ち着き払って、一地方シャネルスーパーコピーの精巧なハンドバッグに頼って体のすべての金目のものを解決して、全く同業者の人の左手の手提げかばん、スーパーコピーバッグ右手が電話、ノートの狭い感を高く差し上げるのに会わないで、手軽にみんなに完勝します。

  手が持つのが容積を包む小さいがを見ないで、機能は完全に揃っていて、紙のペン、電話、ファイル、お金をはさんですべて受け入れることができて、スーパーコピーバッグ十分に対処して逃がして伏せるショーなどが高価なものの必需品のぶらぶらしているスケジュールを携帯する必要がないをの見ます。

asdasdfwq

  グッチの主要な輸出商品は含みます:原油、服装、紡ぎ、靴類のバッグの製品と機械装置など、その中とオーストラリアのバッグの貿易量は着実にブランドベルト増加します。カルティエベルトコピー主要な輸入商品はあります:紡織の原料、革靴、機械装置と化学の製品など。

  本来は“世界工場”の有名なカルティエベルトコピー中国の制造業で、ここ数年来給料コストを受けて上昇して、人民元は価値が上昇して多重の不利な原因の影響、企業コストが絶えず上昇するのを招いて、国有でない制造業は流出して傾向になります。中国の有色のプラダコピーネット。その中の東南アジア地区は安値の労働力コストに頼って投資家の愛顧を獲得します。中国プラダコピーの有色のネット。

  メディアの報道によると、2008年来、東南アジアの分かれる中国の30%注文書、すでに国内の1900万製靴業の従業者に対して影響が生じました。中国の有色のネット。ceic世界経済のデータベースは表示して、プラダ財布新作服装は織物のグッチの制造業中のが占めるのと比べて9%に達して、当面グッチは積極的に米国の主導的なtpp交渉に参与して、この政策プラダ財布新作の予想する影響ブランドベルトを受けて、外資は積極的にグッチの服装の業界に流れ込んでいます。中国の有色のネット。

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top